E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisRıdvan Çelikel elinden geleni yaptı, şimdi söz SPK’da---

Rıdvan Çelikel elinden geleni yaptı, şimdi söz SPK’da

Rıdvan Çelikel elinden geleni yaptı, şimdi söz SPK’da
27 Ocak 2017 - 07:26 www.borsagundem.com

Anel Telekom’u yutma operasyonunda düğmeye basıldı. Rıdvan Çelikel, çok değerli mal varlıklarına sahip şirketi Anel Elektrik ile birleştirmek için harekete geçti. Yatırımcı çaresiz, gözler SPK’da...

BORSAGUNDEM.COM-ÖZEL HABER

Sermaye Piyasalarını ne yazık ki babasının çiftliği sanan Rıdvan Çelikel, planlı, programlı yürüttüğü Anel Telekom’u ‘ele geçirme’ operasyonunda son noktayı koymaya hazırlanıyor.
Ya da kendi öyle sanıyor.
Çünkü, Borsagundem.com’un gündeme taşımasıyla, milyonlarca dolarlık markayı yutma tezgahını bozan Otorite’nin elinden kurtulabilirse...
Bugüne kadar yapılan operasyonlardan da anlaşıldığı gibi çok daha önce gerçekleştirilmesi düşünülen ancak Borsagundem.com’un çirkin emelleri ortaya çıkaran, niyetini yüzüne vuran cesur haberciliği karşısında ‘fren yapmak’ zorunda kalan Rıdvan Çelikel, ‘sinsi’ bir birleştirme formülüyle “yatırımcı işte böyle soyulur” dedirtiyor.
Rıdvan Çelikel’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Anel Telekom’dan dün akşam KAP’a gönderilen , “Anel Elektrik ile bu şirket bünyesinde birleşme işlemi için görüşmelere başlanacak” açıklaması çok kritik çünkü, kararın Genel Kurul’dan çıkması, küçük hissedarların sırtından karun gibi zengin olan Patron’un yedikleriyle doymadığının, kasasının daha da şişkinleşeceğinin işareti...
Niye mi?

MİLYONLAR PATRONUN CEBİNE AKTI

Zamanı biraz geriye sarmak yeterli.

Tasarruf sahipleri, Rıdvan Çelikel tarafından 2005’te yapılan halka arzda, güven duygusuyla tüm birikimlerini Anel Telekom’a yatırıyor. Hisseler 3 lira seviyelerinden kapışılıyor. Haliyle milyonlarca lira patronun cebine akıyor.
‘Gelecek vadeden’ şirketten yatırım, büyüme, kâr beklenirken, Patron, yüzde 9 payı bulunan Anel Telekom’un içini boşaltıyor. Anel Telekom’un uzmanlar tarafından 30 milyon dolar değer biçilen markaları 500 bin TL gibi komik ötesi bir paraya Çelikel’in yüzde 59’la hakim ortak olduğu Anel Elektrik’e veriliyor. Eski tabirle, kaşla göz arasında. Akabinde elindeki hisseleri de 2 TL seviyesinden borsada satıyor. Ortalık karışmış, kıyamet kopmuş kime ne, menfaat düşkünü Rıdvan Çelikel bildiğini okuyor. Bir süre ortalık duruluyor. Tam bu sessizlik hayra alamet değil derken bir anda “yabancı bir ortakla görüşme” bilgisi yayılıyor.İlginçtir, KAP duyurularında pazarlık hep ‘devam’ ediyor. Bir yıl boyunca ‘oldu, oluyor, tamam’ hayali pompalanıyor. Ve beklenen (!) açıklama geliyor: “Olmadı, bitti”. Ama uyanık, patronun kötü niyetini kavramış bir yatırımcı, dedektif gibi arıyor,buluyor. Borsagundem.com’un yer verdiği iddia bomba gibi, okuyanı şoke ediyor: Hollandalı şirket paravan...
Yani satış görüşmeleri bu iddiaya göre aslında masal çıkıyor...

Anel Telekom’da yapılanlar önemli nitelikte işlem değil mi?

KENDİ HİSSELERİNİ PAHALI SATIYOR, HİSSELER KURUŞA DÜŞÜNCE OPERASYON BAŞLIYOR...

Yabancı ortaklık yapılacak müjdesi estirerek yatırımcıları oyalama taktiği uygulayan Patron Çelikel, bu esnada boş durmuyor, portföyündeki hisselerin önemli bölümünü yine satıyor. Şirketi ‘faaliyetsiz bırakarak’ Yakın İzleme Pazarı’na atılmasına zemin hazırlıyor. 50-60 gün içinde hisseler 1.5 TL’den 40 kuruşa düşünce de harekete geçiyor; yönetim kurulunda Anel Telekom’u Anel Elektrik ile birleştirme girişimi kararı alınıyor.
Ama gizlenenler su yüzüne çıkıyor...
Parasını kaptıranların feryatları yürek yakarken, bilerek şirketi kötü bir sona sürükleyen Rıdvan Çelikel, hisselerinin önemli bir kısmını elden çıkardığından, kağıdın içine düştüğü zavallılıktan etkilenmiyor, bu bir...
Piyasa değeri 20-25 milyona geriletilmiş Anel Telekom’un yüzde 47.5’una sahip olduğu, yıllık 5 milyon euro kira geliri bulunan 100 milyon liralık Anel İş Merkezi’ni birleştirme yoluyla ‘bedava’ya kapma şansına kavuşuyor. Bu iki...
Anel Telekom iş merkezindeki payını satsa en az 50 milyon lira şirkete gelecek, buna fırsat verilmiyor. Bu üç...
Rıdvan Çelikel’in yazıp yönettiği , ‘Anel Telekom girdabı’nda, alın terine el koymaya doymayan Patron’un 3 lira seviyesinden yatırımcıların kucağına bıraktığı hisseleri kuruşlu rakamlardan geri alma hazırlığı yapılıyor. Bu da dört...
“Dur” denmeyen vurgun, vurgunu davet ediyor.

