E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRahmi Koç Kovid-19'a yakalandı---

Rahmi Koç Kovid-19'a yakalandı

Rahmi Koç Kovid-19'a yakalandı
17 Ekim 2020 - 09:12 www.borsagundem.com

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç’un Kovid-19'a yakalandığı öğrenildi

Koç Holding Onursal Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Koç'un korona virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Milliyet'in haberinde göre korona virüse yakalanan Koç, Amerikan Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Rahmi Koç, 9 Ekim tarihinde 90 yaşına girmişti.

Test yaptırmayan davete giremiyordu

Rahmi Koç, her yıl Bodrum Divan Palmira'da verdiği geleneksel yaz davetini pandemi döneminde de gerçekleştirdi. Davete katılacak tüm misafirlerden Koç Holding'e ait Amerikan Hastanesi'nde Kovid-19 testi yaptırmaları istenmişti.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Rahmi Koç'un test yaptırmayanı da davete almadığı basına yansımıştı. Koç'un virüsü davet sırasında kaptığı iddia edildi.

Rahmi Koç kimdir?

Rahmi M. Koç, 1930 yılında Koç Holding'in kurucusu ve sahibi Vehbi Koç ve Sadberk Koç'un dört çocuğundan ikincisi olarak (Semahat Arsel-1928, Rahmi Koç-1930, Sevgi Gönül-1938, Suna Kıraç-1941) dünyaya geldi.
 
Rahmi Koç, ilköğretim eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra İstanbul'da Robert Kolej'e başladı. Buradan mezun olduktan sonra yüksek öğrenim görmek için ABD'ye giden Rahmi Koç, Johns Hopkins Üniversitesi'nde Endüstriyel Sevk ve İdare Bölümü'nde okudu.

Gedik Yatırım, Koç Holding'i radarına aldı

 

Koç Ailesi'nin acı kaybı! Suna Kıraç vefat etti

 

Koç Holding'in 2020 2. çeyrek net karı yüzde 32 düştü

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)