E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıPiyasalar, pandemiyi fiyatlamaya devam ediyor---

Piyasalar, pandemiyi fiyatlamaya devam ediyor

Piyasalar, pandemiyi fiyatlamaya devam ediyor
05 Temmuz 2021 - 09:14 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende, BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın hafif satıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Fed üyelerinin son dönemdeki açıklamalarında şahin bir ton ağır basarken, ekonomik veri akışları ile merkez bankalarının izleyeceği yol haritası piyasaların ana gündemini oluşturmaya devam ediyor. Aynı zamanda salgın kaynaklı gelişmeler de takip edilmesi gereken bir diğer önemli konu başlığıdır. Bugün yurt içinde haziran ayı TÜFE rakamı açıklanacak olup, konsensüs beklentiler aylık bazda %1,42 oranında artış yaşanması yönünde şekilleniyor. (Gedik Yatırım: %1,85)

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler 

10:00 Türkiye – TÜFE/ÜFE Önem: Yüksek 

11:00 Euro Bölgesi – Hizmet PMI Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

ABD’de tarım dışı istihdam verisi beklentilerin üzerinde güçlü bir görünüm ortaya koyarken, işsizlik oranı beklentilerin aksine yükseliş kaydetti. Küresel hisse piyasalarında cuma günü dalgalı bir fiyatlama yaşandı. BIST-100 Endeksi haftanın son işlem gününü %0,28’lik yükselişle 1.376,67 puandan tamamladı. ABD borsaları cuma gününü yükselişle tamamlarken, bugün ABD borsaları tatil nedeniyle kapalı olacak. Bu sabah ABD vadelileri ise hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 8,68 – 8,70 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 8,68’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Geçtiğimiz hafta başında 200 günlük ortalamanın altına sarkan BIST 100’de haftanın geri kalanında da bu ortalamanın altında kalındı. Bu haftaya başlarken 200 günlük ortalama 1.390 civarında bulunuyor ve takip ettiğimiz ilk önemli direnç seviyesi konumunda bulunuyor. Bu ortalamanın altında kaldığı sürece endeks üzerindeki baskının devam edeceği kanaatindeyiz. Bu ortalamanın üzerinde ise ana trend direnci 1.425 – 1.430 civarında bulunuyor. Endeksin bu bölgenin üzerine çıkması risk iştahının yeniden kuvvetlenmesine neden olabilir. Aşağıda ise geçtiğimiz haftanın en düşük seviyelerinin de bulunduğu 1.350 civarı kritik olacaktır. Buranın altında 1.300 ve devamında mart ayındaki TCMB Başkan değişiminin ardından anlık olarak görülen 1.250 civarı yeniden gündeme gelebilir.

Haftaya başlarken kritik veri: Enflasyon

Kurlar, enflasyon öncesi güne sakin başladı

Günün önemli şirket haberleri 05/07/2021

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)