Anel Telekom, Anel Elektrik ile birleşecek

YATIRIMCININ HAKKINI ‘PAS GEÇME’ ARAYIŞI

Hemen arkasından o kritik soru geliyor...
Rıdvan Çelikel bu evrede, çaresiz bıraktığı yatırımcıların gerçekte hisse başına alması gereken bedeli vermeden nasıl sıyrılacak, nereye sığınacak?
Şu anda onun için tek çıkış olarak, “Ayrılma Hakkı Tebliği” görünüyor. Hedefi belli, ‘yırtmak’. Tebliğin 10. Maddesi’nin birinci şıkkında şöyle deniyor:
“Payları borsada işlem gören ortakların payları için ayrılma hakkı kullanım fiyatı, işlemin ilk defa kamuya açıklandığı tarihten önceki, açıklanan tarih hariç olmak üzere, otuz gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalamasıdır.”

Sermaye Piyasaları Rıdvan Çelikel’in babasının çiftliği mi?

İNSANLAR ÇELİKEL’E “BEN YEMEDİM SEN YE” Mİ DİYECEKLER?

Genel kurulda birleşmeye itiraz edenlere ayrılma hakkı kullanım fiyatı, geriye dönük son bir aylık ortalamaya göre hesaplandığında bu da hisse başına yaklaşık 47-48 kuruş demek oluyor.
Birleşmeyi onaylayanlar ise Anel Elektrik hissesi alacak ancak ellerindeki hisseler 47-48 kuruştan işleme tabi tutulacak. Bu da tam bir kazıklanma! ‘Evet’le birlikte küçük hissedar, Anel Telekom’a ait çok kıymetli mal varlıklarını da kendi elleriyle Çelikel’in cebine koyacak. Bunun Türkçesi de, ben yiyemedim, sen ye!

AKSIRINCAYA, TIKSIRINCAYA KADAR...

Oysa, Anel Telekom’da düne kadar yapılan işlemler, haftalar öncesinden ayrılma hakkı doğuracak nitelikte değil miydi? Üstelik o zamanlar hisse henüz yerlerde sürünmüyordu, az da olsa itibarlıydı, yatırımcı adına umut vericiydi. Ama kağıt 1.5 TL seviyesindeyken birleşme kararı alınmıyor, aksine günlerce bekleniyor! Niçin?
Aksırıncaya, tıksırıncaya kadar götürmek için...

Anel’de yatırımcı perişan, patron zengin!

YABANCIYA SATIŞLA OYALAMA TAKTİĞİ

Devam ediyoruz..
30 Kasım 2016’da KAP’a düşen açıklamada, Anel Elektrik’in yüzde 24.68 pay sahibi olduğu 50 milyon TL sermayeli Anel Telekom’un yabancıya satışının iptal olduğu açıklanıyor. Yatırımcı cephesinin yaklaşık bir yıl boyunca ‘satılacak’ diye beklediği görüşmeler hüsranla kapanıyor. Açıklamada, şirketin Hollanda merkezli Acredo Technology BV'ye satışı süreci neticesiz kaldığı ifade ediliyor.

SPK, Anel'de duruma el koydu

ŞİRKETİN AKTİF FAALİYETİ BİTMİŞ, HABER VERİLMİYOR

Bir gün sonra yani 1 Aralık 2016’da ise Borsa İstanbul Yönetimi’nin Anel Telekom kararı düşüyor KAP’a. Ana Pazar'daki Anel Telekom'un ayın 5’inden itibaren Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmeye başlayacağı bildiriliyor. Açıklamada Pazar değişikliği kararına gerekçe olarak gösterilen şok bir ifade yer alıyor: Şirketin aktif bir faaliyeti kalmadığı anlaşıldığından...

BİLİNÇLİ OLARAK 50-60 GÜN BEKLENİYOR

Anel Telekom 5 Aralık 2016’da Yakın İzleme Pazarı’na atılıyor, Rıdvan Çelikel 50 – 60 gün geçtikten sonra ‘Anel Elektrik’le birleşme görüşmesi’ kararını açıklıyor? Bilinçli yaratılan bekleme süresinde hisseler 1.50 liradan 40 kuruşa kadar düşüyor. Değer kaybı büyürken, yatırımcılara ödenecek ayrılma hakkı faturası böylelikle küçülüyor.

13 Aralık’ta Borsagundem.com, kimsenin farketmediği ama hayati önemdeki detayı, “Anel Telekom bilinçli olarak faaliyetsiz bırakıldı” manşetiyle paylaştı. Haberde aynen şöyle yazıyordu: “Anel’in patronu Rıdvan Çelikel gücünü kötüye kullanıyor. Yatırımcıya haber vermeden şirketi faaliyetsiz bırakıyor. Anel Telekom, Anel Elektrik, Anel yapı üçgeninde oyun üzerine oyun oynanıyor.”

