E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSoylu: Türkiye 10 yıl önce hayal edemeyeceğimiz noktaya geldi---

Soylu: Türkiye 10 yıl önce hayal edemeyeceğimiz noktaya geldi

Soylu: Türkiye 10 yıl önce hayal edemeyeceğimiz noktaya geldi
27 Eylül 2020 - 17:51 www.borsagundem.com

Bakan Soylu Gaziantep'teki TEKNOFEST 2020 fuarınd yaptığı açıklamada, " Türkiye, 10 yıl önce hayal edemediğimiz bir noktaya geldi. Hiçbirimiz Türkiye'nin kendi otomobilini yapabileceğini hayal etmiyordu" ifadelerine yer verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TEKNOFEST 2020'yi ziyaret etti. Bakan Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve diğer katılımcılarla birlikte stantları gezerek yarışmacılarla sohbet etti.

‘Türkiye, 10 yil önce hayal edemediğimiz bir noktaya geldi’

Türkiye, 10 yıl önce hayal edilemeyen bir noktaya geldiğini ifade eden Bakan Soylu "Burası rekabetçi bir alan sunan yer. Şunun altını çizmek gerekir, Türkiye'nin öz güveni ve Türkiye'nin yarını, gelecek planı. TEKNOFEST'i düzenleyen, Selçuk Bayraktar ve vakfına, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye bambaşka bir noktaya doğru ilerliyor, 21’inci yüzyılın tüm fırsatlarını yönetiyor ve kullanıyor.

Türkiye, 10 yıl önce hayal edemediğimiz bir noktaya geldi. Hiçbirimiz Türkiye'nin kendi otomobilini yapabileceğini hayal etmiyordu. Hiçbirimiz insansız hava araçlarıyla bu noktalara geleceğimizi hayal etmiyordu. Bugün bu noktalara geldi. Bir taraftan denizin altındaki tüp geçitleri hayal etmiyordu, bu noktalara geldik.

ATAK helikopterlerini, savunma sanayisinde yüzde 70'lik milli ve yerlilik oranını yakalayabileceğimizi kimse hayal etmiyordu, bu noktalara geldik. Şimdi bize TEKNOFEST'in verdiği umut da heyecan da şu, biz 10 yıl sonra tüm bu gençler ve tüm Türkiye ile öyle bir noktaya geleceğiz ki bugün o noktayı hayal edemediğimizi göreceğiz. 10 yıl sonra 'Aman Allah'ım Türkiye bu noktaya nasıl geldi' diye aynen bundan 10 yıl önceki olduğu söyleyeceğiz" dedi.

Türkiye'ye çok önemli katkılar sağlayacak

TEKNOFEST’in Türkiye'ye çok önemli katkılar sağlayacağını söyleyen Soylu, şöyle konuştu:

"Ben gördükçe heyecanlanıyorum. TEKNOFEST ile bugün genç olmak varmış. Hakikaten bu imkanları sağlayanlara, bunları ortaya koyanlara ve bu büyük organizasyonun her basamağına şükranlarımızı sunuyoruz. 10 yıl sonra burası da Türkiye'ye çok önemli katkılar sağlayacak ve çok önemli hikayeler olacak. 10 yıl sonra bu hikayeleri de duymayı istiyoruz" diye konuştu.

Bakan Soylu, daha sonra beraberindekilerle festivalin son gününde dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdi.

'TEKNOFEST 2020' başladı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere Türk malı teknoloji çağrısı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • amet28 Eylül 2020 09:38

  evet 10 yıl oncekı yorumlarını elestırılerını  dusununce bu gunlerı hayal etmek cok zordu       

 • Bika28 Eylül 2020 08:33

  Altay tankı TSK'ya sözleşme gereği teslim edilmeliydi, Atak helikopteri ve Altay tankının motoru ithal.

 • VTannndaş 27 Eylül 2020 20:42

  Evet doların 8 tlye altının 500 TL ye gıdanın fahiş fiyatiara benzinin 7 TL ye geleceğini tahmin edemiyorduk

 • okiman0727 Eylül 2020 18:52

  aynen Bakanım...Euro 9 Tl olacağını hayal edemedik.kazandıklarımızı keşke hiç bozmasaydık...