E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıPiyasalarda satışlar derinleşiyor---

Piyasalarda satışlar derinleşiyor

Piyasalarda satışlar derinleşiyor
27 Şubat 2020 - 09:40 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne satıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor

Piyasa Gündemi

ABD Başkanı Trump’ın dün gece yaptığı açıklamada, birçok karantina merkezleri olduğunu ve aşı çalışmalarının da hızla ilerlediğini ifade etti. Çin dışında vaka sayısının artış kaydetmeye devam etmesi virüs salgınına yönelik endişeleri gündemde tutarken, küresel risk iştahı baskı altında kalmaya devam ediyor. Küresel risk iştahındaki zayıf seyrin yanında yurt içinde jeopolitik riskler ve İdlib’deki gelişmeler önemini koruyor.

BIST-100 Güne Başlangıç

Küresel hisse piyasalarında dün dalgalı seyirle birlikte bir miktar toparlanma çabası etkili olurken, BIST-100 günü %0,71’lik yükselişle 115.171 puandan tamamladı. Virüs salgını küresel çapta yayılmaya devam ederken, salgına ve küresel ekonomiye yönelik endişeler risk iştahını baskılamaya ediyor. Bu sabah piyasalarda satıcılı bir etkili oluyor. ABD borsaları dün günü karışık kapanışlarla tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah %1’in üzerinde satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında Çin dışında genel olarak kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne satıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 6,15 – 6,16 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:45 itibariyle 6,16’lı seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Salgına yönelik devam eden endişeler risk iştahını baskılamaya devam ederken, bu sabah piyasalarda satışların tekrar derinleştiği görülüyor. Yurt dışındaki olumsuz görünümün etkisiyle BIST-100  Endeksi’nin güne satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz. Mevcut görünüm altında 118.500 desteği kırıldıktan sonra hedef haline gelen 112.500 civarının test edilme ihtimali artıyor. Haber akışlarına bağlı volatil görünümün devam etmesini beklediğimiz endekste 112.000-112.500 aralığını ilk güçlü destek bölgesi olarak takip ediyor olacağız. Bu bölgenin altında satışların yeniden hız kazanabileceğini değerlendiriyoruz. Tepki alımlarında ise 115.000 ve 116.000 seviyeleri kısa vadede direnç olarak izlenebilir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)