E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemPutin: Dünya ekonomisinde ülkelerin egoistliği yüzünden oluşan krizlerden işbirliğiyle çıkılabilir---

Putin: Dünya ekonomisinde ülkelerin egoistliği yüzünden oluşan krizlerden işbirliğiyle çıkılabilir

Putin: Dünya ekonomisinde ülkelerin egoistliği yüzünden oluşan krizlerden işbirliğiyle çıkılabilir
23 Haziran 2022 - 16:33 www.borsagundem.com

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünya ekonomisindeki krizin bazı ülkelerin egoist eylemleri sonucunda ortaya çıktığını, bu durumdan çıkışın da dürüst biçimde kurulacak işbirliği ile mümkün olacağını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Putin, BRICS zirvesinde video-konferans yöntemiyle yaptığı konuşmada, “Finansal mekanizmaları kullanarak, esasında makro ekonomi politikalarında kendi yaptıkları hataları tüm dünyaya ödeten bazı ülkelerin üstünde iyi düşünülmemiş, egoist eylemleri yüzünden dünya ekonomisinde oluşan krizden çıkış, sadece ve sadece dürüst ve karşılıklı yarar getiren işbirliği ile mümkün olabilir” dedi.
Putin konuşmasında, “Anlaşmazlık ve çatışmalarla, terör ve organize suçla mücadele, ayrıca iklim değişikliği ve tehlikeli virüslerin yayılımı konularıyla ilgili sorunların üstünden sadece beraber gelebiliriz” mesajını verdi.
Rusya lideri, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın oluşturduğu BRICS’in rolüne ilişkin, “Devletlerarası ilişkilerde gerçek manada çok kutuplu bir sistemin oluşması için pozitif ve birleştirici bir yol izlenmesinde BRICS’in liderliği şimdiye dek hiçbir zaman olmadığı kadar gerekli” ifadelerini kullandı.
Putin, BRICS’in dünya sahnesindeki otoritesinin ve etkisinin her geçen sene giderek artmakta olduğunu da sözlerine ekledi.

Rusya doğalgazı kıstı, enerji krizi büyüyor

 

Ekonomik krizle boğuşan Sri Lanka'da binlerce öğrenci hükümeti protesto etti

 

Yeni hedef Kazakistan mı? Putin: Dostluk yoksa her şey mümkün!

 

Putin: Küresel politikada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • asena23 Haziran 2022 16:59

    pislik herif allah belanı versin aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

  • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ23 Haziran 2022 17:26

    sadece pislik bunu .abd ve ab ingiltere israiil neden aynı şeyleri söylemiyorsun.adam bence haklı.her türlü yaptırımı bunlara yapacaklar onlar yapınca olmayacak.haydi be ordan hadsiz.