E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSuikast gecesi Moskova'da müthiş tesadüf---

Suikast gecesi Moskova'da müthiş tesadüf

Suikast gecesi Moskova'da müthiş tesadüf
20 Aralık 2016 - 00:56 www.borsagundem.com

Ankara'da Büyükelçi Karlov'un suikast sonucu hayatını kaybettiği saatlerde Rusya lideri Putin, 19. yüzyılın başında İran'da suikast sonucu öldürülen Rus Büyükelçi'nin yazdığı oyunu izlemeye gidiyordu

Ankara’daki Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikast sonucu yaşamını yitirmeden hemen önce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Moskova’da bir tiyatro oyununu izlemek üzere yola çıkmıştı. Bu tiyatro oyununun yazarı, 19. yüzyılın başında Rusya’nın İran büyükelçisi olan Aleksandr Griboyedov’du.

1829’daki bir diplomatik kriz sırasında elçiliği basan bir grup öfkeli İranlı, Rus büyükelçiyi öldürmüştü. Rus kaynaklar elçilik baskınının arkasında İngiliz ajanların olduğunu iddia etmişti.

Bu ilginç tesadüfe, Financial Times’ın Moskova muhabiri Max Seddon dikkat çekti. Seddon’ın tweet’i yüzlerce kez paylaşıldı. Bazı Ruslar tweet’e tepki gösterirken, bazı Twitter kullanıcıları ise “Ankara’daki suikast Putin’e veya İran’a mesaj mı” yorumunu yaptı.

Türkiye, Rusya ve İran’ın dışişleri bakanları bugün Moskova’da bir araya gelecek. Üçlü zirve, Suriye’deki krizin çözülmesi için kritik önemde.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)