E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRusya Savunma Bakanlığı: Aşı testlerini tamamladık---

Rusya Savunma Bakanlığı: Aşı testlerini tamamladık

Rusya Savunma Bakanlığı: Aşı testlerini tamamladık
20 Temmuz 2020 - 10:39 www.borsagundem.com

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, koronavirüs aşısının, Burdenko Askeri Hastanesi’nde bulunan 20 kişilik ikinci gönüllü grubu üzerindeki klinik testleri tamamlandı.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü ile birlikte, Moskova’daki Burdenko Askeri Hastanesi’nde koronavirüs aşısına yönelik yürüttüğü klinik testler tamamlandı. 20 gönüllüden oluşan ikinci grup bugün taburcu edildi.

Bakanlığın açıklamasına göre, aşılama sonrasında yapılan incelemelerde tüm gönüllülerde virüse karşı bağışıklılık geliştiği gözlendi. Hiçbir gönüllüde yan etkiye rastlanmadı.

Rusya'da geliştirilen Kovid-19 aşısının ağustosta piyasa sunulması bekleniyor
Edinilen sonuçların tamamı Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü’ne aktarılacak. Enstitüdeki incelemelerin ardından aşının devlet tarafından tescil edilmesi planlanıyor.
Daha önce de aşının Seçenov Üniversitesi’ndeki gönüllüler üzerindeki klinik testlerinin başarıyla tamamlandığı aktarılmıştı.

Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü’nün geliştirdiği aşının klinik testlerine 18 Haziran'da başlanmıştı.

Sıvı haldeki aşının klinik testleri, Burdenko Askeri Hastanesi’nde yapılırken, toz haldeki aşı Seçenov Üniversitesi'nde test ediliyordu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • demokrasi 20 Temmuz 2020 11:41

    hani bizdede çalışma vardı ne oldu acaba  çıkıp şöyle yaptık böyle yaptık kritik eşik atladık bilmem ne nerde aşı yok buhar oldu biz anca laf üretiriz bol sallarız ilime ve bilime hiç bir katkımız yok tüccarlığını iyi yaparız