E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriPlaspak Kimya sermaye artırımı yapabilir---

Plaspak Kimya sermaye artırımı yapabilir

Plaspak Kimya sermaye artırımı yapabilir
03 Aralık 2015 - 08:59 www.borsagundem.com

İflas ertelemeye başvuran Plaspak Kimya'da mahkeme bir dizi önlem için kararlar verdi

Plaspak Kimya'da iflas ertelemeye ilişkin gelişmeler KAP'ta duyuruldu.

Mahkemenin verdiği karara göre şirketin varlıklarına haciz gelmemesi için ihtiyati tedbir kararı konuldu.
Bunun yanısıra şirketin finansallarının düzeltilmesi için nakdi sermaye artırımı yapılması ve stratejik ortak alınmasına ilişkin de kritik kararlar alındı.

İŞTE DETAYLAR:

01.12.2015 tarihinde yapılan  İflas Ertleme İhtiyati Tedbir Ara Kararı açıklamasına Ek olarak aşağıdaki açıklamaya gerek duyulmuş olup yatırımcıların bilgisine sunulmuştur:

Şirketimizce TTK 376/3.maddesi çerçevesinde yapılan müracaat sonucunda Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 01.12.2015 tarihinde, iflas ertelemesi talebi üzerine mahkemece bir karar verilinceye kadar geçerli olmak üzere, şirketimizin mevcut halinin korunması amacıyla ihtiyati tedbir talebinin kabulü ile, İcra İflas Kanunu'nun 179/a, 179/b maddeleri gereğince (İcra İflas Kanunu'nun 206.maddesinin 1.sırasında yazılı alacaklara ilişkin takipler hariç olmak üzere) 6183 sayılı kanuna göre yapılan takipler de dahil olmak üzere, hiçbir takip yapılmamasına ve yapılmış olan takiplerin durdurulmasına, şirketimizin menkul ve gayrimenkul malları, banka hesaplarındaki paraları, üçüncü şahıslardaki hal ve alacakları üzerine ihtiyati haciz konulmasının ve ihtiyati haciz yoluyla muhafaza işlemi yapılmasının ihtiyati tedbir yoluyla önlenmesine karar verilmiştir. 
Şirketimizce TTK 376/3.maddesi çerçevesinde hazırlanan ve  18.11.2015 tarihli aktiflerin satış fiyatları esas alınarak çıkartılan bir ara bilanço mahkemeye sunulmuştur. Bahse konu bilanço,  tamamen TTK 376/3 madde hükümleri çerçevesinde hazırlanmış olup, Sermaye Piyasası mevzuatına göre düzenlenmemiştir.  
Yine aynı şekilde Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi'ne TTK 376/3 ve İcra İflas Kanunu 179, ve 179/a  maddesi uyarınca iyileştirici önlemleri de kapsayan '' İyileştirme Projesi'' sunulmuştur. 
Sunulan projede  şirketin iyileşmesi için alınacak önlemler aşağıdaki başlıklar çerçevesinde toplanmıştır:

1.    Şirketin (gerekli yasal merasimlerin tamamlanmasından sonra 2.000.000,00 TL (iki milyon TL) Nakdi sermaye artışı yapması, 
2.    Yurt dışı ve  veya yurt içinden yeni ortak alınması,
3.    Üretim Maliyetlerinin gözden geçirilerek, proses ve üretim sisteminin revize edilmesi,
4.    Hammadde stoklarının  Just in Time yöntemi kullanılarak tedarik edilmesi ve stok maliyeti ile finansman yükünün minimize edilmesi, 
5.    Şirketin finans kuruluşlarına olan borçlarının yapılandırılması sonucu faiz yükünden kurtulması ve karlılığının artması. 
Yukarıdaki temel başlıklar çerçevesinde hazırlanan ''Ana Proje'' mahkemece de kabul görmüş olmakla mahkemenin tebdir kararında eklenmesini istediği bilgileri kapsayan  ''Revize Proje''nin hazırlanması halen devam etmektedir. 
Bu kapsamda hazırlanmakta olan ''Revize Projenin'' mahkemeye sunulmasını müteakip gerekli açıklama yapılacaktır. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Yola devam03 Aralık 2015 11:16

  Yüzü nurlu beyefendi anlaşılıyorki parelelin ürettiği sütü içmiş ne yaptıysa parelel yapmıştır suçu bu nur yüzlü masum iyi iş adamın üzerine atacaktir yargıça söyle mağdurum hep parelel yaptı de çıkarsın

 • Ecik Cücüüüü03 Aralık 2015 11:10

  Evet fabrika çalışıyor bizde gördük . Hayırlısı olsun.

 • bedelli03 Aralık 2015 10:05

  şimdi bir bedelli yapar, oradan da parayı cebe indirirler...

 • Şafak03 Aralık 2015 09:12

  Kardeşim Gebzedeki Fabrika gidin görün arı gibi çalışıyor zaten.