E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRusya'ya ateş edebilecek hiçbir silah gitmeyecek---

Rusya'ya ateş edebilecek hiçbir silah gitmeyecek

Rusya'ya ateş edebilecek hiçbir silah gitmeyecek
31 Mayıs 2022 - 08:24 www.borsagundem.com

Beyaz Saray'da gazetecilerin Ukrayna'ya uzun menzilli roket göndermeyi planlayıp planlamadığı sorulan Biden, "Rusya'ya ateş edebilecek hiçbir şey göndermeyeceğim" dedi

ABD Silahlı Kuvvetlerinde görev yaparken hayatını kaybeden askerlerin anısına düzenlenen Ulusal Anma Günü’nde konuşan ABD Başkanı Joe Biden, özgürlük ve demokrasinin kolay elde edilmediğine dikkat çekerek, Ukrayna’da demokrasileri için savaşan askerleri ve vatandaşları hatırlattı.

“FEDAKARLIKLARI UNUTURSAK ASIL KİMLİĞİMİZİ UNUTURUZ”

Biden, özgürlük için savaşan ABD askerlerini anmak için Beyaz Saray’dan yaptığı konuşmada, “Bugün Amerika Birleşik Devletleri, bir ulus olarak kutsal bir ritüeli üstleniyor. Düşünmeli ve hatırlamalıyız çünkü unutursak, milletimiz ayakta kalsın, güçlü, özgür ve birlik içinde olsun diye yaptıkları fedakarlıkları unutursak asıl kimliğimizi unuturuz” dedi.

“ÖZGÜRLÜK HİÇBİR ZAMAN KOLAY OLMADI”

Anma Günü'nün her zaman acı ve gururun birbirine karıştığı bir gün olduğunu aktaran Biden, şunları söyledi;

*Onlar onura inandıkları ve cesur oldukları için ülkeleri bugün hala özgür. Özgürlük hiçbir zaman kolay olmadı. Demokrasi her zaman kahramanlara ihtiyaç duydu.

*Bugün, demokrasi ve özgürlük için daimi mücadelede Ukrayna ve halkı, milletlerini kurtarmak için ön saflarda savaşıyor. Ama onların mücadelesi, tüm insanları birleştiren daha büyük bir mücadelenin parçası.

*Demokrasi ve otokrasi arasındaki bir savaşın parçası. Bazılarının iştah ve hırsları arasında, temel demokratik ilkeler, hukukun üstünlüğü, özgür ve adil seçimler, konuşma, yazma ve toplanma özgürlüğü, ibadet etme özgürlüğü, basın özgürlüğü gibi özgür bir toplum için gerekli olan ilkeler için savaşın bir parçası.

“GEREKİRSE ÖLMEYE DEĞERDİR”

Demokrasi ve özgürlüğün fedakarlık gerektirdiğine değinen Biden, “Bugün özgürlüğün fedakarlığa değer olduğunu bir kez daha teyit ediyoruz. Demokrasi mükemmel değildir ancak uğrunda savaşmaya, gerekirse ölmeye değerdir. Demokrasimiz, bir ulus olarak, tamamen bu yolda kaybettiklerimizin getirdiği en büyük hediyemizdir. Demokrasimiz için şimdi sürekli çalışma sorumluluğunu üstleniyoruz” diye konuştu.

“İNŞA ETTİĞİMİZ ULUSLARARASI DÜZEN SALDIRI ALTINDA”

Ulusal Anma Günü’nde Beyaz Saray’dan konuşan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ise, Ukrayna’da vatanları için savaşan vatandaşların ve askerlerin cesaretine vurgu yaparak, “Bugün dünya bir kez daha Ukrayna’daki demokratik yurttaşların ve askerlerin zorbalığa, zulme ve baskıya karşı koyma gücünü görüyor. Özgürlükleri ve İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana korkunç maliyetlerle inşa ettiğimiz uluslararası düzen saldırı altında” dedi. Austin, “Başkanın da dediği gibi, demokrasi ve otokrasi arasındaki savaşta, demokrasiler şu anda yükseliyor. Müttefiklerimizin ve ortaklarımızın birliğinden ilham alıyor ve ABD ordusundan güç alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Biden, eşi First Lady Jill Biden ve ABD askerlerinin hayatta kalan aile üyeleriyle Beyaz Saray’ın Güney Bahçesi’nde hayatını kaybeden askerler anısına ağaç dikti.

RUSYA’YA ATEŞ EDEBİLECEK HİÇBİR ŞEY GÖNDERMEYECEĞİM

Öte yandan Biden, Ukrayna’ya Rusya topraklarına ulaşabilecek herhangi bir füze göndermeyi planlamadığını söyledi. Biden, bugün Anma Günü etkinlikleri önce Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, Ukrayna’ya uzun menzilli roket göndermeyi planlayıp planlamadığı sorusuna, “Rusya’ya ateş edebilecek hiçbir şey göndermeyeceğim” şeklinde cevap verdi.

Putin; Joe Biden, Morgan Freeman ve Mark Zuckerberg'i kara listeye aldı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Hatem31 Mayıs 2022 10:36

  Abd nin dünyadaki kaos planı Heryere özgürlük ve demokrasi götürecek

 • Mucise Reis ;)31 Mayıs 2022 10:24

  Eeee hadi, Rusya çöktü çökecek saldırında çöksün :D ... yaa amaç iç kargaşa iç devrim idi.. ABD şuan istediğini aldı, gerilim azalsın, Rusya oyalansın, Avrupa oyalansın.. İstiyor. Ama ÇİN karşısında tek başına ABD etkisiz olacak ve kalacaktır. ÇiN karşısında ABd nato gücünü arttırıcı önlemler peşinde olacak. Ama Türkiye için farklı plan programları var, Yunana verdi f35 leri, üsleri, zırhlı birlikleri vb. vb. hatta çıkartma gemilerine yöneldi yunan şuan 10 yıl sonra çok ciddi teknolojık gelişim yapacak yunan. ya kktc, ya akdeniz, yada adalar civarı maden ve doğalgaz petrol yatklarında grilim askeri düzeye gelecek. o bakımdan kazı çalışmalar karadeniz yatahlarına gitti. Çıksada kullandırtmayacak yunan, hiç çıkmasın Türkiye gariban kalsın, silahlı gücüm ile bunu sağlarım derdinde yunan. 

 • Atilla31 Mayıs 2022 09:41

  İnşa ettiğimiz uluslararası düzen diyor ( sömürü düzeni) inş ABD Nün çöküşünü görecek bu kuşak

 • hım31 Mayıs 2022 08:41

  Ortalığı karıştırdılar ve ukraynayı  rus ayısıyla yalnız  başına bıraktılar  rus ayısı ukraynanın işini bitirince yeni kurban moldova olacak