E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıPozitif fiyatlanan gündem---

Pozitif fiyatlanan gündem

Pozitif fiyatlanan gündem
23 Şubat 2021 - 09:37 www.borsagundem.com

Anadolu Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende borsada küresel piyasalara paralel pozitif başlangıç bekleniyor

Global piyasalarda bu sabah sınırlı pozitif olurken, ekonomilerde toparlanma emareleri ve petrol fiyatlarının yükselişiyle artan enflasyonist baskılar, global tahvil faizlerini yukarı atarken ABD'de teşvik paketine ilişkin gelişmeler bu sabah pozitif fiyatlanıyor. ABD Temsilciler Meclisi Bütçe Komitesi, destek paketini onaylarken paketin hafta sonuna doğru Temsilciler Meclisi'nden geçmesi bekleniyor. Dünü karışık kapatan ABD piyasalarında bu sabah vadeli işlemlerde %0,4 civarında alıcılı seyir var. Çin piyasaları yatay seyir varken Japonya bugün kapalı. Dün %1,3940'ı gören ABD 10 yıllık tahvil faizleri bu sabah %1,37 civarından işlem görürken brent petrol 65,3 dolarda.

ECB Başkanı Lagarde, finansman koşullarının ekonomiyi destekleyecek düzeyde olduğunu, tahvil getirilerini yakından izlediklerini ifade etti.

Yurt içinde bugün önemli veri akışı olmazken yurtdışında Fed Başkanı Powell'ın TSİ 18.00'de Kongre'de yapacağı sunum ve sorulara vereceği cevap izlenecek. İçerde piyasa kapanışı sonrasında Aselsan ve Doğuş Otomotiv finansalları takip edilecek.

Borsada küresel piyasalara paralel pozitif başlangıç beklerken 1540-1560 aralığını ve kırılımını takip edeceğiz. 1560 üzerinde 1570-1580 dirençleri öne çıkarken aşağıda satışların artmaması için
1540 korunmalı. 1540 altına gerilemede pozisyonların azaltılmasını önerirken stop-loss seviyesi olarak 1520 desteğini takip ediyoruz.

USD/TL'de de 6,90'nın aşağı kırılamaması sonrasında TL'de değer kaybının devam etmemesi için 7,10 yukarı kırılmamalı. TL'nin hareketinde ABD 10 yıllık faizleri ile gelişen diğer ülke kurlarındaki hareketi takip etmeye devam edeceğiz. 

Veri akışında bugün Ne İzlenecek?
Japonya_Tatil
İngiltere_İşsizlik Oranı
Euro Bölgesi_Ocak ayı TÜFE
ABD_Fed Başkanı Powell'ın Sunumu, CB Tüketici Güveni

Jantsa ve Arzum sorusu

Yabancılar hangi hisselerde işlem yapıyor

Günün önemli şirket haberleri 23/02/2021

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)