Anel Telekom'un satışı iptal oldu

BORSA GÜNDEM’İN ÇOK KONUŞULAN “NİTELİKLİ İŞLEM” MANŞETİ

13 gün sonra yayınladığımz nitelikli işlemleri sorgulayan manşetimiz ise, bugüne ışık tutan, büyük ve haklı bir tartışmaya zemin hazırlayacak güçteydi. Anel Telekom’u Anel Elektrik’e peşkeş çekme hazırlığı üzerine şimdi kıymeti daha iyi anlaşılan manşetimiz çok ses getirdi. 26 Aralık 2016 sabahı borsagundem.com’u açan binlerce okur, içeriğiyle mağdur yatırımcının haklarını savunan haberin, “Anel Telekom’da yapılanlar önemli nitelikte işlem değil mi?” başlığına dikkat kesildi!
Yönetim kurulu kararıyla yapılan hisse devriyle şirketin faaliyetsiz bırakılmasını işleyen haberimizde yer alan uzman yorumlarında, ‘önemli nitelikteki işlemler tebliği’ kapsamında bu durumun ayrılma hakkı doğurduğu belirtiliyordu. Haberde özetle şunlar yazıyordu:
“Anel Telekom’da şirketin bağlı ortağı konumundaki Anel Yapı’nın yüzde 7.5 hissesi başka bir şirkete devrediliyor. Bu işlemden dolayı Anel Telekom faaliyetsiz kalıyor. Bu durum ayrılma hakkı gerektirmez mi?
6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 23,24 ve 25’inci maddelerine dayanılarak hazırlanan ‘Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği’ çok açık: ‘Her durumda yönetim kurulunun mal varlığının ortaklığın faaliyetleri açısından taşıdığı önemi dikkate alarak değerlendirme yapması gerekir’ deniliyor. 11.07.2014 tarihinde Anel Telekom Yönetim Kurulu, Anel Yapı’daki yüzde 7.5 payı Anel Elektrik’e devrederek hem şirketi faaliyetsiz bırakıyor hem de hakim ortaklık hakkını elinden alıyor. Bundan daha önemli nitelikte bir işlem olabilir mi?
Anel Telekom’un hakim ortak konumunda olduğu Anel Yapı’daki yüzde 7.5 oranındaki pay devredilmeseydi şirket faaliyetsiz kalmayacak ve Yakın İzleme Pazarı’nda olmayacaktı. Bunda yatırımcının küçük hissedarların bir kusuru ya da dahli var mı? Olamaz ki! Nasıl olsun? Aksine en büyük mağduriyetler küçük yatırımcılar cephesinde yaşanıyor. Bu hisseyi alan yatırımcılar şirketin faaliyetsiz kaldığını bile bilmiyor. Patron bunu bile yatırımcılardan gizlemiş. Azınlık paya da sahip olmasına rağmen imtiyazlarını kullanan patron, kendi çıkarları için binlerce yatırımcının mağduriyetine zemin hazırlıyor. Uzmanlar, Anel Telekom’da yapılan işlemlerin Sermaye Piyasası Kanunu’na göre ayrılma hakkı doğurduğu konusunda hem fikir.”

Anel Telekom Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görecek

TEZGAHA BAK! 3 LİRADAN SAT, 40 KURUŞTAN AL

Şimdi büyük fotoğrafa yeniden bakmak gerekiyor;
Anel Grup Yönetim Kurulu Başkanı, mağdur yatırımcı yaratma mimarı Rıdvan Çelikel, geri vermek zorunda kaldığı 3o milyon dolarlık 31 markayla, 100 milyon dolar değer biçilen Anel İş Merkezi’ndeki yüzde 7.5’lik kontrol hissesini yüzde 9 ortağı olduğu Anel Telekom’dan alıp, birleştirme kurnazlığıyla yüzde 59 payla kontrolü kendisinde olan Anel Elektrik’e devretmek istiyor. Üstelik, hisselerin pula döndüğü, kuruşlara düşürüldüğü bir zaman dilimi içinde. Sinsice...

YATIRIMCI TARİHİ KARARI BEKLİYOR

Birikimi çöp olmuş yatırımcı ise tam bir çıkmaz sokak içinde. Tek yol, Anel Telekom’un ortadan kalkmasına engel olunması, ayrılmak isteyene de adaletli, bunca yılın çalınan kazançlarını telafi edecek bir fiyat hakkının tanınması. Bu da Borsagundem.com’un uyardığı, Şirketin geçmişte yaptığı ‘nitelikli işlemler’ gerçeğinde saklı.
Gözler artık Sermaye Piyasası Kurulu’nda. Hissedarını kazıklayan şirketleri affetmeyen, yakaladığına ceza keserken eli milim titremeyen Otorite’nin, Anel Telekom’da vereceği tarihi karar emsal olacak. Korku salacak. Bundan böyle kimse şirketini soymaya, yatırımcısını ezmeye teşebbüs etmeyecek. Şimdi tasarruf sahipleri, sermaye piyasalarında büyük ses getirecek o kararı büyük bir merakla bekliyor.
Bakalım, yıllardır yatırımcısını sömüren, kuruşa çevrilen hisselerden yeni bir voli vurmak için çabalayan Rıdvan Çelikel mi ağlayacak? Yoksa artık gözyaşları kurumuş Anel Telekom’un bedbaht yatırımcısı mı gülecek?
Son sözü SPK söyleyecek... 

“RIDVAN ALARMI” VERDİK, BU ALARM HİÇ SUSMAYACAK

Bize gelince;
Aylar önce yazmaya başladık. Manşet üzerine manşet patlattık, her satırda Anel Telekom’da dönen dolapları, Çelikel’in oyunlarını açığa çıkardık. Uyardık...
Şimdi bir kez daha ‘Rıdvan alarmı’ veriyoruz. Halka arz edilmiş bir şirketin göstere göstere küçük ortaklardan nasıl kaçırılmak istendiğine dikkat çekiyoruz.
Yatırımcının el konan haklarına, adaletin bir kenara atılmasına, tuzaklara, boşaltmalara, soygunlara seyirci kalamazdık, kalmadık, kalmayacağız.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (281)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • merhaba26 Nisan 2018 16:55

  bir de şu kipa ve migros birleşmesine göz atsanız diyorum. orda da çok pis oyunlar dönüyor. tabi konu migros olunca biraz cesaret ister herhalde....

