E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaSeçim sonrası sterlin güçlendi---

Seçim sonrası sterlin güçlendi

Seçim sonrası sterlin güçlendi
13 Aralık 2019 - 09:13 www.borsagundem.com

Sterlin dolar karşısında Mayıs 2018'den beri, euro karşısında ise 2016 Brexit oylamasının ardından görülen en yüksek seviyeye tırmandı

Sterlin Boris Johnson'ın Muhafazakar Partisi'nin İngilitere genel seçiminde güçlü bir çoğunluk elde ettiğine dair artan sinyallerin etkisiyle 2017'den beri en güçlü yükselişini gerçekleştirdi. İngiltere'de kördüğüme dönüşen Brexit meselesi için çözüm umutları kuvvetlendi.

FTSE 100 Endeks vadelileri erken işlemlerdeki kayıplarını azalttı. İngiltere Hazine tahvilleri belirsizliğin ortadan kalkmasından dolayı azalan güvenli varlık talebi nedeniyle açılışta baskıyla karşılaşabilir.

MUFG Bank Ltd. stratejisti Fritz Louw, “Sandık çıkış anketleri tutarlıysa anketlerin öngördüğünden çok daha büyük bir çoğunluk. Bu Noel öncesinde Brexit anlaşmasını oylamaya sunmaları için Muhafazakarların elini güçlendirecek ve öyle görünüyor ki İngiltere 2020'de Avrupa Birliği'nin (AB) dışında olacak. Bu çoğunluk ile sterlin muhtemelen 1.36 – 1.37'ye doğru yönelebilir.” dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)