E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSağlık Bakanlığı'ndan o iddialara yalanlama---

Sağlık Bakanlığı'ndan o iddialara yalanlama

Sağlık Bakanlığı'ndan o iddialara yalanlama
16 Nisan 2018 - 17:35 www.borsagundem.com

Sağlık Bakanlığınca, çevre kirliliğinin kanser vakalarına etkisine yönelik çalışmaların halktan gizlendiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı kaydedildi

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede "Türkiye işte böyle zehirleniyor" başlığıyla yayımlanan haberde, kanser vakalarında çevre kirliliğinin etkisine yönelik çalışmaların halktan gizlendiği iddialarına yer verildiği belirtildi.

Bakanlık tarafından "Çevresel Faktörlerin ve İnsan Sağlığı Üzerine Etkilerinin Araştırılması Projesi" yürütüldüğü ifade edilen açıklamada, henüz tamamlanmayan projenin raporlama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Henüz tamamlanmamış bir projenin sonuçlarının paylaşılmasının söz konusu olamayacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlığımızın açıklamaktan kaçındığı herhangi bir rapor söz konusu değildir ve haberdeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. 2011'de başlayan proje, 15 alt projeden oluşmaktadır. Ancak tüm çalışmalar eş zamanlı olarak yürütülmemiştir.

Binlerce numunenin alındığı çalışmaların istatistiksel analizi ve raporlaması devam etmektedir. Projenin tamamlanmasından sonra çalışmalar bir bütün olarak değerlendirilecek ve gereği yapılacaktır. Toplum sağlığını yakından ilgilendiren böyle bir konuda, ilgili makamlardan teyit edilmeden yapılan haberlerin halkımızda gereksiz endişeye yol açacağı kuşkusuzdur."

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Muammer b.20 Nisan 2018 12:39

    Sağlık bakanlığına bezmialem vakıf hastanesi ile ilgili şikayette bulunuyorum orası bize bağlı değil diyor sadece tıbbi atıklarını alıyoruz birşey yapamayız dediler arayın sorun ,konuşmaya gerek yok

  • erol g.16 Nisan 2018 20:58

    Televizyon programlarında gördüğümüz Çevre programlarından bilgilendiğimiz kadarıyla dereler nehirler göller kimyasal atıklarla o kadar pis/kirli hale gelmiş ki o sulardan içen doğal yaşamda yaşayan hiçbir canlının sağ kalması imkansız GÜZELİM DÜNYA/ÜLKEMİZ NE HALE GELDİ