E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiS&P: Hükümetlerin borçları 53 trilyona ulaşacak---

S&P: Hükümetlerin borçları 53 trilyona ulaşacak

S&P: Hükümetlerin borçları 53 trilyona ulaşacak
21 Şubat 2020 - 08:15 www.borsagundem.com

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, dünya hükümetlerinin sadece bu yıl 8,1 trilyon dolar borçlanacaklarını ve toplam borçlarının yıl sonunda 53 trilyon dolara yükseleceğini tahmin etti. Bu, 2015 yılına göre %30 artışı ifade ediyor.

Bu yıl yapılacak borçlanmanın yüzde 70'ini, 5,8 triyon dolar, hükümetlerin vadesi gelen uzun vadeli borçlarının refinansmanının oluşturacağını öngören S&P, yeni borçlanmanın ise global GSYH'nın yüzde 2,6'sı seviyesinde, 2,3 trilyon dolar olmasının beklendiğini vurguladı.

S&P, bu yıl en yüksek borçlanmayı 3 trilyon dolar ile ABD ve 1,75 trilyon dolar ile Japonya'nın yapacağını öngörürken, bu iki ülkenin toplam borçanmanın neredeyse %60'ını gerçekleştireceklerine işaret etti.

Çin'in bu yıl 636 milyar dolar borçlanacağını tahmin eden S&P,  İtalya, Breziya ve Fransa'nın da 250'şer milyar dolar borçlanma gerçeklştireceklerini öngördü.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)