E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporStadyumlara giriş şartları belirlendi---

Stadyumlara giriş şartları belirlendi

Stadyumlara giriş şartları belirlendi
28 Temmuz 2021 - 19:58 www.borsagundem.com

TFF Sağlık Kurulu, 5 maddelik stadyumlara seyirci giriş şartlarını açıkladı

TFF Sağlık Kurulu, 5 maddede stadyumlara seyirci giriş şartlarını belirledi. Buna göre, korona virüs aşısı olmayan kişiler de stadyumlarda belli koşulları yerini getirmeleri halinde maç izleyebilecek.

Konuya ilişkin TFF'nin yaptığı açıklamada, aşı olmayan ve korona virüs geçirmemiş kişilerin müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerektiği belirtildi. Öte yandan korona virüs geçirmiş fakat aşı olmamış kişilerin de HES onayıyla tribünlere girebileceği ifade edildi.

TFF Sağlık Kurulu, 5 maddede stadyumlara giriş şartını belirledi. TFF'den yapılan açıklamada, "TFF Yönetim Kurulu'nun 2021-2022 sezonunda oynanacak profesyonel müsabakalara stadyum kapasitelerinin %50'si oranında, localara ise tam kapasite ile seyirci alınmasına dair kararına istinaden TFF Sağlık Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile yaptığı istişareler sonucunda Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını belirledi." ifadelerine yer verildi.

HES'İN ONAY VERDİĞİ SEYİRCİLER STADYUMA GİREBİLECEK

TFF'nin duyurduğu, Süper Lig ve TFF 1. Lig'de seyircilerin stadyumlara alınabilmesi için uygulanacak 5 maddelik prosedür şöyle:

Seyircilerin stadyumlara girişleri, HES/Passolig entegrasyonu ile Passolig üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine Passolig'in ulaşmasına onam vermesi gerekmektedir.

HES uygulaması ile Kovid-19 aşıları kontrol edilen ve HES'in onay verdiği seyirciler stadyuma girebilirler.

Aşı olmamış ve Kovid-19 geçirmemiş seyircilerin müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir.

Kovid-19 geçirmiş ancak müsabaka tarihi itibarı ile henüz aşı takvimini tamamlamamış seyirciler HES onayı ile stadyuma girebilirler.

Seyircilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Süper Lig ve TFF 1. Lig için Passolig ile yapılacaktır.

Ali Koç'tan TFF’ye sert tepki: Ahlaksızlık, acizlik!..

 

TFF'den 'yabancı kuralı' ve 'VAR' açıklaması

 

Yabancı sayısı kuralında son nokta konuldu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)