E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaSPK, Bandırma merkezli operasyona el koydu---

SPK, Bandırma merkezli operasyona el koydu

SPK, Bandırma merkezli operasyona el koydu
05 Mayıs 2021 - 21:23 www.borsagundem.com

SPK, Vakıf Finansal Kiralama hisselerindeki usulsüz işlemlere ilişkin incelemede Karındeşen Jack'e yakınlığıyla bilinen Yakın Madencilik'in patronu Ömer Ozan Köksal'ın da aralarında bulunduğu 5 şirket ve 20 ismi yakaladı

BORSAGUNDEM.COM

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yürütülen incelemeler sonucunda, 22 Nisan 2021 ile 4 Mayıs 2021 döneminde halka açık Vakıf Finansal Kiralama (#VAKFN) hisselerindeki işlemleri nedeniyle aralarında sabıkalı Yakın Madencilik ve şirketin patronu Ömer Ozan Köksal'ın da bulunduğu 5 şirket ve 20 kişi hakkında geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi.

Kararla ilgili SPK bülteninde yer alan bilgilere göre, VAKFN hissesindeki işlemlerde Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPKn) 107/1 maddesinde sayılan fiillerin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle Yarız Danışmanlık İnşaat, Classic Cars Motorlu Taşıtlar, Yakın Madencilik, Alfadağ Madencilik İnşaat ve Baş Taş İnşaat'a 6 Mayıs 2021 tarihinden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle işlem yasağı uygulanacak.

Kurul ayrıca, VAKFN hissesindeki işlemleri nedeniyle, Enis Bulut, Muhammed Yarız, Osman Türker, Kerem Lafçı, Ömer Bedir Çetinel, Ceyhan Semiz, Batuhan Güleç, Hüseyin Semiz, Alev Bölükbaşı, Gülşah Bal, Tülay Demirci, Yusuf Semiz, İlker Bölükbaşı, Sercan Aslan, Hüseyin Baş, Kamil Güleç, Adnan Başdemir, Osman Baş, Ömer Ozan Köksal ve Özgün Bulut isimli kişlere de 6 ay süreyle işlem yasağı uygulanacağını duyurdu.

BANDIRMA MERKEZLİ OPERASYON

SPK’nın tedbir ve yasak getirdiği isimlere bakıldığında Vakıf Finansal Kiralama operasyonun Bandırma merkezli olduğu ortaya çıkıyor. Yakın Madencilik ve Ömer Ozan Köksal, daha önce de yasak getirilen isimlerden biri. Borsa çevrelerinde Karındeşen Jack olarak bilinen Fahrettin Göllü’ye yakın isimler arasında gösteriliyor.

Listede ismi yer alan Hüseyin Baş ise Bandırma bölgesindeki belediyelerden aldığı ihalelerle bir anda zengin olan servetinin kaynağı tam olarak bilinmeyen bir isim. Genç yaşta Bandırma’nın en zenginleri arasına girmeyi başaran Hüseyin Baş’ın operasyonu finanse eden isimlerden biri olduğu söyleniyor.

'MADEN'İ BORSADA BULAN ŞİRKET

Yakın Madencilik ve şirketin patronu Ömer Ozan Köksal 2020 yılının son aylarında, Borsa Gündem'in de manşete taşıdığı, önce Martı Otel (#MARTI), daha sonra da Halk GMYO (#HLGYO) hisselerindeki organize işlemlerle gündeme gelmişti.

İki hissede de anormal fiyat ve miktar hareketlerinin oluşmasının ardından Borsa İstanbul, HLGYO hisselerindeki emir ve işlemleri nedeniyle Köksal'a 3 ay süreyle tedbir uygulanacağını duyurmuştu.

Martı Otel hisselerinde organize işlemler

Yakın Madencilik’in yeni operasyonu: Halk GYO

SERMAYE PİYASASI KANUNU 107/1

6362 sayılı SPKn'nun 107/1 maddesinde, işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı suçunun maddi unsuru "sermaye piyasası araçlarının alım ve satımını yapmak, emir vermek, emir iptal etmek, emir değiştirmek veya hesap hareketleri gerçekleştirmek" olarak belirtiliyor.

Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarının sağlıklı biçimde oluşmasına engel olan herhangi bir alım ve/veya satım işlemi gerçekleştirilmesi, emir verilmesi, verilen emirlerin iptali, değiştirilmesi veya hesap hareketleri gerçekleştirilmesi piyasa kuralları içerisinde ‘yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırıcı' olarak nitelendirilebiliyor.

