E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSoykırımcı Çin pandemi kampları kurmuş---

Soykırımcı Çin pandemi kampları kurmuş

Soykırımcı Çin pandemi kampları kurmuş
12 Ocak 2022 - 12:38 www.borsagundem.com

'Virüsün sıfır noktası' olarak anılan Çin ise 'Sıfır Kovid Politikası'ndan vazgeçmemekte kararlı. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler pandemi kampları deşifre olurken, sunulan koşullara tepki yağdı.


İki yıldır korona virüsün (Kovid-19) pençesinde olan dünya son dönemde Omicron ile mücadele ediyor.

Virüsün önceki versiyonlarından daha bulaşıcı olduğu belirlenen Omicron dünya genelinde hızla artan vakaların ana nedeni olarak gösteriliyor.

Kovid-19'un ilk defa Wuhan'da görülmesi nedeniyle 'virüsün sıfır noktası' olarak anılan Çin ise 'Sıfır Kovid Politikası'ndan vaz geçmemekte kararlı.

Daha bulaşıcı Omikron'un baskın tür olma yolunda emin adımlarla ilerlemesine rağmen Çin katı izolasyon politikalarından taviz vermiyor.

Bu politikaların bir parçası olarak kurulan pandemi kamplarına ait görüntüler ise sosyal medyada yayınlandı.

Çin'in virüse yakalanan ya da yakalandığından şüphe edilen kişileri zorla bu kamplarda tecrit altına aldığı belirtiliyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, hamile kadınlar, çocuklar ve yaşlıların Xi'an kamplarına gönderilenler arasında olduğuna inanılıyor.

Görgü tanıkları bir gecede 10 otobüsün kampa bine yakın insan getirdiğini belirtirken, kamplarda sunulan koşullara da sosyal medyada tepki yağıyor.

DAHA ÖNCE'DE 13 MİLYON NÜFUSLU KENTİ KARANTİNAYA ALMIŞLARDI

Kovid-19 vakalarında ciddi bir artış yaşanan ülkede, geçtiğimiz ay da 13 milyon nüfusa sahip Xi’an şehri ve 1.1 milyon nüfuslu Yuzhou kenti karantinaya alınmış, kısıtlamalar sertleştirilmişti.

KARANTİNA ALTINDAKİ KİŞİ SAYISI 20 MİLYONA ÇIKTI

Çin'deki üçüncü bir kentin daha kilitlenme kararı ile ülkedeki karantina altındaki kişi sayısı 20 milyonu buldu.

Çin’de salgının başından bu yana 101 bin 890 vaka tespit edilirken 4 bin 636 can kaybı bildirildi.

Çinliler bile Sinovac'a güvenmiyor

 

Soykırımcı Çin sosyal medyadan veri topluyor

 

Soykırımcı Çin'in gerçek yüzü ortaya çıkıyor!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • El Turko12 Ocak 2022 15:12

    Rus ve Çin namussuzlarına güven olmaz, bunlarla para için işbirliği yapanlarda en az bunlar kadar sorumlu. Çünkü çinin güçlenmesi demek dünyanın başına belayı sarmak demek. Bunların dini imanı yok içimizde de bunlardan çok var. Ne yazık ki sağımız solumuz düşman dolu dünya zaten Türk' e düşman özellikle çin ve rusya. Bir de içimizdeki rus ve çin hayranları...

  • Mucise Reis ;)12 Ocak 2022 13:14

    04-06 yaş grupları dini eğitimle çin tarafından asimile edilmeli ki aile değerleri  kültürleri yok edilsin. :D çine kızıyoruz ama ,....