E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıRisk iştahı geri döndü---

Risk iştahı geri döndü

Risk iştahı geri döndü
16 Nisan 2021 - 09:25 www.borsagundem.com

Marbaş Menkul Değerler tarafından hazırlanan günlük bültende son günlerde hacimde yaşanan artışın kısa vadede devam edecek bir yükseliş trendinin işareti olarak görülebileceği belirtiliyor.

Dün ABD 10 yıllıklarında %1,50’ye varan bir geri çekilme yaşandı. Uzun dönemli tahvil getirilerindeki artış Türkiye ve Brezilya gibi ülkeler başta olmak üzere gelişmekte olan piyasalara olan risk algısını değiştiriyordu. Risksiz getirilerde yaşanan geri çekilmelerle birlikte son haftalarda Güney Afrika Rand’ı gibi para birimleri hep birlikte bu yıl kaybettikleri değeri geri kazanmaya başladı. Türk Lirası ABD doları karşısında 8,01’e kadar gerilemesinin ardından haftanın son işlem gününe 8,04’den giriş başlangıç yapacak. Dün BIST-100’de yaşanan 1.420 seviyesine hareket kısa süreli olsa da kapanış %0,10 düşüşle 1.407 seviyesinden oldu. Bugün sınırlı pozitif bir başlangıç bekliyoruz. Önümüzdeki haftayla birlikte takip edilecek gelişmelere de bağlı olarak BIST-100’de 1.450’ye kadar yükseliş hareketini bekliyor olacağız. 

Veri takvimi
09:55 Türkiye Nisan Bloomberg HT Tüketici Güveni Endeksi
10:00 Türkiye Şubat Kısa Vadeli Dış Borç Stoku($)
12:00 Euro Bölgesi Mart Tüketici Fiyat Endeksi(Final-Aylık)
12:00 Euro Bölgesi Mart Tüketici Fiyat Endeksi(Final-Yıllık)
15:30 ABD Mart Konut Başlangıçları
16:30 Euro Bölgesi Mart CB Öncü Göstergeler Endeksi(Aylık)

Güne alıcılı başlangıç yapmasını beklediğimiz BIST-100’de 1.400 alt bant olmak üzere yükselen trend kanalında hedef seviye 1.466 olacaktır. Dolar kurundaki gevşemenin devamı ile birlikte BIST-100’ün de yükselişinin düzenli ilerlemesini bekleyebiliriz. Son günlerde hacimde yaşanan artış da kısa vadede devam edecek bir yükseliş trendinin hazırlığı olarak görülebilir.

Yabancı işlemlerinde öne çıkan hisse senetleri

Günün önemli şirket haberleri 16/04/2021

Marshall ve Akçansa sorusu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)