E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıPiyasalar İştahlandı---

Piyasalar İştahlandı

Piyasalar İştahlandı
27 Haziran 2022 - 09:04 www.borsagundem.com

Dinamik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende piyasalardaki gelişmeler mercek altına alınıyor.


ABD endekslerinde %3,5’e yakındayan yükselişleri takip ettik.

Avrupa endekslerindeki durum da ABD endekslerini takip etti. Bölge endeksinde %3’ü aşan yükselişler görüldü.

Asya endekslerinde ise %2’yi aşan değer kazanımları izlenirken an itibariyle bu yükselişler %3’ü geçmeye başladı. Yükselişlerde Çin’in otomotiv teşviklerine devam etmesi ve ülkenin kısıtlamaları gevşeltmesi yer alıyor. Aynı zamanda sabah karşıladığımız sanayi şirketleri karları daralmayı işaret etse de kısmen olsun toparlanması piyasalarda olumlu olarak algılandı.

BİST100 endeksi haftayı pozitif tarafta kapatırken hafta genelinde karışık bir görünüm sergiledi. Tekniksel bazda 2500 seviyesinin üzerinde kaldığımız müddetçe yükseliş yönlü fiyatlanmaları görebiliriz. Bu seviyenin üzerinde 2600 ve 2650 dirençlerini takip edeceğiz. Düşüş yönlü fiyatlanmalarda ise 2450 ve 2400 destekleri ön plana çıkıyor.

Aynı zamanda Cuma günkü kapanışın ardından BDDK tarafından gelen bir dizi önlemleri takip ettik. Piyasanın kapalı olduğu saatte gelen yeni düzenlemelerle ilgili olarak şirketlerin döviz kullanımına kısıtlama getiriliyor. Ancak bu kısıtlamanın etkilerinde dolar kurunda sert bir çekilme gözlemledik. Sabah saatlerinde kur 16,09 seviyesine kadar düştü. Bu çekilmenin kısa vadede konsolide olacağı görüşündeyiz.

Haftanın veri akışında ise ABD çekirdek PCE enflasyon ve PMI verileri içeride ise dış ticaret, dış borç ve PMI verileri olacak. Aynı zamanda merkez bankası başkanlarının konuşmalarını takip edeceğiz. Günün veri akışında ise ABD’den konut satışlarını ve dayanıklı mal siparişlerini izleyeceğiz.
BİST100 endeksinde baskı oluşacağı görüşündeyiz.

Bakır ve demir fiyatlarında yükseliş

 

BDDK'nın kararı borsaya nasıl yansıyacak?

 

Petrol piyasasında G-7 Zirvesi etkisi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)