E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıRisk iştahındaki zayıflama bugün satışları getirebilir---

Risk iştahındaki zayıflama bugün satışları getirebilir

Risk iştahındaki zayıflama bugün satışları getirebilir
06 Mart 2020 - 09:26 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi'nin güne satıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin görüşmesinden İdlib'te ateşkes kararı çıkarken, önümüzdeki süreçte ateşkesin uygulanması ve bölgedeki gelişmeler önemini korumaya devam edecektir.

Bir süredir merkez bankalarına yönelik beklentiler ışığında toparlanma kaydeden küresel risk iştahının salgın ve küresel ekonomilere yönelik endişelerle tekrar baskılandığı görülüyor. Virüs salgını piyasaların gündemini belirlemeye devam ediyor.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler
16:30 ABD - Tarım Dışı İstihdam Önem: Yüksek
18:00 ABD - Toptan Stoklar Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Merkez bankalarının tekrardan faiz indirim döngüsüne gireceklerine dair beklentilerle yükseliş kaydeden küresel hisse piyasalarında salgına yönelik endişeler nedeniyle dün tekrar satış baskısı etkili oldu. BIST-100 Endeksi ise Erdoğan - Putin görüşmesine yönelik beklentilerle pozitif ayrışarak günü %0,93'lük yükselişle 111.815 puandan tamamladı.

ABD borsaları günü %3'leri aşan düşüşlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri %1'in üzerinde satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne sert satıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor.

Dün endeks kapanışında 6,10 - 6,11 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:40 itibariyle 6,11'li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi'nin güne satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

112.500 direnci üzerindeki seviyeler dün de test edilirken, endeks 112.500 üzerinde tutunma sağlayamadı ve kapanışını 111.815 seviyesinden tamamladı. Endekste dün pozitif bir ayrışma izlense de yurt dışında devam eden satıcılı görünüm ve risk iştahındaki zayıflama nedeniyle bugün satışların etkili olabileceğini değerlendiriyoruz.

Aşağı yönlü hareketlerde ilk güçlü destek noktası 110.385 seviyedir. Bu seviye altında 108.800 ve 106.000 seviyeleri gündemde gelebilir. Herhangi bir nedenle 106.000 desteği altına sarkılması durumunda endekste satışların hız kazanacaktır. Endekste kısa vadede pozitif teknik görünümün korunması için 100 günlük basit hareketli ortalama (111.300) üzerinde kapanışlara ihtiyaç olduğu kanısındayız.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)