E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivRusya'da araç fiyatlarında yüzde 30 artış bekleniyor---

Rusya'da araç fiyatlarında yüzde 30 artış bekleniyor

Rusya'da araç fiyatlarında yüzde 30 artış bekleniyor
27 Eylül 2023 - 06:28 borsagundem.com

Rusya’da yeni binek otomobil fiyatlarında yıllık bazda yüzde 30 artış bekleniyor.

Otomobil satıcıları Rusya’da yeni binek otomobillerin pahalılaşmaya devam edeceğini öngörüyor. Rusya Otomobil Satıcıları Birliği Başkan Yardımcısı ve İcra Müdürü Vyacheslav Zhigalov, 2023 yılında fiyat artışının yıllık bazda yüzde 30’a ulaşmasının beklendiğini söyledi.

Zhigalov, kullanım ücretindeki artışın ve ruble kurundaki ciddi dalgalanmaların şimdiden otomobil fiyatlarında artışa yol açtığını belirterek “Yıl sonuna kadar maalesef fiyatların artmasını bekliyoruz. Ocak ayından itibaren yüzde 30’a varan bir artıştan söz edebiliriz” dedi.

Binek otomobiller, hafif ticari araçlar, kamyonlar ve otobüsler için geridönüşüm ücreti ağustos ayından bu yana endekslendi. Rusya’da otomobil fiyatlarında bu çerçevede başlayan artış eylül ayında da devam ederken, Kommersant gazetesi tarafından bayiler arasında yapılan bir ankete göre fiyat artışı ortalama olarak yüzde 4 ile yüzde 20 arasında değişmekte. (Gazetemru)

Ek MTV iptal davası yarın görüşülecek

 

ABD'de otomotiv işçileri, grevi genişletme kararı aldı

 

AB'den Çin elektrikli otomobillerine "sübvansiyon" soruşturması

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)