E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSoylu: Konya'daki olay Türk-Kürt meselesi değil---

Soylu: Konya'daki olay Türk-Kürt meselesi değil

Soylu: Konya'daki olay Türk-Kürt meselesi değil
31 Temmuz 2021 - 00:35 www.borsagundem.com

İçişleri Bakanı Soylu, Konya'da 7 kişinin öldürülmesine ilişkin, "Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir." dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Olayla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Soylu, "Yaklaşık 11 yıllık bir husumet. Arkadaşlarımızın çok kısa bir süre içinde yakalayabileceğini düşünüyoruz. Tüm ekiplerimiz bu konuda seferber olmuş durumdadır. İnanıyorum çok kısa süreç içinde yakalanacak, adalete teslim edilecek cezasını alacaktır." dedi.

Bu olayın da istismar edilmeye, siyasallaştırılmaya çalışıldığını vurgulayan Soylu, "Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir. Bunu bu meseleye çekmek altını çizerek söylüyorum, bu saldırı kadar tehlikelidir ve bu saldırı kadar hem kınanacak hem de alçak bir değerlendirme olarak nitelendirilecek bir anlayıştır." diye konuştu.

Bu memleketin kardeşliğiyle kimsenin uğraşmamasını isteyen Soylu, bu milleti birbirine düşürebilmek için bir çabayı içeriden ve dışarıdan birilerinin sürekli körüklediğini dile getirdi.

"İnsanlıktan çıkmış bir davranış şekli"

Soylu, ne mesele olursa olsun, ne şekilde olursa olsun, bu konularda istismarı sağlamaya çalışan insanların kötü niyetlerinin ortada olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Mesele 2010'da iki ailenin karşılıklı birbirleriyle, yine 2010'da bugünkü eylemi gerçekleştirenin yine bir silah çekme hadisesi söz konusu. Bu yıl 2021 ve yine devam ediyor. 11 yıldır maalesef devam eden bir şey. Ama ne kadar bir cinnet hali, ne kadar sapkın bir anlayış ve ne kadar insanlık dışı bir davranış ki 11 yıldır bu husumet hala devam ediyor. Orada kadınlar var, kadınlara silah çekilmiş ve insanlar var, insanlara silah çekilmiş, anlaşılan insanlıktan çıkmış bir davranış şekli."

Bundan 4-5 ay önce de yine böyle bir tartışma söz konusu olduğunu, bunların hem güvenlik güçlerine hem de adalete intikal ettiğini aktaran Soylu, şu değerlendirmede bulundu:

"Şunu ifade etmek istiyorum, bu ülkenin birliğinin ortadan kalkmasına yönelik her saldırı, bilinmelidir ki bizim birliğimizi ve beraberliğimizi çok daha artıracaktır. Buna etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da istismara, provokasyona ve bu ülkenin birliğine yönelik bir anlayışın kendisidir. İnşallah en yakın zamanda katilin adalete teslim olduğu haberini verebilme fırsatı olur düşüncesindeyim."

Soylu, ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır diledi.

7 kişinin öldürüldüğü katliamın nedeni ortaya çıktı

 

Aile katliamı! 7 kişi öldü, evleri ateşe verildi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Pala01 Ağustos 2021 08:15

  Polis asayişi saglayamiyor. Mahkemeler suçluları serbest bırakıyor

 • Serhat31 Temmuz 2021 23:10

  Bu katliamı yapan şerefsiz adi katilin meydana getirdiği kaosa bak hem devlet düşmanlarına malzeme çıkardı hemde vatanımızın müstesna ailesini katletti Buişin kürdü türkü yok katili ve haini var Katil katilliğini yapıyor hain hainliğini olan canlara oluyor

 • mtu31 Temmuz 2021 18:32

  bu dile getirmek bile hata

 • Yavuz Selim31 Temmuz 2021 16:59

  Kanı bozuklar husumetlilerin birbirlerini öldürmelerini T.C. Hükümetimize maletmeye kalkıyorkar. Allah belalarını versin. Amin. Aileye ateş düşmüş soysuzlar kaos peşindeler.

 • görgüsüz31 Temmuz 2021 12:59

  ..onlar da yaşam şekillerini anlama dinleme kalitelerini değiştirmediler. her zaman şehirlilere saygısızca ve nankörce davrandılar.görgüsüzlük ve para kazanma hırsları had safhada. keşke hükümetimiz bunlara tersine göçü teşvik etse de geldikleri yerlere gitseler ya da oralarda köy enstitülerine benzer çalışmalarla cazip kılınsa daha iyi olur. bu onların da menfaatine olacaktır..

 • RAMO CANCAN31 Temmuz 2021 11:18

  hep yorumlarımızda söylüyoruz.artık katillerin hepsine idam cezası gelmelidir.chp bunun önündeki en büyük engeldir karşı çıkarak.

 • emre31 Temmuz 2021 14:28

  bu kadar mal olamazsın değil mi ??

 • IDAM 31 Temmuz 2021 10:18

  cene suyu yapmaya gerek yok. idami geri getirin bir an evvel ,aksi taktirde kendiniz calip kendiniz oynuyorsunuz.tum pisliklerin cezasini tum TC cekiyor....

 • Mehmet 31 Temmuz 2021 04:54

  Türk Kürt gerilimi yaratmak isteyenin kanı bozuktur ya ermeni ya da yunan artığıdır Bu topraklara ait değildir yani

 • Keklik31 Temmuz 2021 20:18

  Muhahahah