 • merhaba02 Haziran 2017 22:24

  hani hırsızlık yapmııyor dun rıdvoş bak pisligin tek tek çıkyor

 • seda23 Mart 2017 08:59

  Yusuf diye biri yok tavandan yazıyorum da yok şöylede yok böylede 2 liradan bu fiyata getirenlerin Allah belasını versin bu ona yeter millete kan ağlattılar.15 aydır..borsa tarıhınde yok buradaki oyun ..bazıları ne karşılığı yorum yapıp duruyorsa mıllet ağlıyor

 • mehmet soylu18 Mart 2017 22:51

  kardeşim rıdvan çelikel soygunu yaptı .olay bitti bu birleşme 48 kuruşdan olamzsa vaz geçer her yıl zarar yazar bu mensa gibi 18 kuruşa gelir sürünür .anelt magdurları yöneticisi yalancı bir adam

 • polat12 Mart 2017 20:37

  facede anelt magdurları sesinde adam vidoda döktürmüş yusuf usta helalin var

 • polat12 Mart 2017 03:08

  7.5 soruşturma açılmasa idi bunalr birleşme falan yapmazdı.tezgah hazır idi .ama tasfiye olursa işleri daha kötü bunlar bu işin içinden 2 elektrik verip çıkacak .görün bakaılm yusuf beyin dedigi çok dogru..

 • YUSUF YILDIZ11 Mart 2017 20:53

  anele ayrılaa hakkı refarans fiat 1.30 anelt ayrılma hakkı referans fiat 2.30 genel kurul vazgeçti diyelim .tasfiye yada 7.5 iade ve faliyet burdan çıkan sonuş rıdvan amaca için en karlısı birleşme saygılar

 • Muhammed11 Mart 2017 18:44

  ANEL TELEKOM ARKADAŞLAR BİLANÇONUN ALTINA SIKIŞTIRILAN 7,5 PAY HABERİNİ GÖRDÜNÜZMÜ ? SPK 7,5 PAYHAKKINDA ŞİRKETTENSAVUNMA İSTİYOR ŞİRKETTEN 20.02.2017 DE SPKYA SAVUNMANIN CEVABI GÖNDERİLİYOR SPKYA AMA MALESEF ŞİRKET TARAFINDAN HİÇ BİR KAP AÇIKLAMASI YAPILMIYOR. SEMRA ÇAĞLARA BEN BU NU GEÇENHAFTALARDA SORDUM 7,5 PAYIN İASESİ OLACAKMI DİYE VERİLEN CEVAP 7,5 PAY İLE İLGİLİ BİZE YAPILAN HİÇBİR İŞLEM YOK BUNUNLA İLGİLİ BİŞİDE YOK DENİLDİ GÖRÜN BUNLARIN DALA VERELERİNİ

 • Acizky07 Mart 2017 19:13

  Borsagundem bu işin peşini bırakmayın lütfen sonuna kadar gidin 3 liradan sat 0.40 kuruştan al şirket böyle yönetilir ky bana çalışsın diyor. Tamam kimsenin zoruyla girmedik ama bunlar gibilerinin zoruyla bırakacağız.

 • Thenergize05 Mart 2017 21:47

  Arkadaşlar borsa da daha önce böylesi bir şirket birleşmesi yaşayan kimse varmı ve çıkacak netice bizim zararımızı karşılayabilirmi ?

 • Sait alp04 Mart 2017 21:58

  Arkadaslar bizi en iyi borsa gundem ifade ediyor.facebookta ...anel telekom ortakları. Bu guruba gelin birleselim.haykiralim

 • Kara dayı 01 Mart 2017 19:30

  Hadi Bunların ar damarı çatlamış bellide bir tane yetkili nası sen napıyosun demiyo bu nasıl bir adalet resmen milleti dolandırma operasyonu

 • rıdvan çelilkel27 Şubat 2017 16:02

  sizde göreceksiniz 48 ayrılma hakkı olacak

 • polat26 Şubat 2017 00:20

  magdurlar sesini gizli yapmışlar önemli şeyler yazıyor sanki yusuf bey

 • gülay20 Şubat 2017 21:01

  4 lira fiyatı 14 yıl öce ıdı.bu nasıl bır oyundur.

 • haluk20 Şubat 2017 21:00

  Yusuf yıldız bey anel mağdur grubu ne oldu uçtu mu

 • ali18 Şubat 2017 16:21

  15 temmuz bu ahmaklar içinmi sokaklara döküldük .yazık

 • Thenergize18 Şubat 2017 14:45

  Borsa gündem bu işin peşini bırakmaz iseniz çok dua alırsınız...Şimdiden sizlere çok teşekkür ediyorum...

 • haluk17 Şubat 2017 08:18

  konsilede kar iyi gelir çünkü geçen senedegösterdi

 • Thenergize16 Şubat 2017 21:55

  Arkadaşlar 4 trilyon zarar açıkladı .Şimdi ne olacak halimiz?

 • yusuf yıldız16 Şubat 2017 16:36

  safgyo ve akişgyo uzaman kuruluş raporunu inceldim ..gayet güzel 37 kuruş 9 ayda iki defa tememtdü .64 kuruşdan 87 prim .12 aylık agırlık ve 1 ay agırlık en yüksegi alınmış rapor resmi okuyun anelt magdurları sesi facede arama motorundan bulursunuz

 • Aysel15 Şubat 2017 11:57

  Yüzlerce yatırımcıyı mağdur eden sözde hayırsever rıdvan hala ky nasıl süründürürümde elindeki hisseleri alırım derdinde oyun içinde oyun oynamaya devam ediyor yetmedimi milletten aldığın ah unutma rıdvan çelik sen ölemezsin keser döner sap döner ...

