E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemPelosi'den 'aday olacak mısınız' sorusuna yanıt---

Pelosi'den 'aday olacak mısınız' sorusuna yanıt

Pelosi'den 'aday olacak mısınız' sorusuna yanıt
26 Ekim 2020 - 03:41 www.borsagundem.com

Temsilciler Meclisi Başkanı 80 yaşındaki Pelosi, Demokratların 3 Kasım'da çoğunluğu elde etmeleri halinde yeniden aday olacağını açıkladı


ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi CNN televizyonuna açıklamalarda bulundu. 

Pelosi, Demokrat Parti'nin Temsilciler Meclisi'nde yeniden üstünlüğü sağlaması halinde aday olup olmayacağı yönündeki soruya eğer partisi çoğunluğu korursa “evet” şeklinde yanıt verdi.

Pelosi daha önce 2007-2011 yılları arasında Temsilciler Meclisi başkanlığı yapmıştı.

80 yaşındaki Nancy Pelosi, 2018’de Demokratlar’ın Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu elde etmeleri üzerine yeniden bu göreve seçilmişti.

Demokrat Parti’den bazı isimler Pelosi’ye yerini daha genç birine bırakması çağrısı yapsalar da, Temsilciler Meclisi Başkanı azil sürecinde övgü almıştı.

Demokratlar’ın Temsilciler Meclisi’nde Cumhuriyetçiler’e 232-197’lik üstünlüğü bulunuyor.

Senato’da ise Cumhuriyetçiler’in 53-47’lik üstünlüğü var. Ancak 3 Kasım’daki seçimde Cumhuriyetçiler’in bu üstünlüğü kaybetme olasılığı bulunuyor.

Muhtemel ekonomik paket

Bu arada Pelosi katıldığı televizyon yayınında Beyaz Saray’la yürütülen ekonomik paketle ilgili açıklamalarda da bulundu.

Pelosi, Beyaz Saray’ın hafta sonunda paketle ilgili son planı değerlendirdiğini kaydetti ve yeni haftanın ilk gününde bir yanıt beklediğini söyledi.

Pelosi, bir anlaşmaya ulaşılması konusunda hala umutlu olduğunu vuguladı.

Nancy Pelosi, seçim sonucu ne olursa olsun bir ekonomik paketin kabul edilmesi için çabalamaya devam edeceğini de kaydetti.

Temsilciler Meclisi Başkanı, Maliye Bakanı Steven Mnuchin’le 2 trilyon dolarlık bir paket üzerinde uzlaşmaya çalışıyor.

Beyaz Saray Genel Sekreteri Mark Meadows ise tartışılmakta olan planı henüz görmediğini belirtti ve anlaşmaya varılmamasından Demokratlar’ı sorumlu tuttu.

Meadows, Senato’daki Cumhuriyetçiler ve Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell’la sürekli temas halinde olduğunu ve herhangi bir anlaşmayı Senato’nun gündemine getirmek için anlaştıklarını söyledi. (amerikaninsesi.com)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)