E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriSönmez Filament hisselerine tedbir getirildi---

Sönmez Filament hisselerine tedbir getirildi

Sönmez Filament hisselerine tedbir getirildi
18 Ocak 2019 - 18:34 www.borsagundem.com

BİST, Sönmez Filament hisselerinde 15 gün süreyle açığa satış ve kredili işlemler yapılamayacağını açıkladı

Borsa İstanbul, Sönmez Filament (SONME) hisselerinde tedbir kararı aldı. BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre, SONME hisseleri Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 21 Ocak 2019 günü seans açılışından itibaren, 4 Şubat 2019 günü seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

KAP'ta yer alan açıklamada tedbir kararıyla ilgili ayrıca şu ifadelere yer verildi:

VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 83,95
En Yüksek: 84,00
En Düşük: 83,30
Değişim 1,08 %
FK: 256,33
PD / DD: 22,90
İşlem Hacmi 7.189.030
Toplam Adet: 85.713
Ağırlıklı Ort.: 83,87
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • zorba 19 Ocak 2019 21:01

    evet!!..kayseri şekerde süper lige terfi etti . kaç tl den arz olur bilmem ama , arzın dan  fazla değil üç ay sonra arz fiatının yarısını göreceği kesin niyemi çünki gerçek fiat O!! millet enayi ya!! biri iki de kakala gitsin örnekmi? trabzon liman !!!.. arz onaltı tl fiat sekiz tl . iyide'' spk buna müsade etmez '' diyeninizi duyar gibiyim ... o gün geldiğinde ogüvendiğin kurum korkan ama korkusunu belli etmemek için MEZARLIK ÖNÜNDEN ISLIK ÇALARAK GEÇEN  O korkağın pozisyonunda olur sermayesi +öz sermayesi+karını çıkış fiatını bunun ortalama fiatını hesaplamadan sakın ola hisseye atlamayın yoksa cıssss!!! beş yıl kendine gelemezsin!!..

  • Okie Dokie18 Ocak 2019 23:46

    Tedbirli olmak iyidir.