E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSelçuk: Telafi eğitimin eylülde kaç hafta olacağı belirlenecek---

Selçuk: Telafi eğitimin eylülde kaç hafta olacağı belirlenecek

Selçuk: Telafi eğitimin eylülde kaç hafta olacağı belirlenecek
25 Mayıs 2020 - 13:05 www.borsagundem.com

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Uzaktan eğitimin ne faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek" dedi.

Korona virüs salgını nedeniyle meslektaşlarıyla yüz yüze buluşamayan Bakan Selçuk, internet ortamına taşınan ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' sayesinde gidemediği illere dijital imkanlarla ulaşmayı sürdürüyor. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Bakan Selçuk bu kez Mardinli eğitimciler ile bir araya geldi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitim döneminde gösterdikleri çabadan dolayı meslektaşlarına teşekkür ederek, "Bu zor günlerde öğretmenler olarak bizler toplumun yaralarını sarmaya gayret gösteriyoruz" dedi. Artuklu'dan bağlanan Nevin Çete'nin oğlu Deniz, EBA'daki yaz dönemi hazırlıklarına dikkat çekerek, "Siz bizi bizden daha çok düşünüyorsunuz. Ben yaz aylarını yok saymıştım. Sizin bu yaptığınız şey için minnettarım" derken, Bakan Selçuk da, "Bizim görevimiz çocuklarımıza hizmet etmek" yanıtını verdi. Bakan Selçuk, Yeşilli ilçesinden Orhan Kesim'in telafi eğitim ile ilgili sorusunu yanıtlarken, süreci izlediklerini kaydederek, "Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğiz" bilgisini paylaştı.

BAKAN SELÇUK'U ALKIŞLADILAR

Uzaktan eğitimle ilgili düşüncelerini dile getiren Kızıltepe ilçesinden İsmail Bozdağ ise, "Çok kısa bir zaman diliminde sizin başı çektiğiniz bir ekip dünyada görülmemiş bir refleksle yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişin alt yapısını oluşturdu ve uzaktan eğitimi hayata geçirdi. Uzaktan eğitim konusunda belki 10 yıl sonra gelebileceğimiz bir noktaya 1 ayda geldik. Bu salgın sürecinde sağlık personelini alkışladık, destekledik. Ben yaptığınız bu işin de bir alkışa değer olduğunu düşünüyorum" diyerek meslektaşları ile birlikte Bakan Selçuk'u alkışladı. Selçuk da, bunun hep birlikte başarıldığını söyledi.

AĞLAYAN ÖĞRENCİ İÇİN GERİ DÖNDÜ

Video konferansın bitiminde meslektaşlarıyla vedalaşan Bakan Selçuk, ekranda ağlayan bir öğrenci görünce tekrar yerine döndü. Bakan Selçuk, kendisi ile konuşamayacağını düşündüğü için ağlayan birinci sınıf öğrencisi Derya Göktaş'ı teselli ederek, "Seni biz ağlatır mıyız kuzum, hiç merak etme sen" diyerek yayına yeniden bağlandı. "Sınıfımdaki arkadaşlarımın ve öğretmenimin selamları var. 'İçimdeki Okul Sesleri' kitabınızı da çok sevdim" diyen Derya'ya Bakan Selçuk'un yanıtı, "Öğretmenine de arkadaşlarına da çok selam söyle. Seni sevgiyle öpüyorum güzel yavrum benim" oldu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ahmak grup sizi26 Mayıs 2020 09:04

  her gün demeç her gün kuru laf bıkmadın mı bunlardan ? çocukları 10 sene geri attınız uzaktan eğitim miş ulen siz okullar içi eğitimi çöktürmüş insansınız senin anlattıklarına şimdi kargalar bile güler...

 • Ercan Taşkıran 26 Mayıs 2020 05:30

  Çinin oyunlarına gelipte dijital dünya eğitimi yapmaya kalkmayın çocuk sevgi veberabelik ister yüzyüze eğitim şart hem oynayacak hem okuyacak bizim çocuğumuz robot degil çinliler gibi ona göre müfredat yapın

 • recai25 Mayıs 2020 14:42

  özel okullar parası , üstüne yattı. yemek, servis paralarını bile aide etmiyorlar

 • Burhan25 Mayıs 2020 14:38

  Telafi öğrenciyi sıkar, ders kitaplarını güncelleyin bir önceki dönemin konularını bir sonraki dönemin içine yedirin. Bir de bu tatil değildi hani uzaktan eğitimdi...

 • Net man 25 Mayıs 2020 14:10

  Sil baştan başlamak gerek bazen..hayatı sıfırlamak..bırakın telafiyi falan...her çocuk bir üst sınıftan başlasın..zorlama şeyler yapmayın..nafiledir..

 • Fakir genç 25 Mayıs 2020 13:16

  Tabi tabi.... Üniversite sınavı kalkıyor. Dimi ne oldu o kanun sahi.... Herkez okuyacaktı.... Unutuldu.... 17 yıl geçti hala üniversite sınavı kalkmadı.... Gençler sandıkta size çok güzel not verecek.... Zengin çogu özelde okusun Dr. Olsun eczane olsun avukat olsun fakir de eh işte..... Sandık geliyor.....

 • Allah büyük25 Mayıs 2020 18:19

  Zenginin kendisi esnaf, tüccar, ihaleci ama ne hikmetse çocuklarını kendi işleriyle ilgili bir bölümde okutmak yerine parayla tıp fak. okutuyorlar. Herhalde günahlarının bedellerini çocukları üstünden insanlığa hizmetle karşılamaya çalışacaklar. Ama Allah herşeyi görür, içimizdekileri bilir, şah damarımızdan yakındır.