 • Mehmet14 Şubat 2017 16:06

  14 aydır oyaladıkları yetmiyormu nerede spk yetkilileri yeter birleşme olacaktı neden 60 gün yatırımcı oyalandıbirleşme bahane buda bir oyalama taktiği göster adaletini yetkili SPK bu millet sizden gelek kararı bekliyor

 • nargilim13 Şubat 2017 15:24

  devlet polisi bunları araştırmalı bilgisayrlar çalındı dediler demmkki feto ile iş birligi var

 • jale13 Şubat 2017 12:44

  herkesi donuna kadar soydular 13 yıldır

 • yuusf yıldız12 Şubat 2017 10:41

  nasıl anele paylarını alırım diyorsa vertu 100 milyonda anel yapıdan para istiyor markaları sana 10 milyon na sayarlar rıdvan rahat ol mustafa ünal sana yedirmez bu hırsızlıgı adama kusturur

 • yuusf yıldız12 Şubat 2017 10:39

  markalar degersizdi iade olunca birleşme kaçınılmaz oldu bir de anel yapı olunca ama 48 kurş degil 5 ayrı işlemde 5 tl dese spk razısınız çünkü vertu 20 tl istiyor hisse başı sizden

 • admin09 Şubat 2017 22:41

  7,5 pay gerçek deger 15 milyon olması lazım adam vermiş 3,5 milyona ayıp çok ayıp sen sat biz 500 milyon verelim yapıya

 • hak arayan09 Şubat 2017 22:39

  şirketin parasını kayıt dışı kaçır yalıda otur ..son model arabaya bin...bu ülkede adalet varsa ..adalet yerini bulur

 • mehmet09 Şubat 2017 15:45

  adam bu kadr yüzsüzü olamaz fırsatcı ama unuttugu bişe var spk sana yedirmez bey efendii

 • admin09 Şubat 2017 14:36

  öyle anel tekomun sırtından yapı yap sonrada anele bedava ver kim yer bunu rıdvan kim bebekmi var karşında

 • admin09 Şubat 2017 14:35

  15 tl verirsen kagıt başı o yapıya sahip olursun

 • admin09 Şubat 2017 14:33

  bu kadar insanları yoldunuz vertuya diş geçiremedin ..helal sana vertu ..15 aşagı kabul etme ya yapıya 125 milyon verir

 • nazlı09 Şubat 2017 14:25

  allah bunları bildgi yape vertu döküldü sanarlar asıl vertu dökülse hapı yutacakdık ..son raund oynanıyor...kavine ile aynı saftalar...

 • kamil09 Şubat 2017 13:25

  Rıdvan çelikel acaba dünyada bir örneğin varmı merak ediyorum 13 yıl oldu halka arz ettığın şirket.Sonuç yorumlara bak ..halini gör ahlı para çıkar kardeşim unutma ağlayanın malı gülene hayır etmez...

 • polat09 Şubat 2017 12:39

  bu ülkede baklava çaln 10 yıl milyonları götüren bey olur

 • yusuf yıldız08 Şubat 2017 23:56

  bu ülkede başımızda resi varsa sessiz kalmaz bu olaya

 • muhammet08 Şubat 2017 23:54

  aynen kardeşim bunu devlet bilmeli kime hizmet ediyorlar ..bu paraları nereye nasıl katarılıyor hesabı devlet sormalı ..devlet büyük bu soygun daha olmadı ...devlet baba yaptırmaz..

 • ismail08 Şubat 2017 23:53

  receb baba tayib baba erdogan baba bu adamlar halkını soyuyor

 • yıldız bey08 Şubat 2017 19:09

  bu iş çoooooooooooooook uzacayacak çayınızı için keyfinize bakın bakalım ne çıkacak birleşme oyunu sonucunda spk 5 ayrı işemi görse 1 lot a 1 lot verse rıdvan bey sevinir verusa üzülür ..verusa son hamleyi yapmaya hazırlanıyor.

 • yıldız bey08 Şubat 2017 19:06

  sizde inandınızmı birleşme olacak diye ..anel yapı paylaşamadılar...sizleri ezdiler ..100 milyon para alsaydı yapıdan holandalı şirket almıştı onun adıda vertu

 • elvan08 Şubat 2017 18:14

  14 aydır oyaladılar milleti.gerçekten helal olsun şi benzeri yok

 • polat08 Şubat 2017 15:12

  devlet el koyar yakında

 • polat08 Şubat 2017 14:30

  tayyib baba duyar sa anele gider yapıda yalılarda kaçacak delik ararlar

 • Muhammed 08 Şubat 2017 12:11

  Değerli spk üyeleri önce elinizi vicdanınıza koyun anel telekom yatırımcısını düşünün kaleminiz yanlış yazmasın

 • polat08 Şubat 2017 09:47

  biz parayı sokadan süpürmedik ama galiba millet canını sokakda bulmuş şirket yetkileri

 • net düşünce08 Şubat 2017 08:56

  tahtaya tavandan alıcı girse birleşme olmzsa nolcak hadi 1 ay bazı geç o zaten olmaz

 • hacı reis 07 Şubat 2017 21:35

  hangi denetleme kuruluşu mataematikden yol alcak alsında görelim anel yapı başına yıkarız

 • zeynep07 Şubat 2017 18:49

  dünyanın en büyük soyguna evet derlerse bizde sandıkda hayır deriz o kadar

 • yuso07 Şubat 2017 18:03

  ben şu an ilgelenmiyom fiat ile pozisyonumu korum sonuna kadar

 • mehmet07 Şubat 2017 17:43

  http://www.borsagundem.com/haber/spk-uzmani-fetoculere-dava-acildi/1166391

 • Murat c.07 Şubat 2017 17:05

  Arkadaşlar hissesi olan biraz daha sabretsin hatta maliyet düşürmeye çalışsın ,korkmayın hakli olan kazanir YT degildir

 • yusuf yıldız07 Şubat 2017 14:20

  1e bir dünden razılar ama bakalım ..

 • yusuf yıldız07 Şubat 2017 13:27

  kotdan atılsa açık artırımla mal varlıgı satılır ..böyle dese spk 5 tl tabi efendim diyecek pozisyondalar

 • polat07 Şubat 2017 12:44

  5 ayrı işlem son bir ay.180. 1 yıl. 5yıl.pay alımı..hepsi nin en yüksegi

 • polat07 Şubat 2017 12:33

  5 ayrı işlemde 5 yıldan baz var

 • mehmet07 Şubat 2017 12:04

  değerleme kuruluşu Garanti Yatırım duyumu var doğrumu bilen varmı..5 ayrı fiyat değerine göre tesbit bir taneside son beş yıl...

