E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemPowell: Ekonomik toparlanma beklenenden daha hızlı---

Powell: Ekonomik toparlanma beklenenden daha hızlı

Powell: Ekonomik toparlanma beklenenden daha hızlı
23 Mart 2021 - 01:21 www.borsagundem.com

FED Başkanı Powell, Temsilciler Meclisi Finans Komitesi'nde yapacağı sunumun metnini yayımladı. Ellerindeki politika araçlarını kullanarak görülmemiş bir hız ve güçle hareket ettiğini anımsatan Powell, "Durum çok iyileşti" ifadesini kullandı

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, ekonomik toparlanmanın genel olarak beklenenden daha hızlı ilerlediğini ve güçleniyor gibi göründüğünü ifade etti.

FED, Başkan Powell'ın bugün Temsilciler Meclisinin Finansal Hizmetler Komitesinde, Korona virüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Yasası'na (CARES) ilişkin yapacağı sunumun metnini yayımladı.

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgının etkilerine karşı FED'in elindeki tüm politika araçlarını kullanarak benzeri görülmemiş bir hız ve güçle hareket ettiğini anımsatan Powell, "Bugün durum çok iyileşti." değerlendirmesinde bulundu.

Powell, toparlanmanın tamamlanmaktan çok uzakta olduğunu ve FED olarak ekonomiye ihtiyaç duyduğu desteği gerektiği sürece sağlamaya devam edeceklerini yineledi.

"Toparlanma genel olarak beklenenden daha hızlı ilerledi"

Ekonominin önündeki yolun virüsün seyrine bağlı olmaya devam ettiğinin altını çizen Powell, son zamanlarda ekonomik faaliyet ve istihdama ilişkin göstergelerin yönünü yukarı çevirdiğini aktardı.

Powell, "Toparlanma genel olarak beklenenden daha hızlı ilerledi ve güçleniyor gibi görünüyor." ifadesini kullandı.

Salgından en olumsuz etkilenen sektörlerin zayıf kalmaya devam ettiğine işaret eden Powell, iş gücüne katılımın salgın öncesi seviyelerin altında kaldığını kaydetti.

Powell, ekonomiyi desteklemek ve toparlanmanın olabildiğince sağlam olmasını sağlamak için FED'in tüm araçlarını kullanma kararlılığını yineledi.

Powell: Kripto para birimlerini spekülasyon aracı olarak görüyorum

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)