E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRus virolog, virüsün saldırganlığının azalacağı tarihi paylaştı---

Rus virolog, virüsün saldırganlığının azalacağı tarihi paylaştı

Rus virolog, virüsün saldırganlığının azalacağı tarihi paylaştı
04 Temmuz 2020 - 23:00 www.borsagundem.com

Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Altşteyn, yeni tip korona virüsün (SARS-CoV-2) saldırganlığının en erken bir yıl sonra düşüşe geçeceğini açıkladı.

Komsomolskaya Pravda gazetesine konuşan Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn, SARS-CoV-2 diye adlandırılan yeni tip korona virüsün saldırganlığının düşmeye başlaması için en az 1 yıl geçmesi gerektiğini söyledi.

Altşteyn, "Bir yıldan üç yıla kadar, belki daha fazla. Bu konunda yapılacak hiçbir şey yok, SARS-CoV-2 böyledir" diye konuştu.

Virüsün insandan insana geçtikçe adapte olduğunu ve taşıyıcısını öldürmemeyi öğrendiğini, bu sayede yayılmaya devam edebildiğini vurgulayan Altşteyn, ağır hastalandırmanın korona virüse yarar sağlamadığını, zira öyle bir durumda hastanın diğer kişilerle teması kestiğini ve enfeksiyonu o kadar aktif yaymadığını ifade etti.

Rus uzman, 1930’lu-1940’lı yıllarda enfeksiyon hastalıklarının evrimini inceleyen bilim insanlarının söz konusu hastalıkların sadece ilk zamanlarda ağır geçtiği, daha sonra giderek daha hafif geçirildiği sonucuna vardıklarını anlattı:

"Korona virüsler prensip olarak vücutlara yumuşak davranmaya, yani çok fazla zarar vermeden onların imkanlarından faydalanmaya, çoğalmaya ve yaşamaya adapte olmuş durumdalar."

Yeni korona virüsün de aynı yolu izleyeceğini umduğunu belirten Altşteyn, fakat SARS-CoV-2’nin her şeyden önce yüksek insidans oranı ile diğer koronavirüslerden daha farklı olduğuna dikkat çekti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)