E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıPictet Group: Altın 2020 yılında daha çok yukarı yönlü hareket edebilir---

Pictet Group: Altın 2020 yılında daha çok yukarı yönlü hareket edebilir

Pictet Group: Altın 2020 yılında daha çok yukarı yönlü hareket edebilir
22 Mart 2019 - 12:15 www.borsagundem.com

Pictet Group stratejisti altının kısa vadede iki yönlü, 2020'de ise daha çok yukarı yönlü hareket etmesini bekliyor.

Altın Fed'in güvercin duruşundan destek bulmuş olabilir ancak Pictet Wealth Management altın fiyatlarının kısa vadede her iyi yönde de hareket etmesini, 2020 yılında daha çok yukarı yönlü hareket etmesini bekliyor.

Pictet Group Döviz stratejisti Luc Luyet, ABD ekonomisinin görece sağlıklı olması ve küresel büyümenin Euro Bölgesi ve Çin ekonomisinin iyileşmesiyle 2019'un ikinci yarısında toparlanmasının beklenmesiyle birlikte değerli metalin zorlukla karşı karşıya kaldığını belirtti.

Luyet'e göre -ABD ile Çin arasında ticaret anlaşmasına gidileceği ve İngiltere'nin anlaşmasız Brexit ihtimalinden kurtulacağı varsayımıyla- jeopolitik belirsizlik de azalabilir.

Cenevre merkezli kurumun stratejisti, Perşembe günkü mülakatta “Eğer siyasi risklerin gelecek birkaç ayda geride kalacağı konusunda haklıysak, bu büyüme görünümü için destekleyici ve altın için negatif olur. Altın için hala görece temkinliyim, özellikle de yılın ilk yarısında. Gelecek birkaç ayda altın için aşağı yönlü potansiyelin yukarı yönlü potansiyelin üzerinde olmasını öngörüyoruz.” dedi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)