E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıPetrolde beklenti yükseliyor---

Petrolde beklenti yükseliyor

Petrolde beklenti yükseliyor
27 Eylül 2021 - 08:31 www.borsagundem.com

Goldman Sachs Brent petrol için yılsonu beklentisini 90 dolara çıkardı

Goldman Sachs, Ida Kasırgası'nın OPEC+'nın Temmuz ayından bu yana yaptığı üretim artışını telafi edecek şekilde üretimi aksatması ve OPEC+ dışı kayaz petrolü üretiminin hayal kırıklığı yaratmasının petrol fiyatlarını yukarı çektiğini bildirdi.

Yaşanan gelişmeler sonrasında cari petrol arz-talep açığının beklenenden daha büyük olduğunu belirten Goldman Sachs, Delta varyantına rağmen küresel petrol talebinin hızla toparlanmaya devam etmesinin de fiyatlarda yukarı hareketi desteklediğini vurguladı.

Kuruluşun değerlendirmesinde "Petrolde yukarı yönlü hareketi uzun süredir tahmin ediyoruz. Bununla birlikte petrolde arz açığı bizim hesapladığımızdan daha fazla" denildi.

2023 yılı için petrol fiyat tahminini de yukarı yönlü revize eden Goldman Sachs, 65 dolar/varil olan tahminii 85 dolar/varile yükseltti.

Kış için petrol talebinin artacağının görülmekte olduğunu da ifade eden Goldman Sachs, 2021 yıl sonu için Brent fiyatı tahminin 80 dolar/varil seviyesinden 90 dolar/varile çıkardı.

Gram altın yeniden 500 liranın üzerinde!

Çin'de enerji krizi büyüyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)