E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSoylu: Terör örgütünü boğuyoruz, bitiriyoruz---

Soylu: Terör örgütünü boğuyoruz, bitiriyoruz

Soylu: Terör örgütünü boğuyoruz, bitiriyoruz
16 Temmuz 2021 - 02:42 www.borsagundem.com

İçişleri Bakanı Soylu, "15 Temmuz'da ihanet ettiler ama 15 Temmuz'da bir büyük yanlış yaptılar. Bize güçlü bir başlangıç yaptırdılar" dedi

Rize'de bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla kent meydanında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, tam 5 yıl önce Türk milletinin hiç hak etmediği, hiç beklemediği ve bu millete mensup olduğunu iddia eden hiç kimseye yakışmayan bir ihanetle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Türk halkının, 15 Temmuz 2016 gecesi kurulan tuzakları bozduğunu ve devletinin yanında yer aldığını vurgulayan Soylu, "Bu milleti diz çökertiriz zannettiler, bu milletin sevdiği ve bu milletin inandığı liderini ondan kopartırız zannettiler, bu milletin devletini işgal eder bundan sonra bu milleti devletsiz bırakırız zannettiler, arkamızda dünyanın süper güçleri var, onlar bize yap deyince yapabiliriz, biz gerçekleştirebiliriz zannettiler ama bir şeyi hesap etmediler, bu milletin imanını hesap etmediler, bu milletin cesaretini hesap etmediler, bu milletin ferasetini hesap etmediler, bu milletin teslimiyetini hesap etmediler." ifadelerini kullandı.

Türk milletinin sadece bu coğrafyanın milleti olmadığını dile getiren Soylu, yüz yıllardır mazlumun ve mağdurun yanında yer alan Türk milletinin, dilini bilmediği, renginden olmadığı insanlardan dua aldığına dikkati çekti.

"15 Temmuz'da ihanet ettiler ama 15 Temmuz'da bir büyük yanlış yaptılar. Bize güçlü bir başlangıç yaptırdılar." ifadelerini kullanan Soylu, şunları kaydetti:

"Her 15 Temmuz akşamı bir araya geliyoruz, yeminimizi tekrarlıyoruz, ahdimizi tekrarlıyoruz, birbirimize olan sevgimizi tekrarlıyoruz, birliğimizi tekrarlıyoruz, inancımızı tekrarlıyoruz ama bir şeyi daha tekrarlıyoruz; bir daha bu işlerin başımıza gelmemesi için güçlü ve büyük bir Türkiye olmamız lazım geldiğini, etrafımızdaki dünyaya ve etrafımızdaki coğrafyaya, medeniyetimizi nakşetmek zorunda olduğumuzu, annemizin, babamızın, atalarımızın bize bahşettiği kültürü nakşetmek zorunda olduğumuzu, iyilik, merhamet, şefkat medeniyetinin çocukları olarak dünyaya söyleyeceğimiz sözün hüküm olacağı günün uzak olmadığını ve hep birlikte bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Bize farklı bir başlangıç yaptırdılar 15 Temmuz 2016'da. İnsansız hava araçlarımızdan Atak helikopterlerimize kadar, doğalgazımızı, petrolümüzü kendi arayan gemilerimizden Suriye'de haksızlığa uğrayanlara elini uzatan, Karabağ meselesini Azerbaycan ile birlikte çözen, Doğu Akdeniz'deki haksızlığa, hukuksuzluğa meydan okuyan, Libya'daki kardeşlerimize zulüm yapanlara dur diyen bir Türkiye'yi tekrar güçlü bir Türkiye yoluna getirdiler."

Bakan Soylu: Terör örgütünü boğuyoruz, bitiriyoruz

Soylu, terörün her türlüsüyle kararlılıkla mücadele ettiklerini, bundan sonra da etmeye sürdüreceklerini söyledi.

