E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıPetrol sıkılaşma işaretleriyle geriledi---

Petrol sıkılaşma işaretleriyle geriledi

Petrol sıkılaşma işaretleriyle geriledi
23 Şubat 2024 - 07:56 borsagundem.com

Petrol fiyatları, talep endişelerine karşın OPEC+ üretiminin düşmesi sonrası piyasanın sıkılaştığına dair işaretlerin güçlenmesiyle geriledi.


Brent, önceki iki seansta yüzde 1,6 yükseldikten sonra varil başına 83 dolara geriledi; fiyatlar dar aralığın üst sınırındaydı. ABD ham petrolü 78 dolar civarında işlem gördü. Zaman yayılımları piyasanın daha güçlü olduğunu gösterirken, ABD ham stokları geçen hafta beklenenden daha az arttı.

Petrol, OPEC+ üretiminin düşmesi ve Orta Doğu'da artan gerilimlerin yükseliş rüzgarları ile en büyük ithalatçı Çin'in tüketim görünümüne ilişkin endişeler arasında kaldı.

RBC Capital Markets LLC analistlerinden Michael Tran, bir notunda "Yeterince güçlü petrol talebi ile zayıf Çin makroekonomik verileri bir araya gelince yinelenen bir tema oldu. Şimdiye kadar temel sinyaller karışıktı" dedi.

Husi militanlarının Kızıldeniz'deki ticari gemilere yönelik saldırıları, petrol vadeli işlemlerinin risk primini artırdı. Grup ve İranlı destekçileri, İsrail-Hamas savaşının gidişatı ne olursa olsun, ABD ve müttefikleriyle su yolu etrafında uzun süreli bir çatışmaya hazırlanıyor.

ABD ham stokları beklenenden daha az yükselirken, dördüncü haftadır da yükselişini sürdürüyor. ABD ham petrolü vadeli işlemlerinin teslimat noktası olan Cushing, Oklahoma'daki stoklar da ikinci haftada arttı ancak mevsimsel ortalamaların altında kalmayı sürdürüyor.

Petrol, sıkılaşma işaretleriyle yükseldi

 

Petrolde 'Kızıldeniz' ve 'faiz' fiyatlaması

 

Citi: Altın 3.000 doları, petrol 100 doları görebilir

 

Altının kilogram fiyatında son durum

 

Altın fiyatlarında yukarı yönlü hareket sürüyor

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)