E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinSahilde zabıtanın duman avı---

Sahilde zabıtanın duman avı

Sahilde zabıtanın duman avı
14 Mart 2020 - 17:54 www.borsagundem.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri mangal denetimi yapmaya başladı. Alınan karar uyarınca sahil ve yeşil alanlarda mangal yakmak isteyen vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından uyarıldı.

Anadolu yakasında Maltepe, Kartal ve Pendik sahilleri ile yeşil alanlarda mangal yakmak isteyen vatandaşlar, İBB kararı sonrası zabıta ekipleri tarafından uyarıldı.

"BEN DOĞRU BULMUYORUM"

Mangal yaparken zabıta ekipleri tarafından uyarılan Ali Alçı "Biz ateş yakmadık, tüple mangalımızı yaptık. Ekipler uyardı bizi" şeklinde konuştu. Sahilde mangal yapmak istediğini söyleyen Gökhan Kara da, “İnsanlar sahilde mangal yapmak istiyor. Apartmanlarda yapamayacaklar, doğal olarak sahillerde ya da yeşil alanlarda yapacak. Ben doğru bulmuyorum. İnsanları rahatsız etmeden sonra temizliği yapılabilir" ifadelerini kullandı.

"MANGAL BİZİM KÜLTÜRÜMÜZ, BELLİ BAŞLI NOKTALAR BELİRLENEBİLİR"

Ailesi ile pikniğe gelen Cihan Meral "Yazın özellikle sahil yolu duman altı oluyordu. Birçok insan bu durumdan şikayetçiydi zaten. Bu kararı olumlu karşılıyorum. Mangal yapmak isteyenlere belli başlın noktalar belirlenmesi gerekiyor. Bu bizim kültürümüzde olan bir şey" diye konuştu.

İmamoğlu’nun yanıtı sosyal medyada gündem oldu

İBB AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İBB'den yapılan açıklamada ise şöyle denilmişti:

"İBB, kamusal alanlarda, hem çevre kirliğine neden olan hem de yurttaşlara rahatsızlık veren mangal yakılmasını durdurmak için gerekli çalışmaları başlattı. Sahil ve yeşil alanlara, uyarı tabelalarının dikilmesinin ardından denetimler yaşama geçirilecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), özellikle yaz aylarında ortalığı dumana boğan mangallar konusunda harekete geçti. Kentin yeşil alan ve sahillerinde yakılan mangallar, çevre kirliliğinin yanı sıra spor yapan, dinlenen ve oyun oynayan yurttaşlar açısından da büyük rahatsızlık konusu. Çevre kirliliğinin önlenmesi, yakınmaların giderilmesi amacıyla, ilk olarak, İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü, gerekli yerlere uyarı tabelası dikilmesi çalışması başlattı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından İBB Zabıta ekipleri ve Özel Güvenlik Personeli de denetimler için sahaya çıkacak"

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Aynur 15 Mart 2020 15:18

  Şimdi tam sırası mi

 • mtu14 Mart 2020 21:34

  En büyük iyiliği yaptı adam. hem pis kokuyu dumanı önlemek adına hem de çevre kirliliğine katkı sağlayacak bir karar takdir ediyorum.

 • İstanbul 15 Mart 2020 11:35

  Sence bence duman korana öldür

 • Genç bakış14 Mart 2020 20:59

  İBB nin bu yöndeki kararını sonuna kadar destekliyorum, güzelim sahiller pijamalı mangalcıların işgali altındaydı ve hafta sonları dumandan geçilmiyordu, üstüne üstlük bırakılan çöpler çok çağdışı bir görüntü sergilemelteydi, sahillerimiz insanların, yürüyüş, hafta sonu gezintisi ve oturup temiz hava alabilecekleri alanlardır, temiz hava alayım derken insanlar duman soluyordu, kesinlikle taviz verilmemeli.,

 • doğru14 Mart 2020 19:23

  bizde magandalık moda oldu, mangal yakmassak etrafı rahatsız etmessek olmaz

 • Reha14 Mart 2020 18:28

  O mangalın ustune oturun emi dumanaltı heryer pis herifler

 • Uyarma ceza kes14 Mart 2020 18:23

  Git köye yap, git yazlığa yap, insanları rahatsız etme, evinde bahçen yoksa kısıtlı yaşayacaksın hepimiz gibi. Çomarlık senin kültürün mangal değil