 • hakan07 Şubat 2017 12:02

  hisseye alım girdiğim an satan adam geri çekiyor satışı.deneme yapın görün vermiyor kimse.bu şahıs

 • admin07 Şubat 2017 11:54

  5 ayrı işlem derse 2.31 anele fiatı anelt 3.75 ayıkla pirincin taşını

 • polat07 Şubat 2017 09:43

  15 temmuzda biz sokakaga bu adamlar zengin olsun diyemi çıkdık

 • polat07 Şubat 2017 09:40

  hisse 55 kuruşdan pat kapanıp refarnas fiat ayrılma hakkı 2 tl olma ihtimali yüksek

 • polat07 Şubat 2017 09:39

  fiatlama neyi fiatlar ..referans fiat ne çıkcak ona yakın bir fiatlama yapar ..mal alımlarla ..yüzde 80 o fiata yakın fiata gelirsek ..sorun yok demek

 • polat07 Şubat 2017 09:30

  hisse fiatlaması bir işe yaramıyor sadece mal kapma kaptırma izleyecez

 • polat07 Şubat 2017 09:27

  şu an bir haber anlaştıkları uzman kuruluş olur ..bu fiatlamaz

 • derya07 Şubat 2017 09:14

  galiba ışık göründü olumlu haberler kap a düşecek gibi 2 güne kadar

 • canı dayk istiyor07 Şubat 2017 09:13

  bu adamlar bu ülkede bunu yaparsa bu süreçde siyasi çok malzeme çıkar reis duyarsa varya

 • polat07 Şubat 2017 09:10

  devlet acil harekete geçip el koymalı şirkete haklısınız ..çünkü para nereye gitgigi belli degil borsa gündem sormuştu daha önce ama cvp sız kaldı

 • nargilim07 Şubat 2017 08:54

  bu adam nasıl zengin olmuş kimin maaşalıgı yaparak araştırılsın ..bu para nereye hangi hizmete aktarılıp şirket zarar ediyor ...

 • cevahir 07 Şubat 2017 08:53

  bu adamalr hakkında devlet acil toplanıp işlem yapmalaı bu paralar nereye aktarıldı 62 milyon dolar okyanus ötesinemi yoksa

 • cenk07 Şubat 2017 08:49

  açık artırmada 700 milyon verilecek bir yapı nasıl oluyorda 20 milyon gösteriliyor hayret demi ..bir kira parasına hisse almaya çalış

 • cenk07 Şubat 2017 08:47

  çok haklısın polat kardeş ...bu adamın yaşı 70 olmuş ...kendi ölse çocuklarını bu para türkiyede kurtarmaz ....

 • polat07 Şubat 2017 08:45

  4 dolardan halka arz et hiseyi 1.50 bile razı tam meyvesini alcagı yapıyı ele geçirecem de uzman kuruluşlara kaç para peş keş çekcen onu söyle ..bu işi kaba kuvet çözer senin adam olman için

 • polat07 Şubat 2017 00:39

  bu rıdvan eger bu şiketi birleşmeden önce satarsa şaşmayın .tekkap haberi ile

 • polat06 Şubat 2017 23:07

  anlaşılan 500 milyonun üzerinde dgerde bir varlık anlaşılmayan ney 24 maddenin arkasına sıgınmak onlrda biliyor başlarına hangi kar yagacak ..pempemi kırmızımı .ne 1 ay bilmem ney ..spk senden benden iyi biliyor bunları acele yok .ne topladıalrsa o kar ..

 • hakan06 Şubat 2017 21:13

  alıcı çok fakat verici yok anlaşılan..

 • polat06 Şubat 2017 19:34

  12 milyon imtiyazlı hissleri 1 tl veriyom versene bana ben talibim ..söylüyom semraya kıvırıyor ..göreceli möreceli ne diyorsunuz siz 1 milya eden bir yapı açık artırmada düşünün 48 kuruşa alabilirmi..spk onay mı verir akıllı olun ey millet malınıza sahip çıkn

 • meral06 Şubat 2017 18:11

  piysasayı dolandıran her kimse her şey bu kadat basıt sanıyor ülkemızde ohal kanunu var şu an ve Cumhuriyet savcılarımız var görevleri başında kamu haklarını sonuna kadar savunacak..

 • meral06 Şubat 2017 17:33

  yazılanlara bakıyorum acaba göz göre göre 3.74 tl den indirdiler ve bu paralar ile alınanları ucuza başka yerlere devrederek şirket içersini boşaltmaya kalkmışlarsa ve bazı kişler buna göz yummuşsa 10 kere düşünmek lazım..İki şık var ya yatırımcılar bilanço-bedelli-bedelsız-bölünme-satış-alış-harcamalar okuyamıyor yada şirket özel uygulama yapmış o zaman büyük suç...

 • yusuf yıldız06 Şubat 2017 15:27

  tirilibor faiz oranı faliyetsizlikden beri 48 kuurş sade ona çıkyor

 • yusuf yıldız06 Şubat 2017 15:26

  yakında hepsi tutuklama kararı çıkar bu kadar şikayet aksiyon yalan hırsızlık

 • polat06 Şubat 2017 15:15

  öyle kolaymı dafter degerinin altında kaymış bir hisseye 1 ay referans fiat biçecek sizde inandınız mı? çok sürmez satış haberi düşer

 • mehmet06 Şubat 2017 12:27

  3.74 tl den 2005 yılında halka arz et milletten parayı topladığı para nereye yatırım olmuş yatırım olmuşsa hisse neden yerlerde sürünüyor

