E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaŞok'un halka arzına ödül---

Şok'un halka arzına ödül

Şok'un halka arzına ödül
22 Şubat 2019 - 15:49 www.borsagundem.com

2019 Bonds &Loans Ödülleri’ sahiplerini buldu. Şok Marketler’in halka arzı, ‘Yılın Hisse Senedi Sermaye Piyasaları’ ödülünü aldı

Türk perakende sektörünün düşük fiyat politikası ve yaygın mağaza ağı ile önde gelen kuruluşlarından Şok Marketler A.Ş.’nin Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen halka arzı, Global Financial Conferences’ın düzenlediği Türkiye Bonds & Loans Ödülleri’nde halka arz kategorisinde birinci oldu. Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co’nun eş global koordinatörlüğünü üstlendiği işlem, 538 milyon ABD Doları büyüklüğüyle‘Yılın Hisse Senedi Sermaye Piyasaları Ödülü’ne layık görüldü.

21 Şubat 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen törende ödüller sahiplerine verilirken, Şok Marketler CEO’su Uğur Demirel, başarılarının uluslararası ödüller ile taçlandırılmasındanduyduğu mutluluğu dile getirdi.Demirel, halka arza hem yurt içi hem de yurt dışı bireysel ve kurumsal yatırımcılardan

beklentilerin çok üzerinde talep geldiğini hatırlatarak, “Yatırımcıların gösterdiği bu ilgiaslında Türkiye ekonomisine, sektörümüze ve şirketimize duyulan bir güvenin ifadesidir.Global ve ulusal piyasa koşullarının zorlu olduğu bir dönemde, ŞOK Marketler olarak büyükbir sorumluluk üstlendik ve ne mutlu ki başarılı bir sonuç elde ettik. 2,3 milyar TL ileTürkiye’de son 10 yılın en büyük birincil halka arzlarından birini gerçekleştirdik.

Gerçekleştirdiğimiz bu işlem ile yatırımcıların piyasalardaki kısa vadeli dalgalanmalarıdikkate almayıp ülkemizin uzun vadeli yatırım potansiyeline olan güvenini ve inancınıispatlamış olduk ve ülkemize tam da ihtiyaç olan bir dönemde yabancı sermaye girişi sağladık. Yolumuza ve hızlı büyümemize şeffaf bir şirket olarak devam ediyoruz” diye konuştu.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü de Türkiye’de son 10 yılın
en büyük birincil halka arzlarından birine aracılık etmekten dolayı duydukları mutluluğu ifade
ederek şunları söyledi:

“İşlem tutarı 538 milyon ABD Doları olan Şok Marketler’in halka arzı ile birlikte Türkiye'ye457 milyon ABD Doları yabancı sermaye girişi sağlandı. Tek Türk Global koordinatör olarakyer aldığımız bu halka arzın %85’i yabancı kurumsal yatırımcılara satıldı. Büyük alıcılarınortak özelliği, uzun vadeli yatırım yapan ve itibarı yüksek fon yönetim şirketleri olmasıdır.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 13,46
En Yüksek: 13,79
En Düşük: 13,36
Değişim -2,96 %
FK: 0,00
PD / DD: 91,84
İşlem Hacmi 104.451.270
Toplam Adet: 7.696.721
Ağırlıklı Ort.: 13,57
ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)