E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRus ve ABD temsilcileri İstanbul'da bir araya geliyor---

Rus ve ABD temsilcileri İstanbul'da bir araya geliyor

Rus ve ABD temsilcileri İstanbul'da bir araya geliyor
09 Aralık 2022 - 15:12 www.borsagundem.com

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rus ve ABD’li diplomatların İstanbul'da ikili ilişkilerdeki sorunları ele almak üzere bir araya geldiğini bildirdi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Moskova'da Uluslararası Valday Tartışma Kulübünün düzenlediği oturumda, Rusya ve ABD arasındaki ilişkiler konusunda açıklamalarda bulundu.

ABD yönetimiyle doğrudan temas kurmaya açık olduklarını dile getiren Ryabkov, ancak bunun sağlanmasının "zor" olduğunu belirterek, "Yapıcı diyaloğun sürdürülmesi için gerekli koşulların oluşturulması ve olası görüşmelerin anlamlı olması gerekiyor. Amerikalılardan bu konuda önemli bir fikir henüz duymadık." dedi.

Diğer yandan, bir süre sonra ABD ile yüz yüze görüşmeleri yeniden başlattıklarını belirten Ryabkov, Rus ve ABD'li diplomatların bugün Türkiye'de bir araya geldiği bilgisini paylaştı.

Ryabkov, "Bugün İstanbul'da ilgili daire başkanları düzeyinde toplantı yapılıyor. Bu, ikili ilişkilerdeki rahatsız edici konuları istişare etmek için zaman zaman düzenlenen etkinliktir. Bu rahatsız edici konular nelerdir? Rus ve Amerikan büyükelçiliklerinin çalışması konusu bu toplantıda ele alınıyor. Bu görüşme, ABD ile önemli konularda diyaloğu yeniden başlattığımıza dair bir sinyal değildir. Bu bir çalışma toplantısıdır." diye konuştu.

ABD ile çeşitli düzeylerdeki temaslarda iki ülkenin konsolosluklarının çalışması ve Rus vatandaşlarına vize verilmesi gerektiğini dile getirdiklerini söyleyen Ryabkov, "Amerikalılar ile tutuklu değişimi konusunda diyalog aracısız doğrudan yürüdü ve yürüyecek." ifadesini kullandı.

Rusya ifşa etti: ABD'den darbe planı

 

Türkiye ile Rusya arasındaki siyasi istişareler yarın başlıyor

 

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )09 Aralık 2022 16:46

    Rusya öyle yada böyle masaya oturtuyor. Ukraynalılarda savaşmaya devam etsin...

  • ALİ KODUŞ10 Aralık 2022 14:22

    ÜLKELER ARASINDA  SONSUZ DÜŞMANLIK VE DOSTLUK OLMAZ YALNIZCA ÇIKAR VE MENFAAT İLİŞKİLERİ OLUR.

  • AHMET ÖZBİLEN09 Aralık 2022 16:00

    MUHAKKAK BİZİM ZARARIMIZA OLAN BİR KONUDA BİR ARAYA GELİYORLAR DIR O DA SURİYE DİR.BUNLARIN HİÇ BİRİNE ASLA GÜVENMİYORUM.