E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaS&P 500 yükselişini sürdürecek---

S&P 500 yükselişini sürdürecek

S&P 500 yükselişini sürdürecek
28 Kasım 2023 - 12:40 borsagundem.com

BofA, S&P 500'ün 2024 sonuna kadar %10 yükselebileceğini düşünüyor. Citigroup'a göre ise S&P 500'deki ralli hızını kaybediyor, ancak 2023 sonundan önce hala daha fazla kazanç şansı var


BofA Global Research'e göre, S&P 500 şirketleri daha yüksek faiz oranlarına uyum sağlama konusunda daha küçük şirketlere göre daha güçlü bir konumda olduğundan, ABD hisse senetlerindeki yükseliş muhtemelen önümüzdeki yıl devam edecek.

BofA, S&P 500'ün 2024 yılını 5.000 seviyesinde tamamlayacağını tahmin ediyor ki bu da endeksin dünkü kapanış seviyesi olan 4.550,43'e göre yaklaşık %10'luk bir artış anlamına geliyor. ABD'nin büyük sermayeli şirketlerin hisse senetlerinin yer aldığı S&P 500, 2023 yılında küçük sermaye odaklı Russell 2000 endeksinden çok daha güçlü kazançlara sahip.

BofA'ya göre S&P 500, yavaşlayan ABD ekonomisi zemininde 2024'te yükselmeye devam edebilir.

BofA'nın ABD hisse senedi ve kantitatif strateji başkanı Savita Subramanian, "Yumuşak bir iniş bekliyoruz" dedi. BofA'nın görünüm raporuna göre, bu senaryo altında ABD ekonomik
büyümesi "pozitif ancak trendin altında".

Citigroup: S&P 500'deki ralli hızını kaybediyor, ancak daha fazla kazanç şansı var

Citigroup Inc. stratejistlerine göre, S&P 500'ü son yüzyıldaki en iyi Kasım ayı kazançlarından birine götüren ralli artık hızını kaybediyor.

Chris Montagu liderliğindeki Citigroup stratejistleri, geçen hafta vadeli işlem akışlarının "karışık" olduğunu ve gösterge endeksteki net pozisyonun "hafif düşüş eğilimli" göründüğünü ifade ettiler. Nasdaq 100 vadeli işlemlerindeki pozisyonun nötr olduğunu vurguladılar.

Montagu yayınladığı yatırımcı notunda, "S&P üst üste dördüncü hafta yükselirken, vadeli işlem akışlarının altında yatan yükseliş işaretleri azalıyor. Rallinin ilk aşamasına Ekim ayındaki kısa pozisyonların büyük ölçüde çözülmesi eşlik etti. Daha sonra yeni eklenen uzun pozisyonlar da artık azaldı" dedi.

Montagu, vadeli işlemlerde kalan kısa pozisyonlarda artan kayıpların zorunlu kapatma potansiyelini artırması nedeniyle 2023 sonundan önce hala daha fazla kazanç şansı olduğunu da vurguladı.

Wells Fargo'dan S&P 500 tahmini

 

Deutsche Bank'tan S&P 500 endeksinde yükseliş öngörüsü

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)