 • yusuf yıldız06 Şubat 2017 12:07

  15 temmeuzu burda yaşıyoruz vallah billah

 • yusuf yıldız06 Şubat 2017 11:09

  sayın vekilim sekreteri beni araryıp bütün notları almıştır saygılar

 • nazlı06 Şubat 2017 11:03

  devlet sana sırt döncek .merak etme anele elinden gidecek

 • nazlı06 Şubat 2017 10:43

  bunlar fetodan emir alıyor .yakında izleyin olacakları ülkeden kaçacaklar

 • yuusf yıldız06 Şubat 2017 08:59

  gündogmadan neler dogar haci bakarsın hepsi delikde

 • nazlı06 Şubat 2017 08:58

  semra çaglar bizimle dalga geçiyor ..ardımız zaman bizim para ile yapı yaptınız .milyonlar hortumladınız

 • yusuf yıldız06 Şubat 2017 08:53

  şahsen ben telefonla en 15 millet vekili aradım ..hepsi harekete geçti ..humanistelrin bu ülkede işi yook

 • reisin adaleti06 Şubat 2017 08:52

  herkes tanıdgına telefon açsın..millet vekili ..reiis bu süreçde bunlara yapacgını en iyi o bilir

 • net düşünce06 Şubat 2017 08:47

  ne demek ben istedgimi yaparım faliyeti duruurdum ..malı beddava alacak pozisyonu yakalarım

 • net düşünce06 Şubat 2017 08:46

  reis duysa ögrense mal varlıgına el koyar ..sürer bunu cem uzan gibi

 • nargilim06 Şubat 2017 08:43

  devletin harete geçip çelik elin malına el koymalı

 • ezametdin06 Şubat 2017 08:42

  bunlat bu ülkede bunu yapmaya kalkıyorsa arkalarında feto var

 • cafer06 Şubat 2017 08:41

  bunlar kesin fetöcu yoksa buna cesaret 15 temmuzdan farkı ney

 • şef kılıcı06 Şubat 2017 08:40

  bu kritik süreçde devlet birde bunlara fetodan dalarsa şaşmam

 • yuusf yıldız05 Şubat 2017 21:28

  anelt magdurlarının sesi olarak facedeyiz

 • santoku05 Şubat 2017 21:08

  recep tayyip erdogan duymasın yemin ediyom el koyar ülkeden sürer

 • santoku05 Şubat 2017 21:06

  takasalarda bir yerden bir yere aktarım aracı kurumalr bedavımı çalışıyor

 • santoku05 Şubat 2017 21:05

  buaralar süperme oyunları gelebilir.

 • santoku05 Şubat 2017 21:04

  ne garip bu ülkede spk ne iş yapar

 • damacusss05 Şubat 2017 21:04

  harbiden bakalım anelt verusanınmı olacak görcez

 • damacusss05 Şubat 2017 19:47

  tahtanın hakimi olanlar degiş tokuş 4 milyona yakın hisseyi kapmak için alavre dalevere iş yapıyor takasalar öyle dedi..

 • yusuf yıldız05 Şubat 2017 17:16

  millet vekilleri ile görüşmelere başladım..tek tek benim adamı yusuf yıldız

 • yusuf yıldız05 Şubat 2017 17:16

  rıdvanın temsilcisi oku bunalrı anlat top rıdvana

 • yusuf yıldız05 Şubat 2017 17:15

  millet ayaklandı ..cumhur resise şikayet maili yagıyor ..şu kritik seçim arafesinde

 • yusuf yıldız05 Şubat 2017 10:24

  anel yapı alsın .anele ödesin paraasını şirkete para girsin..talibi çok ben bile alırım

 • yuso05 Şubat 2017 10:23

  pardon 6 anel yapıda vertunun payı yok

 • yuso05 Şubat 2017 01:46

  vertu degilmi baş aktör ..markalar elinden giti diye .vaz geçti..sonra göz altına al diye baskı yaptı..şimdi markalar iade ..yakında bir sabah satılmış haberi alırsınız

 • yuso05 Şubat 2017 00:45

  mademe markalrın degeri yok bana verin ben alayım ..yada anele paylarını 24 payını satın 48 kuurşdan yarın alayım

 • yusuf yıldız05 Şubat 2017 00:44

  holandadaki aktör kim vertu ..anele payları alcakdı baktı ki markalar gidiyor .olmadı..

 • yuso04 Şubat 2017 23:53

  birleşmede rıdvan nasıl karlı çıkar..94 anel yapı payı olunca .istedgi faitdan vertu atar yapıdan..tabi istedigi dedi isek..maliyetin yarısının altına.bu 1 vertu .hisseleri boşaldı ise ..buda 2 .refaran fiatdan ayrılma en 1 burdada avantaj var..hem ky hem vertudan ..birde aşagıdan mal aldılar ise ohhh kaymak

 • yuso04 Şubat 2017 23:51

  holandlalı şirket 1.50 anele paylarını alayım diyor..ama markalarıda istiyor..siz düşünün holdandaki aktör kim

 • yuso04 Şubat 2017 23:50

  spk onay gelmeycegi bile bile bu lades oyunu kime..vertu telekomu alırım diyor..anel yapıdaki payına 50 milyon ver diyor.bunlar kapı arkasınında konuşulanlar

 • hakan 04 Şubat 2017 22:19

  yuso kardeşim faaliyetsiz kaldığı dönem anladığım kadar fiyatı zaten tepetaklak olduğu dönem o yüzden dikkate alınmıyor.şirketin faal halde iken yani çalışırken imkb de görmüş olduğu değer dikkate alınıyor dediğine göre bu fiyatta ortalama 2.50 olması lazım grafiklere baktığında ..bizleri resmen batırdılar.ivedi gereği yapılmalı yetkılı kurumlarca.şirket görmüyormu sudan ucuz fiyatı.3.74 2005 yılı fiyatı.yani şu an en az 7 lıra olması lazım bu hıssenın

 • yuso04 Şubat 2017 18:45

  defter degerinin altına sarkmış kagıt şahibelidir..spk bu deger altından kabul etmez..bu şu anlamı taşımaz defter degerinden birleşecek diye..ayrılma hakkı 99 kuruş altı oamaz son nokta en kötü senaryo..bu bundan sonra 5 ayrı işlem geçerli.oda olmazsa faliyet dönemine gider.oda olmazsa çagrı yapmak için geçmişte fiatlar baz alınır

