E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemŞi'den ilaç ve malzeme tedarikinin güçlendirilmesi çağrısı---

Şi'den ilaç ve malzeme tedarikinin güçlendirilmesi çağrısı

Şi'den ilaç ve malzeme tedarikinin güçlendirilmesi çağrısı
25 Ocak 2020 - 19:20 www.borsagundem.com

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, yeni tip koronavirüs salgınının hızla büyüdüğü ciddi bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Şinhua ajansının haberine göre, Devlet Başkanı Şi ve Başbakan Li Kıçiang dahil üst düzey 25 yetkiliden oluşan Çin Komünist Partisi Politbüro Komitesi, Vuhan'da ortaya çıkan ve ülke geneline hızla yayılan yeni tip koronavirüs salgınını görüşmek üzerine toplandı.

Toplantıda salgınla mücadaleye rehberlik edecek özel bir ekibin kurulması kararı alındığı, Hubey gibi salgından etkilenen yerlere rehber ekiplerin gönderileceği, ekiplerin buralarda salgının önlenmesine yönelik çalışmaların güçlendirilmesini teşvik edeceği bildirildi.

 
Şi Cinping, toplantıda yeni tip koronavirüs salgınının hızla büyüdüğü ciddi bir durumla karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, ilaç ve malzeme tedarikinin güçlendirilmesi, sağlık personelinin korunması çağrısında bulundu.

Salgında hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerini ileten Şi, "Tüm parti, tüm ordu, tüm ülke ve etnik gruplar hepsi sizinle, hepsi sizin güçlü destekçiniz." dedi.

Devlet Başkanı Şi, yeni tip koronavirüs salgınının önlemesinin bir önemli sorumluluk olduğuna vurgu yaparak, "Halkın yaşam güvenliği ve sağlık güvenliği en ön sırada. Salgının önlenmesi şu an itibarıyla yapılması gereken en önemli iş." diye konuştu.

Grup turları ve paket programlar askıya alınıyor

Bu arada, Çin Seyahat Hizmetleri Birliği, seyahat acentalarından ve internet üzerinden seyahat hizmeti sağlayan kuruluşlardan, yolcu akışını azaltmak amacıyla ülke içinde grup turlarını ve paket programlarını askıya almalarının istendiğini açıkladı.

Açıklamada, grup turlarının ve paket programlarının askıya alınması talebinin Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından talep edildiği belirtildi.

Dışarıya yapılacak grup turlarının pazartesi gününe kadar sağlık güvenliğinin garanti edilmesi koşuluyla devam edebileceği, bunların da pazartesiden itibaren askıya alınması gerekeceği ifade edildi.

Yeni tip koronavirüs ilk olarak Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık'ta tespit edilmişti. Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu, 31 Aralık'ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide daha "gizemli" hastalığın görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatmıştı.

 
Virüsün kısa sürede diğer kent ve eyaletlere sıçraması nedeniyle başta Vuhan olmak üzere irili ufaklı 13 kentte toplu ulaşım durdurulmuştu.? Bu kapsamda Vuhan, Huanggang, Icou ve Şienning kentleriyle ilçe büyüklüğündeki Çıbi, Şientao, Cıciang, Çienciang, Cingmın, Huangşı, Dangyang, Inşı ve Şiaogan'da metro, otobüs ve feribot seferleri geçici olarak durdurulmuştu.?

Vuhan'a girişler yasaklanmış, çıkışlar da çok özel gerekçelere bağlanmıştı. Bu kentler Çin basınında "mühürlenen şehirler" olarak ifade ediliyor. Buralarda yaşayan toplam nüfus 30 milyonu geçiyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (13)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • KEMAL YILANKIRKAR26 Ocak 2020 14:50

  gebersinsin müslümanları asırlardır katlettiler umarım 800 milyon çin li geberir.

 • Hasan 26 Ocak 2020 10:41

  Uygurlara yaptıkları zulmün ahıdır inşaallah topyekun silinip giderler yeryüzünden putperest topluluğu

 • Mehmet26 Ocak 2020 04:04

  Uygurlari küçük bir alana hapsettiniz. Şimdi de kendi insanlarınizi şehirlere hapsediyorsunuz. . Isterseniz daha fazla mazlum ların ahını almayin

 • Rizeli26 Ocak 2020 00:46

  Hopa gagnam stayl

 • Osman karaca25 Ocak 2020 23:20

  Cinli insanin tazmanya canavarı versyonu.ülkelrinde hertürlü yiyecek var ama yinede hertürlü canlıyı yiyorlar.

 • Mehmet25 Ocak 2020 22:36

  Alma Mazlum un ahini çıkar aheste aheste. .. uygurlari bırakın biraz da kendi belanı zi bulun

 • ....25 Ocak 2020 22:33

  Çinlilere bulaşan bu virüs sürekli yedikleri bir yılandan bulaşmış ölenlerin sayısı 40 bin üzeri diyor orada bir üniversite de okuyan bir arkadaş virüs öyle bir virüsmüşki vücuddaki diğer virüsleri de ele geçirip kendi lehine geçiriyormuş sokaklar o yüzden boş diyor arkadaş ALLAH cc bizleri korusun bizden uzak etsin İNŞALLAH

 • Dünyanızı mkyim25 Ocak 2020 21:42

  Nerde bir garip karantinalı grip işi hep Çin'den geliyor ne naglet yer

 • Veli25 Ocak 2020 21:23

  %90'ı kırılsın, Pislik sarı sıçanlara Acıyan namerttir.

 • Felaket25 Ocak 2020 21:17

  Eşeğin şeyini bulsa yer bu dinsizler. Uygurlara yaptıkları yanlarına kalmasın, umarım dünyada bir yere bulaşmaz da sadece kendilerini yer bitirir

 • Recep25 Ocak 2020 19:48

  Borsalarda ralli olur diyorlar. Cuma günü yatırımcı korkup stoplayınca ucuz malları toplamışlar. Para faize gitmiyor dönüp dolaşıp borsaya geliyor

 • Tam komedi25 Ocak 2020 19:17

  Çin dünya'nın her yerine sinsice yerleşmekte buna dur denmeli ! 3.Köprü parasını vatandaş öderken köprü çinlilere satılıyor bu nedir yahu !!! Doğu Türkistan da  Türklere zulüm edersen başın beladan kurtulmaz ! 

 • Vatandaş 26 Ocak 2020 10:37

  İşi türkistana bağladın ya helal olsun