Söz konusu işlemlerin ‘uygun’ olması, yani sermaye piyasası araçlarının fiyatlarında, fiyat değişimlerinde, arz ve taleplerinde yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırabilecek nitelikte olması gerekmekle beraber, alım ve satım işleminin yapay veya hileli olması maddi unsurun varlığını etkiliyor.

Eski Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, KARDEMİR yönetimine atandı

Tüpraş'ın 2021 ilk çeyrek zararı 760 milyon lira oldu

KARDEMİR'in 2021 ilk çeyrek net karı 500 milyon TL'yi aştı

Borsa gün sonunda toparlayarak artıda kapadı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 8,91
En Yüksek: 9,07
En Düşük: 8,88
Değişim -1,22 %
FK: 44,50
PD / DD: 6,04
İşlem Hacmi 17.760.136
Toplam Adet: 1.987.373
Ağırlıklı Ort.: 8,94
YORUMLAR (58)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • AH DOSTUM16 Mayıs 2021 18:35

  gülenler her yere bulaşmış her tasın atındalar .demircilik yetmedi vakıf finansa dadanmışlar..faturayı  kime kesılecek acaba .yıne halka mı.

 • Mert boykan 07 Mayıs 2021 16:00

  Akıl akıl akıl borsa akıl işidir herkezde bulunmaz kimseyi suçlamanın anlamı yok bende bi ara kaybettim ama ALLAH razı olsun dersimi aldım uzun vadede bin bereket versin herkez okusun öğrensin kimseyi suçlamam ben biri kağıt söylicek zengin olacak oldu

 • devlet 07 Mayıs 2021 14:57

  devlet var ya o organizenin içinden geçer görün bak :)

 • bnvit emeklileri kulubü07 Mayıs 2021 14:27

  bnvit emeklileri organize bu işte masak ve spk alıp toplasa bandırmadan bu iş direk biter alayı sözde has borsacı dern ve yazgan kullanıyor hepsini çok ta para var hepsinde. bandırmanın dümeni bu... başka yerde aramayın. piyasada istedikleri kağıtta iş yapıyorlar. hangini sayayım.. para bunlarda en kötü emekli 3-5 milyon yaptı bu işlerde bi kaç senede indra gandi burada gel

 • bandırma son durum07 Mayıs 2021 14:22

  komşumu dün akşam pide kuyruğunda yakaladı dayı soruyor ben derinin grup ve volkinin gruptayım millet yazıyor bişey olursa hepimiz gidermiyiz karambole diye tabi ne bilsin bizim  avukat kanuna bakar dönerim dedi. az evvel sordum birlikte hareket etmek suçmuş ha volki ha ha derin ha sen bişey olursa aynısınız yanarsın demiş dayıyı o an ateş almış ben anlatırım zaten savcıya herşeyi bunlar zaten dolandırıcı demeye başlamış... bandırma yusuf yusuf anlıycanız pandemi var yoksa millet savcılığa koşacak gt kurtarmaya :) biri patlarsa gerisi arap saçı...

 • benzetmek gibi olmasın 07 Mayıs 2021 14:50

  ilk öten kurtarır gerisini piyasa dolandırıcılığından en az 1,5 yıl yatarı var hayırlı olsun kimse de oo para cezası verip kurtuluruz sanmasın içine girince öyle değil ... anlarsınız ... ortasından geçtim bu arada ...

 • Recep ivedik07 Mayıs 2021 13:28

  ÇİFTLİK BANK KRİPTO PARALAR ŞİMDİDE BORSA OYUNLARI YAHU KARDEŞİM ALLAH AKIL FİKİR VERMİŞ YAPTIĞINIZ İŞİ HİÇMİ ARAŞTIRMIYORSUNUZ BORSA İŞİ UZUN VADE ŞİRKETLERE DESTEK AMAÇLI YAPILAN Bİ İŞTİR SENİN VERDİĞİN DESTEKLE ŞİRKET YATIRIM YAPAR SENDE 2 3 sene sonra şirket büyrse kar alırsın bu kadar basit.

 • Sercan bozkurt 07 Mayıs 2021 11:46

  Başkasının aklıyla yaşamanın ne kadar ahmakça olduğunu çok geç anlar insanoğlu defalarca uyarılıyor cezalar yazılıyor,Hala mağdur mağdur ALLAH akıl versin diycem ama taşıyamazsınız...

