E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiPerakende satışlar İngiltere'de %1,2 arttı---

Perakende satışlar İngiltere'de %1,2 arttı

Perakende satışlar İngiltere'de %1,2 arttı
20 Kasım 2020 - 17:13 www.borsagundem.com

İngiltere'de ekim ayında perakende satışlar, korona virüs nedeniyle uygulanan karantina tedbirlerine rağmen güçlü seyretti.

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS), İngiltere’de ekim ayında perakende satışlarının aylık bazda %1,2 artış gösterdiği ve internet üzerinden satışların güçlü seyrettiğini açıkladı.

Tüketicilerin Noel alışverişlerini korona virüs salgını nedeniyle bu yıl daha erken yaptığı, perakende mağazalarının indirimlerinin de perakende satışları ekim ayında desteklediği belirtildi. ONS Ulusal İstatistik Uzmanı Jonathan Athow, “Ekim ayında ülkenin bazı bölgelerinde yerel karantina uygulamalarının başlamış olmasına rağmen, perakende satışları güçlü seyretti. “ ifadesinde bulundu.

Avrupa'da KOVID-19 salgınından en çok ölümün yaşandığı İngiltere'de 5 Kasım'da karantina uygulaması başlatılmış, temel ürünlerin satıldığı market ve eczaneler hariç tüm işletmeler kapatılırken sokağa çıkışlar sınırlandırılmıştı.

İngiltere’de enflasyon 0.7 arttı

 

İngiltere borsası hızla küçülüyor

 

İngiltere ekonomisi eylülde büyüdü

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)