E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıPiyasalarda Suriye endişeleri sürüyor---

Piyasalarda Suriye endişeleri sürüyor

Piyasalarda Suriye endişeleri sürüyor
13 Şubat 2020 - 08:54 www.borsagundem.com

A1 Capital Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende bugün "BIST100 120 Bin hareketini sürdürebilir mi?" sorusuna cevap aranıyor

Dün içeride İdlib’le ilgili olarak Rusya ile daha önce çizilen çerçeve konusunda anlaştıklarına dair gelen haber akışları sonrası endeks artıya geçti. Gelen açıklamalar ile yaklaşık 1000 puan üzerine çıkan pozitif görüntü, günün sonlarına doğru fazla kalıcı olmadı. Günü endeks 120.048 puanla %0.21 yukarıda kapattı. Kur cephesinde ise jeopolitik anlamda artan endişelerin etkisi ve doların küresel piyasalarda güçlenmesiyle birlikte 6.05 seviyesinin üzerine çıktı.

Yurtiçi piyasalarda bugün seans başında aralık ayı sanayi üretimi verisi açıklanacak. Büyümenin öncü verisi olan sanayi üretiminin performansı GSYH tahminlerinin oluşturulması adına önemli olacak.

Yurtdışında ise bu sabah Çin’in Hubei şehrinde vaka ve ölü sayısında hızlı artışın etkisi ile özellikle bu sabah Asya piyasalarında hafif satıcılı bir tablo izleniyor. Vadeliler tarafında da benzer şekilde anlık olarak negatif bir tablo öne çıkmakta. Ons altında ise sınırlı şekilde gelen alımların etkisi ise 1575$ seviyesine doğru tepki alımları tap ediliyor. Bugün yurtdışında majör olarak ABD tarafından ocak ayı TÜFE verisi takip edilecek. ABD piyasaları açılışı sonrasında gelecek verinin performansına bağlı olarak hem endeks kanadında hem de dolar cephesinde volatilite artabilir. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)