E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemŞimşek'ten TÜRGEV'e arazi açıklaması---

Şimşek'ten TÜRGEV'e arazi açıklaması

Şimşek'ten TÜRGEV'e arazi açıklaması
11 Nisan 2014 - 04:45 www.borsagundem.com

Maliye Bakanı, Tuzla'da Hazine'ye ait 57 dönümlük arazinin TÜRGEV'e eğitim amaçlı olma şartıyla 1 milyon 175 bin TL bedelle tahsis edildiğini açıkladı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Tuzla’da Hazine’ye ait 57 dönüm arazinin Türkiye Gençlik ve Eğitim Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) tahsis edildiği iddialarıyla ilgili olarak, “Bilkent Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Maltepe Üniversitesine eğitim amaçlı Hazine taşınmazları verildiği gibi adı geçen Vakfa da eğitim amaçlı irtifak hakkı kurulması için ilk yıl 1 milyon 175 bin TL bedel üzerinden Valiliğe (Defterdarlık) irtifak hakkı talimatı verilmiştir” yanıtını verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması üzere TÜRGEV’le ilgili bir önere verdi. Öğüt, “Söz konusu arazi hangi gerekçeyle TÜRGEV Vakfı’na tahsis edilmiştir? Hangi şartlar karşılığında arazi tahsisi gerçekleşmiştir?” diye sormuştu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Honey11 Nisan 2014 08:44

    Bal tutan parmağını yalar. Nankör olmamak lazım.

  • patrick suskind11 Nisan 2014 07:19

    heryer kokuşmuş. bir devlet yöneticisi, oğlunun yöneticisi olduğu bir vakfı diğer vakıflardan aşırı aşırı üstün muameleye tabi tutarak bu denli kayırabilir mi? yazıklar olsun.