E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaSPK aracı kurum yetki belgesi satıyor---

SPK aracı kurum yetki belgesi satıyor

SPK aracı kurum yetki belgesi satıyor
16 Kasım 2018 - 15:29 www.borsagundem.com

SPK: Yatırımcı Tazmin Merkezi tarafından bir adet aracı kurum “Alım Satım Aracılığı Yetki Belgesi” kapalı teklif usulü ile satılacak

Yatırımcı Tazmin Merkezi (YTM) tarafından bir adet aracı kurum “Alım Satım Aracılığı Yetki Belgesi” kapalı teklif usulü ile satılacak.

Sermaye Piyasası Kurulundan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"İsteklilerin, YTM’nin www.ytm.gov.tr adresli internet sitesinde Duyurular sayfasında yer alan Teklif Formu’nu kullanarak 20 Aralık 2018 – 17 Ocak 2019 tarihleri arasında YTM’ye başvurmaları ve teklif ettikleri bedelin %25'ini nakit olarak teklif ile birlikte veya teklif süresi içinde geçici teminat bedeli olarak TR 17 0001 0017 4564 5978 1450 01 İBAN nolu hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir.

Yatırılan geçici teminat tutarları YTM tarafından Kamu Haznedarlığı Genel Tebliği hükümleri çerçevesinde nemalandırılacak olup, sıralamaya giremeyen ve/veya ihaleyi kazanamayan tekliflere ilişkin olarak yatırılan geçici teminat bedelleri nemasıyla birlikte teklif sahiplerine iade edilecektir.
İhaleye katılacak olanların, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerinde yer alan, aracı kurum kuruluş ve faaliyet izni şartlarını sağlamaları gerekmektedir.

İhale ve Devir Sürecine İlişkin Esaslar ile Teklif Formu’na YTM’nin www.ytm.gov.tr adresli internet sitesinin Duyurular sayfasından ulaşılabilir. "

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • tosun16 Kasım 2018 15:58

    bu işi en iyi tosuncuk yapar.bence onu affedip getirin aracı kurum yetkisi de verin ekonomiye can versin. 

  • KATMURGEN17 Kasım 2018 00:32

    SÜPER,   GELSİN BİSTTE SATEN YATIRIMCI YOLAN CPEK VE İŞTİRAKLERİ SANIRIM ÇOK BİRAZDA O, ONLARI YOLAR GİDER.