E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiS&P Direktörü Rybnikov'dan Türkiye değerlendirmesi---

S&P Direktörü Rybnikov'dan Türkiye değerlendirmesi

S&P Direktörü Rybnikov'dan Türkiye değerlendirmesi
25 Ekim 2021 - 18:22 www.borsagundem.com

S&P Küresel Kredi Derecelendirme Direktörü Maxim Rybnikov, Türkiye'de toparlanma olduğunu ama belirsizliklerin de devam ettiğini söyledi

S&P Küresel Kredi Derecelendirme Direktörü Maxim Rybnikov S&P Türkiye’nin kredi notunu teyit ederek görünümünü değiştirmemesi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Bloomberg'de yer alan habere göre Rybnikov,Türkiye’de güçlü bir toparlanma olduğunu ama belirsizliklerin hala devam ettiğinin altını çizerek şunları söyledi:

“Türkiye’yi de herhangi başka bir ülkeyi değerlendirdiğimiz gibi bir metodolojide değerlendirdik. Derecelendirme yaparken politika durumu, bütçe parametreleri ve para politikasına odaklandık. Son raporumuzda özellikle güçlü bir toparlanma oldu ve Türkiye’de toparlanma sürüyor ama aynı zamanda belirsizlikler de devam ediyor”

Merkez Bankası’nın 200 baz puanlık indirimi için ise Rybnikov, “Enflasyon çok yüksek seyrediyor. Merkez Bankası’nın net Döviz rezervi çok düşük ekonomik politikalarda bir öngörülememezlik var ve Merkez Bankası 200 baz puan indirim ile piyasaları şaşırttı” diye ekledi.

Rybnikov, “2023 genel seçimler konusunda da bir belirsizlik var. Bu seçime doğru giderken ekonomiyi de teşvik etmek isteyebilirler. Dengesizlikler daha da fazla artabilir. Bankacılık sektörü etkilenebilir” ifadelerini kullandı.

S&P Türkiye'nin kredi notunu teyit etti, görünümü değiştirmedi

Faiz indirimi sonrası gözler gayrimenkul sektörü hisselerinde olacak

Büyükelçi açıklamaları: Dolarda tansiyonu düşürdü

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)