E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSavunma harcamaları o hisseleri uçuracak---

Savunma harcamaları o hisseleri uçuracak

Savunma harcamaları o hisseleri uçuracak
13 Şubat 2020 - 10:55 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Donald Trump savunma harcamalarını arttıracağını açıkladı. Wall Street'te savunma şirketleri beklentilerini büyütüyor

BORSAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD Başkanı Donald Trump 2020 yılında savunma harcamalarını yüzde 0.3 arttırarak 740.5 milyar dolara çıkaracağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından yüksek teknolojili savunma şirketlerinin hisselerinde ciddi bir yükseliş beklentisi oluştu.

İşte beklentilerini yükselten Wallstreet hisseleri:

Booz Allen Hamilton dev video dosyalarını askeri stratejilerde kullanılabilecek mobil haritalara dönüştürüyor.

Dell bir teknoloji şirketi olsa da Booz Allen Hamilton’a teknolojik destek sağlıyor. Ultra güvenlik teknolojileriyle askeri cihazların veri güvenliğini konusunda da askeri teknolojinin olmazsa olmazlarından.

Cubic askerlere nerede olurlarsa olsunlar eş zamanlı uydu görüntüleriyle harita bilgisi desteği sunuyor.
Kratos Defense & Security Solutions insansız hava aracı üretimi konusunda dünya devi şirketlerden birisi. Bununla birlikte halihazırda şirket gelirlerinin %73’ünü ABD savunma harcamalarından sağlıyor.

Bir başka insansız hava aracı şirketi olan AeroVironment kamikaze dronelar üretmek konusunda uzmanlaşmış. “Switchblade” adını verdiği bu insansız hava aracı keşif için ya da savaş başlığıyla hedeflere çarpmak için kullanılıyor.

Iridium Communications insansız hava araçları için verici üreten bir şirket. Geliştirdiği kameralarla multimedya teknolojileri hissenin değer kazanması için çok geçerli bir sebep.

ViaSAT uydu görüntülerini yapay zekâ teknolojilerini kullanarak askeri veri haline getiriyor. Şirket satışlarının %46’sını Amerikan hükümetine yapıyor.

Parsons şirketi yakın zamanda OGSystems ve QRC Technologies şirketlerini de satın aldı. Şirket ürettiği kameralarla üç boyutlu destek sağlıyor ve askeri operasyon bölgelerindeki insan cildini hemoglobine reaksiyon gösteren sensörler vasıtasıyla tespit edebiliyor. Ayrıca askeri araçların takip edilip edilmediğini de fark edebiliyor.

ManTech siber savaş konusunda uzmanlaşan bir şirket. 1968 yılından beridir Amerikan şirketleriyle sözleşmesi olan ManTech %73’lük gelirini Amerikan hükümetinden sağlıyor ve ABD hükümeti satışlarının % 98’ini oluşturuyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)