E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiPowell: Ekonominin önündeki yol belirsiz---

Powell: Ekonominin önündeki yol belirsiz

Powell: Ekonominin önündeki yol belirsiz
22 Eylül 2020 - 01:40 www.borsagundem.com

Fed Başkanı, Temsilciler Meclisi'nde yapacağı sunumun metnini yayımladı. Ekonominin önündeki yolun belirsizliğine dikkat çeken Powell, çözümün hükümetin alacağı tedbirlerde ve koronanın kontrol altına alınmasında olduğunu söyledi

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonomik toparlanmanın olabildiğince güçlü olmasını sağlamak ve ekonominin gördüğü kalıcı zararı sınırlamak için ne kadar sürerse sürsün bankanın tüm araçlarını kullanmaya kararlı olduğunu ifade etti.

Fed, Başkan Powell'ın 22 Eylül'de Temsilciler Meclisinin Finansal Hizmetler Komitesinde, Koronavirüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Yasası'na (CARES) ilişkin yapacağı sunumun metnini yayımladı.

Söz konusu sunumda Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerine karşı alınan önlemler hakkında bilgilendirmede bulunan Powell, Fed'in salgının ekonomik etkilerini hafifletmek için çalıştığını bildirdi.

"Ekonominin önündeki yol oldukça belirsiz"

Powell, "Araçlarımızı, toparlanmanın olabildiğince güçlü olmasını sağlamak ve ekonomiye verilen kalıcı zararı sınırlamak için ne kadar sürerse sürsün kullanmaya kararlıyız" ifadesini kullandı.

Ekonominin ikinci çeyrekte yaşadığı daralmanın ardından toparlanma göstermeye başladığına işaret eden Powell, "Birçok ekonomik gösterge, belirgin bir iyileşme göstermekte" değerlendirmesinde bulundu.

Powell, hem istihdam hem de genel ekonomik faaliyetin salgın öncesindeki seviyelerinin oldukça altında kaldığını yineleyerek ekonominin önündeki yolun belirsiz olmaya devam ettiğini kaydetti.

Ekonomiyi ihtiyaç duyulduğu sürece destekleme vurgusu

Fed Başkanı Powell, "Ekonominin önündeki yol, virüsün kontrol altına alınmasına ve hükümetin her düzeyinde alınan politika önlemlerine bağlı olacaktır" ifadesini kullandı.

Mart ayından bu yana güçlü önlemler aldıklarını anımsatan Powell, bu önlemleri daha geniş finansal koşulları desteklemek, hane halkı, işletmeler ve yerel yönetimlere kredi akışını sağlamak için aldıklarını aktardı.

Powell, "Ekonomimiz bu zor dönemden tamamen toparlanarak çıkacaktır. Ekonomiyi ihtiyaç duyulduğu sürece desteklemek için tüm araçlarımızı kullanmaya kararlıyız." değerlendirmesinde bulundu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

>
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ZELİHA KARAKAŞLI22 Eylül 2020 10:57

  yani diyor ki hisse senedi ve riskli varlıklardan çıkıp keş parada kalın diyor.zaten bizde öyle yapıyoruz.

 • Mucise Reis ;)22 Eylül 2020 08:59

  Işık yoksa hocam, uzman ışık bulucu dehamızı gönderelim. her yolda, her koşulda, her gün, hem dün, hem bugün, hem yarın, yağmur, kar,  her türlü şartta tüneldeki ışığı bulabilir... Yol yoksa otoban yol inşa eder, tüneline kadar seni götürür... "Yol sizden ışık bizden" yolumda aşık, farım da....

 • Türkoğlutürk 22 Eylül 2020 07:24

  Amerikan halkı nerelere para harcadığınız öğrense sizi bir kaşık suda boğar

 • ALİ HAYDAR TANRIKULU22 Eylül 2020 11:34

  FED Amerikan halkının değildi.Yahudi Sülesinin  malı.istediğini yapar.ABD halkı buna karışamaz.

 • eeee22 Eylül 2020 09:00

  Biz biliyoruzda kuru soğana muhtaç olduk. mermi kaç para dendi... ne oldu bildik de ? :D ABD halkı türkiyeye gelse krallar gibi yaşar usd olmuş 7,75 ler... sen kendi çocunu düşün. ABD emekli olan işçi, muğladan ev alıyor, maaşı ile vali gibi yaşıyor merak etme. :D Vatandaşlıkda alabiliyor 250 bin usd at bankaya : )))