E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizSon zamanlarda görülen zirveler güçlü direnç oldu---

Son zamanlarda görülen zirveler güçlü direnç oldu

Son zamanlarda görülen zirveler güçlü direnç oldu
26 Haziran 2019 - 09:28 www.borsagundem.com

"Geçtiğimiz hafta ve bu hafta başında görülen zirve seviyeler güçlü dirençler olmaya devam ediyor"

"Hafta sonu gerçekleşecek G20 Zirvesi öncesinde jeopolitik risklerdeki artış ve ABD-Çin arasındaki ticaret müzakerelerine yönelik temkinli bekleyiş küresel ölçüde risk iştahını sınırlıyor. Dün Fed Başkanı Powell, para politikasına ilişkin söylediklerinin geçen hafta verdiği mesaj ile uyumlu olmasının niyetlendiğini söyleyerek açıklamaların etkisini sınırladı. Veri gündeminin sakin olduğu bugün de G20 toplantısı gündemi ön planda olmaya devam edecek.

Açıklanacak önemli ekonomik veriler

• 15:30 ABD – Dayanıklı Mal Siparişleri Önem: Orta

• 15:30 ABD – Ticaret Dengesi Önem: Orta

BIST-100 Güne başlangıç

İstanbul seçimlerinin ardından jeopolitik risklerin yeniden ön plana çıkması haftanın ikinci gününde BİST-100 Endeksi’nin karışık bir görünüm sergilemesine neden oldu. Hafta sonu G20 zirvesinde yapılacak Erdoğan-Trump görüşmesine yönelik olumlu beklentiler TL varlıkların pozitif ayrışmasını sağlarken BİST-100 Endeksi günü hafif kazançla 95.421 puandan tamamladı. Fed başkanı Powell’ın dün akşam konuşmasında FOMC toplantısına tutarlı açıklamalarına karşın piyasa oyuncularının beklentilerini karşılayamaması akşam saatlerinde ABD endekslerindeki düşüşü devam ettirdi. Endeks kapanışında 5,76 – 5,77 aralığında bulunan Dolar/TL 08:55 itibariyle 5,79’lu seviyelerden işlem görmekte. Bu gelişmeler ışığında BİST-100 Endeksi’nin güne kayıpla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Küreselde düşen risk iştahı BIST’te yukarı yönlü hareketi sınırlarken, teknik göstergelerde zayıflama olsa da şuana kadar aşağı yönlü hareketlerin sınırlı kaldığını gördük. Önceki günlerde de bahsettiğimiz üzere geçtiğimiz hafta ve bu hafta başında görülen zirve seviyeler güçlü dirençler olmaya devam ediyor. Bu nedenle kısa vadede son günlerde görülen bu zirve seviyeler (96.200 üzeri) geçilemediği sürece yukarı yönlü yeni pozisyon alımının daha riskli olacağını düşünüyoruz. Dünkü kapanışın da gerçekleştiği 200 günlük ortalamanın bulunduğu 95.400 civarı ilk referans noktamız iken bu seviyenin altında ilk destek noktamız 94.500’de. Bu seviyenin altında ise bugün 93.820 oluşan son yükselen trendin devamı açısından en önemli destek konumunda."

Gedik Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)