E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıResesyon beklentileri piyasalara yansıyabilir---

Resesyon beklentileri piyasalara yansıyabilir

Resesyon beklentileri piyasalara yansıyabilir
22 Haziran 2022 - 09:07 www.borsagundem.com

Dinamik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende piyasalardaki gelişmeler mercek altına alınıyor.

Piyasalarda veri akışının zayıf olduğu günde risk iştahının yükseldiğini gördük. Ancak, Goldman Sachs ve Morgan Stanley’in borsalarda resesyon fiyatlanmasının henüz gerçekleşmediği uyarısı yükselişleri bir miktar törpülediğini de notlarımıza eklememizde fayda var. Kurumlar endekslerde %15-%20 düşüş beklediklerini de ilettiler.

ABD endekslerinde %2,5 seviyesine kadar yükselişleri gözlemledik. ABD vadeli endeksleri ise an itibariyle %1’e yaklaşan değer kaybıyla fiyatlanıyor.

Avrupa endeksleri ise %0,80’e varan sınırlı alımları takip ettik. Otomotiv hisselerindeki %1,6 değer kazancı alımlara önderlik etti.

Dünü yükselişle tamamlayan Asya endekslerinde, %2’ye yakınsayan satıcılı seyirde fiyatlanıyor.
BİST100 endeksinde %1,44 değer kazancıyla 2575,86 seviyesinden işlemlerini tamamladı. Ereğli Demir Çelik hisselerinin 200 periyotluk hareketli ortalamadan toparlanma göstermesi ve alımlara Tüpraş ve Türk Hava Yolları hisselerinin de katıldığını gözlemledik. Tekniksel bazda 2500 seviyesi üzerinde kaldığımız müddetçe pozitif algının korunacağı görüşündeyiz. Geri çekilmelerde 2450 ve 2400 desteklerini takip edeceğiz.

Günün veri akışında Fed Başkanı Powell’ın konuşmasını ve İngiltere’den enflasyon verisini izleyeceğiz. İçeride ise tüketici güven endeksi gündemimizde yer alacak.

BİST100 endeksinde pozitif bir başlangıç olacağı görüşündeyiz ancak küresel piyasalardaki negatif algıdan ötürü baskı göreceği görüşündeyiz.

Yatrırımcıların kafa karışıklığı devam ediyor

 

Yabancıların favori hisse senetleri

 

Günün önemli şirket haberleri 22/06/2022

 

FM İzmit Piston ve İndeks Bilgisayar sorusu

 

SASA'nın ilk yatırımı liman olacak

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)