 • SEZAİ04 Şubat 2017 17:06

  12 YIL ÖNCE 3.74 TL DEN ALDIĞIM HİSSE NEREDE http://www.spk.gov.tr/indexpage.aspx?action=showpage&pageid=731&submenuheader=null

 • SEZAİ04 Şubat 2017 17:02

  12 YIL OLDU 3.74 TL DEN ALDIĞIM PARA NERDE

 • sezai04 Şubat 2017 17:02

  Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.HALKA ARZ ŞEKLİ Sermaye Artırımı NOMİNAL TUTAR 9,000,000 SATIŞ FİYATI 3.74 SATIŞ HASILATI TL .33,660,000 SATIŞ HASILATI USD 25,104,415 usd RIDVAN BEY 2005 YILINDA YAKLAŞIK 12 YIL OLDU BU PARAYI NE YAPTIN..http://www.spk.gov.tr/indexpage.aspx?action=showpage&pageid=731&submenuheader=null

 • seza,i04 Şubat 2017 15:29

  Birileri her dakika anel t ile ilgili yorum yazıyor kardeşim canımız yandı çık öne bilgin varsa dolandırıcıları yakalat..gerekli mercilere yapmış olduğun suç duyurularını yayınla ki burada her şey küçük yatırımcı görsün burada yapılan fiyat düşürme politikası hiç bir yerde yapılmadı -herkes mağdur patron uyan artık yatırımcına sahip çık imkb endeks 86 bin.sen faalıyetsızmısın kardeşim cevap ver.gelirlerini açık yaz kı küçük yatırımcı gülsün

 • sezai04 Şubat 2017 15:06

  borsa gündem hergün anelt de yapılan dolandırıcılığı yazıyorsun bırazda bu dolandırıcılığa karşı küçük yatırımcı ne yol izlemeli onu yaz...

 • a04 Şubat 2017 15:05

  Rıdvan amca burayı okuyormusun bilmiyorum anel telekomda oyun dönmesine izin vermeyin asla ohal dönemindeyiz hissede oyun yaparak buraya düşenler araştırılıp içeri girdiğinde bir daha çıkamaz da.şirket para basıyor gayrimenkul kıra geliri markalar her şey var .hisse gerçek değerinden 1 ay içinde yüzde 700 zarar ettirildi küçük yatırımcaya.2016 da 2.68 tl idi şimdi 0.59 kr.yetkililere sesleniyorum her kim milletın parasını dolandırmışsa ivedi içeriye alınmalı...

 • aynur04 Şubat 2017 15:04

  Rıdvan amca burayı okuyormusun bilmiyorum anel telekomda oyun dönmesine izin vermeyin asla ohal dönemindeyiz hissede oyun yaparak buraya düşenler araştırılıp içeri girdiğinde bir daha çıkamaz da.şirket para basıyor gayrimenkul kıra geliri markalar her şey var .hisse gerçek değerinden 1 ay içinde yüzde 700 zarar ettirildi küçük yatırımcaya.2016 da 2.68 tl idi şimdi 0.59 kr.yetkililere sesleniyorum her kim milletın parasını dolandırmışsa ivedi içeriye alınmalı...

 • ferdi04 Şubat 2017 15:01

  BORSA GÜNDEM AYHAN ÖZTÜRK HAKKINDA HABER YAPMIŞ GÜZEL PEKİ AYHANI KULLANAN PATRONLAR NEDEN İFŞAA EDİLMİYOR AYHAN NEKADAR SAHTEKÂRSA ONU MİLLETİN BAŞINA MUSALLAT EDENLERDE OKADAR SAHTEKÂR DEĞİLMİ

 • poyraz-karayel04 Şubat 2017 12:31

  murat c. nın yazdığı konuyu herkes spk ve cumhurbaşkanına yazsın.

 • Murat c.04 Şubat 2017 12:11

  SPK yüzde 7.5 amel yapi paylarını iptal etmeden ridvanin planları işlemeye devam eder,sonuç nasıl olursa olsun kazanan o olur, Bu sebeple birleşme her turlu anelt ve amele nin zararına sayılır

 • poyraz karayel03 Şubat 2017 23:25

  Allah hırsızlık yapanlardan liğme liğme çıkarsın hisseyi gerçek değerıne çıkarmıyor küçük yatırımcıyı bıraz daha nasıl soyarım derdınde ey spekkkkk aklını başına al

 • yusuf yıldız03 Şubat 2017 21:15

  rıdvanın mal marvılıgına el koyduracam

 • yusuf yıldız03 Şubat 2017 21:15

  avukat işinde bizde alavare olmaz ..kervansarayın avukatı

 • yusuf yıldız03 Şubat 2017 21:13

  uzman kuruluşlar imzalasın hepsine 700 kişi ile dava açarım

 • yusuf yıldız03 Şubat 2017 20:44

  öyle kolay degil bir ay aritmetigi ile alırım ben demek..

 • yusuf yıldız03 Şubat 2017 20:43

  http://www.dunya.com/kose-yazisi/birlesmede-azinlik-pay-sahiplerinin-ayrilmasi-ve-kvk-devir-hukumleri-i/24780

 • yusuf yıldız03 Şubat 2017 20:41

  ben sipek degilim ki

 • ufuk03 Şubat 2017 19:06

  Yusuf hocam al götür şu hisseyı artık gerçek değerine 14 aydır bıktık...

 • yusuf yıldız03 Şubat 2017 15:55

  anele defter degeri 3,80 bedelsizi düş 1.33 anelt 99 kuruş bunun dışında spk lades tutuşamaz rıdvoş

 • Akhan03 Şubat 2017 12:13

  Bir insan nasil bu kadar alcalabilir anlamak mumkun degil. Sonunda girecegin 2 metre mezar...