 • Volki07 Mayıs 2021 10:05

  Tavuk hırsızı bandırmalı kimle iş tutuyor eskilerden bölükbaşı vay babam vay

 • Ekselansları07 Mayıs 2021 13:21

  Anlamadım şimdi bunlar tavuk işidemi yapıyor? Bakıyorum yorumlara hep tavuk demişsiniz

 • Orhan Duman07 Mayıs 2021 02:29

  Böyle insanlari 6 ay neden 6 ay yerine 10 yıl 1 milyar para cezası ve 5 yıl hapis cezası delikanlıları görelim o zaman cezalar hafif olduğu için yapmaya devam ediyorlar örnek çok ALLAH indan bulsunlar

 • Ali haydar başkesen07 Mayıs 2021 00:37

  Bedava peynir sadece fare kapanında olur.

 • Recep ivedik07 Mayıs 2021 00:29

  Son zamanlarda bu kadar dolandırıcılık olayını duyunca aklımdan şu laf çıkmıyor “ Bedava peynir sadece fare kapanında olur”.

 • Kasım06 Mayıs 2021 21:17

  Aydem dolandırıcılarını da yakala spk.

 • Taci 06 Mayıs 2021 19:53

  Bu işler böyledir akıllı olan borsadan parayı götürür kolay para olduğu içinde herkesin gözü olur böyle bir fırsat şu yorum yapanların hepsnde olsa hiç biri kaçırmazdı eminim

 • kimin adamısın 07 Mayıs 2021 08:10

  kimin adamısın volkinin korumalarından mı derin in meşhur öğrencisimisin. bandırma da bi deyiver de

 • yunus06 Mayıs 2021 17:27

  memleket hırsızlarla doldu ya.

 • kaan06 Mayıs 2021 16:21

  6 ay işlem yasağı getirsen ne olacak. malı götürmüş milleti sövüşlemiş, senin verdiğin cezanın kıymeti harbiyesi yok. tüm malına varlığına el koyacaksın,   yoksa  sövüşlenen yatırımcılarla tşşşşsak geçmekten başka bir şey değildir.

 • Mustafa06 Mayıs 2021 15:28

  Kısa ve net konuşayım.Olay nerde ,hangi ilçede geçiyor bu bir.Yasaklanan aynı soyisimlere bakın bu iki.Bu işin 2 ortağı var gerisi magazin

 • Cello06 Mayıs 2021 15:12

  SPK bu dolandırıcıların cezasını versin...temiz eller operasyonu şart...yoksa borsada soygun devam eder.

 • ALİ HAYDAR TANRIKULU06 Mayıs 2021 14:24

  Bu adam sürekli manipilasyon yapıyor hiç bir hukuki cezası yoktur.senelerdir biliyorum yapmaktadır.böyle adamlara verceksin 30-50 sene hapis cezası ve tüm hisse senetlerine el koyup hazineye devir edilse hiç kimse bir daha yapamazlar.

 • bültene bak06 Mayıs 2021 14:06

  bakın arkadaşlar spk bültenine bakın kaç kişi yazmışlar işten onların hepsi bu twitir daki hisse pzolarını takip edenler gün gelir sizide yazarlarsa oraya piyasa dolandırıcılığınıda eklerlerse suç olarak ağlamayın memurlara özellikle uyarım çok var içimizde bir arkadaş gitti bu yüzden dikkat derim. 

 • derin indirme06 Mayıs 2021 13:48

  kısa bir sohbeti de var mürüdleri ile de işte başım belaya gidecek allahından bulsun neydi o meşhur vakıf bilmemnede iş yapmıştı oda tam hatırmalımoyorum ama onu anlatıyordu... vay ki ne vay gözde aldırmıştı ne çakmıştı millete o sene o kağıttan arkadaş parasının yarısını kaybetmiş kafayı yemiş boşanmadan dönmüştü ne vatan bilir ne millet din iman hiç yoktur aslında . kim ne derse desin.

