E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıŞirket bilançolarında zayıflık sürüyor---

Şirket bilançolarında zayıflık sürüyor

Şirket bilançolarında zayıflık sürüyor
28 Nisan 2020 - 09:15 www.borsagundem.com

Vakıf Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlaması bekleniyor.

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de gücünü korudu ve %2.5 artışla 101,267 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi son 10 günde 3.kez 15 milyar TL barajını aştı ve 15.1 milyar TL olarak gerçekleşti. BIST-100 endeksine dahil olan 93 hisse değer kazandı.

USD/TL 7.0 seviyesinin altında kalmaya devam ederken, CDS 600 seviyesinin altına geriledi.

Küresel hisse piyasalarında, ekonomilerin yeniden faaliyete başlayacağı beklentileri ile yükseliş devam ediyor. Ancak petrol fiyatlarında ve şirket bilançolarında zayıflık sürüyor. ABD hisse endeksleri dün pozitif tarafta kapanırken, Asya piyasalarında karışık bir seyir izlendi.

Yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif satıcılı bir görünüm mevcut. Özellikle oynaklık göstergelerinin dengelenmiş olması, kısa vadeli risk algısını destekler nitelikte. Bugün ABD'de Alphabet, Ford ve Starbucks gibi şirketlerin bilançoları bekleniyor. Öte yandan Richmond FED sanayi endeksi ve tüketici güven endeksi de takip edilebilir. İçeride ise Akbank ve Bizim Toptan 1.çeyrek finansallarını açıklayacak.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 101,500-102,500 ve 103,000 direnç seviyeleri iken 100,000-99,500 destek seviyeleri olarak takip edilebilir.

Kar satışlarına hazırlıklı olun

BIST'te iyimser hava sürüyor

BIST kısa vadede güçlü pozitif ayrışabilir

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)