Terör örgütü PKK'nın bitme noktasına geldiğini vurgulayan Soylu, "Bu ülkede terör örgütü PKK'ya 5 bin 558 terörist bir yılda katılıyordu. Bugün Türkiye'den sadece 19. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'İnlerine gireceğiz' dediği günden itibaren 15 Temmuz'dan bugüne kadar Gabar'dan Cudi'ye, Tendürek'ten Ağrı'ya, Bestler Dereler'e kadar 10 bin barınak ve sığınak kahramanlarımız tarafından imha edildi. Buradan size söylüyorum, terör örgütünü boğuyoruz, bitiriyoruz, tüketiyoruz ve ülkemizin üzerine musallat olmaktan defediyoruz. Bunu sizin gücünüzle, sizin duanızla yapıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşadıklarını da anlatan Soylu, "O gün Çalışma Bakanıydım, Türkiye'de de olmayacaktım. Çin'e G-20 toplantısına gittik, hanım 'toplantıyı bitirir bitirmez Türkiye'ye dönelim' dedi. Ben de 'dönelim' dedim. Eğer dönmeseydik belki de hayatım boyunca ezginlik ve eziklik yaşayacağım, Çin'den Türkiye'deki bu darbeyi içim kan ağlayarak izleyeceğim bir tablo ile karşı karşıya kalacaktım." diye konuştu.

Soylu: 135 bin 916 FETÖ operasyonu yapıldı

 

15 Temmuz'un yıldönümünde minarelerden sela sesleri

 

Bayraktar AKINCI 15 Temmuz anısına havalandı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • AHMET ÖZBİR16 Temmuz 2021 10:59

  SOYU güzel, kendi güzel, vatana sevdalı, vatan düşmanı SOYSUZLARA HADDİNİ bildiren YİĞİT İNSAN, ölümüne arkandayız HER ZAMAN.

 • Vatandaş16 Temmuz 2021 10:53

  Terör bitmişti zaten, açılımla birlikte dinamit döşediler açtıkları tünellere çukurlara. Taviz, cesaret veren kimdi? Kusura bakamayın bilmediğim için soruyorum? Bu söylemleriniz üzerinden kaç yıl geçti.Cümle bittiginde nokta işareti koyarız degil mi? Bizde cümleler ne hikmetse bitmiyor. Virgülle devam ediyoruz hayırlısı...

 • Recep16 Temmuz 2021 09:03

  Bu millet hala bunlara inaniyormu. Yazik bu millete. dalgacilar sizi.Bahcelinin prensi.

 • KASIM YANTIR16 Temmuz 2021 10:50

  sen ya fetöcü ya da pkk lısın anlaşılan.

 • Bika16 Temmuz 2021 08:35

  İnsanları balık hafızalı görmemeli! " Fetullah Gülen ve Zekeriya Öz’ün ne yaptıkları bellidir. Fethullah Gülen ve Zekeriya Öz milletin temel değeridir. Zekeriya Öz, halkın iktidarını getirmeye çalışıyor."  Süleyman Soylu  

 • ALİ RIZA KESTANECİGİLLER16 Temmuz 2021 10:51

  senin bu ülke adına bir tane olumlu yorumu görmedim.sende hainlerdesin galiba.

 • Bekir16 Temmuz 2021 08:24

  2002 de terör zaren bitmişti. Açın bakın tarihin sayfalarına

 • İzzet16 Temmuz 2021 06:31

  Sayın bakanım  hepsi iyi de AKP de Feto ya methiyeler döşeyen siyasiler hiç rahatsız edilmedi... Olan garibe oldu  Uyanıklar kaçtı... Siyasiler aldatılmış oldu ve ihtişamları devam ediyor. Vatanını seven fetodan himaye gören fakir fukara çocuklar cezayı yedi ve aldatılmışım bahanesi geçerli olmadı.... YORUM SAMİMİ  İNANMIŞ İNSANLARA BIRAKIYORUM....