 • derin indirme06 Mayıs 2021 13:48

  arkadaşlar aylık 1500 tl vatstan yazacağız al deyince al sat deyince sat. komisyonlar şu hesaba hadi canlarım sorsan şimdi evliya atayım mı kampanya grubunun telefon numarasını emniyet işi yoksa bi bakıversin gruptakilerinkiyle beraber duraktayım ben her akşam. gel buyur abi sonra oradan da tekmeyi yedi ev / ofis tarzı  tuttum abi beklerim abi komisyonu yatırmamışsın hııım çıkartırım gruptan. seni seni hııııı amblemi kartal kurt artık ne varsa  vay ne günlerdi... bi araba şakşakçı yanında polisinden memuruna bandırma deyince allahtan tayinim çıktı yoksa insan katil olur bu dolandırıcıların içinde ekran görüntülerim hala var arada açar giden paralarımı yad ederim. 

 • mustafa dalgıç06 Mayıs 2021 13:36

  güldürmeyin insanı .neymış gecici işlem yasagı vs. at kardeşim hapse ver 5 yıl nıtelikli dolandırıcılıktan cezayı bak bakalım .

 • korkmayın06 Mayıs 2021 12:04

  bandırma da bi panik onun adamı bunun adamıydılar ne oldu volkii operasyonların saçılacak ortaya ne demişlerdi haa unutma birader görecekler seni de müridlerini de. isim isim liste dolanıyor yazayım mı o.. tos..  a...ar  h...do...  m... ca... iş adamlarımızdan ek... kı... Os. Ba...  o..tü t..tos yazayım mı daha yetti millete korku saldığınız onun bunu ezdiğiniz göreceğiz bakalım kalbur üstü zenginleri de.

 • ekleme06 Mayıs 2021 12:31

  berberle denizciyi de ekle hepsi helalinden yapmış maşalllah paşa dedelerinden kalmış ya bilmiyoruz sanki ekle bandırma da çok onlardan yaz yaz bitmez

 • Ahmet Çalım06 Mayıs 2021 12:02

  Bu kağıtlar İçin sürekli Al tavsiyesi veren çevreler de konuya dahil edilmeli. Onlar da bu tip organizasyonların sosyal medyadaki uzantıları

 • Murat06 Mayıs 2021 10:42

  Borsada soyan soyona, spk şu patronlarada gücünüz yetiyorsa lütfen hesap sorun.

 • teşekkür06 Mayıs 2021 10:30

  Spk ya çok teşekkür ederiz. biz küçük yatırımcıyı koruma çabasından ötürü lakin yazgan ve derinin de bu işin içinde olduğunu tüm bandırma biliyor lütfen tüm bağlantıları ile araştırılsın

 • Masum06 Mayıs 2021 10:22

  Bölükbaşı(kim olduğu burvadan belli) ve derin tavuk iş başında.Gerisi boş iş.

 • Son nokta06 Mayıs 2021 10:21

  Bu tavuk hırsızı değilse ben bişey bilmiyorum.Vatan millet Sakarya ayağına millete hubvc Teknosa reysas kitledi 2 yıl .şimdi burada olta atıyor.Senkron uda o yapıyor.yeraltına girdi uyanık.

 • bi tık ileri06 Mayıs 2021 10:20

  Bandırmada yazgan ve derin bandırmada belediye ile ana muhalefet parti mvkilleri ile olan bağlantılarına bakılsın bakın bakalım coincilerden aşağı kalır yanı varmı yokmu bunlarda ana muhalefetten kimlerin yan yana fotoları var bi bakın. bunlar burada halkı soydu. kimse bişey yapamıyor bunları koruyanları yukarıda yazdım Süleyman Soyluya sesleniyorum bandırmaya düzgün memurlar göndersin araştırsın tek satırı yanlış ise ne olayım. zaten bu olay üstüne çözülürse çözülür bu zorbalık düzeni. Süleyman beye güveniyoruz.

 • durak06 Mayıs 2021 10:10

  tavukçudan başkası değildir adam bandırmada kim ne derse desin iyi araştırın herşey gün gibi ortada  biz evde otururken biliyoruz kimin ne olduğunu 

 • bndrm06 Mayıs 2021 10:02

  v. yazgan ve derin h. bandırmanın yerli ve milli hisse goygoycusudur onlar da bu işin içinde bizzat biliyorum. bağlantılarına bakın. çarşıya gelen ortalarda dolanan her emekliyi ağlarına çekiyor emekli birikimlerini yiyiyorlar. isim isim zor değil bandırma da neler dönüyor neler. yazgan ve derin in yakın adamları her türlü zorbalık ve mafyalık dahil yapılıyor. sindirme korkutmanın her türlüsü bandırmada devlet yok kodaman memurların onları korudukları söyleniyor olan bizim emekli ikramiyesine oldu. 

