E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaRisk iştahı gücünü korumaya devam ediyor---

Risk iştahı gücünü korumaya devam ediyor

Risk iştahı gücünü korumaya devam ediyor
24 Aralık 2019 - 09:28 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım günlük piyasa beklenti ve analizi...

Piyasa Gündemi

Yaşanan olumlu gelişmelerin katkısıyla risk iştahı gücünü korumaya devam ediyor. Yurt içi piyasalarda ABD – Türkiye ilişkilerinin seyri ile Libya konusundaki gelişmeler gündemdeki yerini koruyor. Noel tatili nedeniyle bugün Avrupa ve ABD borsalarında erken kapanışlar yaşanacak olup, çarşamba günü ABD ve Avrupa borsaları, perşembe günü ise Avrupa borsaları işlem görmeyecek. Tatil nedeniyle likiditenin düşük seyredeceği bir sürece giriş yaptığımız göz önünde bulundurulmalıdır.

BIST-100 Güne Başlangıç

ABD – Çin ticaret anlaşması, Brexit ile ilgili olumlu gelişmeler ve küresel ekonomik görünümdeki toparlanma, hisse piyasalarında birkaç aylık süre içerisinde pozitif bir seyir izlenmesine katkı sağlıyor. BIST-100 Endeksi’nde de pozitif görünüm korunurken, endeks günü %0,90’lık bir yükselişle 112.175 puandan tamamladı. ABD borsaları günü yükselişle tamamlarken, ABD vadelileri bu sabah yatay bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın bir açılışla başlamaları bekleniyor. Bugün ABD ve Avrupa borsaları erken kapanış gerçekleştirecek. Endeks kapanışında 5,94 – 5,95 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:45 itibariyle 5,94'lü seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

BIST-100 Endeksi’nin günü 112.000 üzerinde tamamlaması teknik açıdan olumlu bir görünüm sunarken, yukarı yönlü hareketlerin devamında 112.500 – 113.200 ve 114.000 seviyeleri direnç konumunda bulunmaktadır. Endekste orta vadede olumlu görüşümüzü korumaya devam ederken, son dönemde sağlanan güçlü getiri ile yurt içinde artan siyasi ve jeopolitik risklerin olası bir kâr satışı getirme ihtimaline de dikkat çekmek istiyoruz.

Böyle birdurumda 111.000 ve 110.000 seviyeleri ilk destek noktaları olup, 110.000 desteği altında 108.000 ile 106.000 seviyelerine kadar bir geri çekilme gündeme gelebilir. Bugün erken kapanışlar ile yurt dışı piyasalarda başlayacak olan Noel tatilleri likiditenin düşük seyretmesine neden olabilecektir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)