 • Badri hari06 Mayıs 2021 09:58

  Yani bandırmaysa eğer tavukçu oğlu derin elemandan başkası olamaz.Ne karındeşeni bence alakası yok.

 • E.y06 Mayıs 2021 09:50

  Zarar eden arkadaşlara ne olacak.cumadan bu güne kadar taban bu kağıt.

 • Bay e06 Mayıs 2021 09:49

  İş bitti yakaladınız .....

 • Son bir ay En cok islem yapan kurumlar06 Mayıs 2021 09:47

  Isyat Garanti yat Halk yat Yapi Gedik

 • vakıf yatırım istifa06 Mayıs 2021 09:37

  çan termik de kavga pastayı bölüşememişler  odaş çan vakıf yatırım  yöneticileri nasıl kandırıldı

 • Sabire mergen 06 Mayıs 2021 09:31

  Buna dur demeleri gerek.

 • Sami sayın06 Mayıs 2021 08:43

  Olmayan melı piyasadan alıp ky ye boşaltıtor sonra tekrar alıp boşaltıyor. İstedikleri gibi düşürüp çıkarıyorlar

 • Cekko06 Mayıs 2021 08:39

  Vay be bir Allahın kulu da yazmamış bu bandırma belediyesinden ihaleler ile ihya olan Osman Baş'ı. İktidar olsaydı belediyenin başı demedikleri kalmazdı. Ama chpli bandırma belediyesinin ihya ettiği Osman baş var ortada. Ky yi s.ken de bunlar işte.

 • Sabire mergen 06 Mayıs 2021 09:30

  Duyduğuma göre bunlar bir kaç şirkedede .aynı durum oldu hala 6 ay sonrada yine devam edecektir para cezası ödeyip kurtuluyorlar yazık .

 • Bülent demir06 Mayıs 2021 08:35

  Organize olduğu aşikar kanunda bunun hapis cezası yokmu bu nasıl bir iş insanları dolandırıyorlar neymiş 6 ay işlem yasağı hadi lan oradan

 • Gökhan06 Mayıs 2021 07:57

  Adam malı götürdü götüreceği kadar, sen artık işlem yapma diyorsun. Hay Allahım ya, 

 • Guli06 Mayıs 2021 07:24

  Kerizleri yiyolar ne var bunda oynamayin abi

 • Vatansever06 Mayıs 2021 04:26

  Bunlara hapis cezası vermedikten sonra ye babam ye. Cezalar caydırıcı değil.

 • Atakan06 Mayıs 2021 04:07

  Sadece 6 ay yasak başka bir ceza yok adaletin olmadığı yerde suçlar önlenemez parasına malına el koy üste birde hapse koy bakalım kimse cesaret eder mi

 • Gökhan06 Mayıs 2021 02:49

  bu organize sahtekarlarin mal varlığına el koyun , mağdurlara dağıtın

 • ky06 Mayıs 2021 01:02

  ky  gene  mahküm  kardeşim  bi  usulsüzlük varsa  el  koyun  dağtın  parayı  kaybedenlere  hangi  hisseye  girsek  sonu  hüsran  oluyor.

 • Sekfk mağduru 05 Mayıs 2021 23:43

  Sekfk da bunlar olabilir

 • Kürşad05 Mayıs 2021 22:30

  Cezanın hepsi o mu? Suç işlenmiş, savcılığa bilmek gerekmez mi?

 • BORSACI05 Mayıs 2021 22:25

  ihlaslarda yatırımcı soyuldu mücahit denen şu patrona bu ülkede hesap soracak allahın bir kulu yokmu.

 • Vatansever 06 Mayıs 2021 04:29

  Ben onları değil borsadan ülkeden atarım. Böyle saçma bir yatırım şirketi olamaz. Dolar alsak karda oluruz. Ülkeye şirkete yatırım yapalım diyoruz bizleri düdüklemekten başka işe yaramıyor sözde dinciler.

 • Enver çevik05 Mayıs 2021 22:21

  çoluk çocuk bunlar, halkgyo da verdiğim dersi alamamışlar

 • Taci 06 Mayıs 2021 01:23

  Taci maalesef hiçte öyle değil

 • Veli madikçi05 Mayıs 2021 22:30

  😀😀😀😀😀