E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-Magazin'Pastırma' sıcakları Türkiye'yi terk edecek!---

'Pastırma' sıcakları Türkiye'yi terk edecek!

'Pastırma' sıcakları Türkiye'yi terk edecek!
26 Ekim 2020 - 14:57 www.borsagundem.com

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Pastırma sıcaklıkları, Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar, çarşamba günü etkisini gösterecek serin ve yağışlı sistemle mevsim normallerine düşecek" dedi.

stanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, pastırma sıcaklıklarının Türkiye'yi çarşamba günü batıdan gelen yağışlı ve serin havanın etkisiyle terk edeceğini belirterek, "Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar, çarşamba günü batı bölgelerimizden başlayarak etkisini gösterecek serin ve yağışlı sistemle mevsim normallerine düşecek" dedi.

Toros, pastırma sıcaklıklarının genelde kuzey yarım kürede ekim sonu ve kasım ayı başlarında görüldüğünü söyledi.

Türkiye'de bu yıl pastırma sıcaklıklarının etkili olduğunu belirten Toros, "Türkiye genelinde farklı bölgelerde pastırma sıcaklıkları kendini gösterdi. Bu sıcaklıklar bu dönemlerde bir kaç kez görülebilir" diye konuştu.

Toros, Türkiye'nin bu dönemde yüksek basınç etkisi altında olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

"Türkiye genelinde şu anda hava sıcakları gündüzleri genel olarak 20-30 derece, geceleri ise 10-20 derece arasında görülüyor. İnsanlar şu anda bilhassa gündüzleri yaz havasını yaşıyorlar. Pastırma sıcaklıkları, Türkiye'yi çarşamba günü batıdan gelen yağışlı ve serin hava etkisiyle terk edecek. Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar, çarşamba günü batı bölgelerimizden başlayarak etkisini gösterecek serin ve yağışlı sistemle mevsim normallerine düşecek. Ayrıca son günlerde ülke genelinde sisli ve puslu hava ülkenin batı kesimlerinde görülüyor. Bunun nedeni ise bölgede yer alan yüksek basınç alanı etkisidir. Sisli ve puslu havalar, çarşamba gününden itibaren alçak basınç alanı etkisiyle son bulacak."

"Çarşamba günü gelen yağışla hava kirliliği de azalacak"

Türkiye'nin çöl tozu etkisi altında olduğunu da dile getiren Toros, çarşamba günü gelen yağışla batıdan başlayarak çöl tozunun etkisini kaybedeceğini vurguladı.

Toros, gelen yağmurla çöl tozunun çamurlu yağışa dönüşebileceğinin altını çizerek, şöyle devam etti:

"Bunun yanında yüksek basınç ve çöl tozu alanı etkisiyle Türkiye genelinde hava kirliliği artmış durumda. Çarşamba günü gelen yağışla hava kirliliği de azalacak. Vatandaşlar, bulundukları bölgedeki hava kalitesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığının web sitesinden takip ederek hayat kaliteleri için gerekli önlemleri alabilir. Meteorolojik şartlardan vatandaşların olumsuz etkilenmesi için, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarına dikkat edelim."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (17)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Cello26 Ekim 2020 20:16

  Yola devam sen sağa sola bakma....reis sen ne yaptın böyle değildin.. dünyaya savaş açtın...yel değirmende kanadı.vatandasin canı burnunda.

 • Halil26 Ekim 2020 16:22

  Ağır ağır batıyoz.

 • Neden mi26 Ekim 2020 16:14

  Avruoadan aldigimiz ilaclarin parasini bile odemedi yandaskara para yetistirmekten boyle yapiyor ki hani yavuz ev sahibi meselesi bagir bagir ekonimin cokuyor millet ulke batiyor

 • Hakan erez26 Ekim 2020 16:04

  Fransız araclarini sokma ülkeye

 • Hadi26 Ekim 2020 16:34

  Sen adamlarin dinini asagila sahte de seninkine bisey dedikleeinde bagir cagir nasimis

 • Allahuekber26 Ekim 2020 16:30

  Nerdeee o günler iki gün sonra hepsi unutulur ama gerçek inananlar asla unutmazlar,yaşasın İslam Tek din İslam.

 • Tuhtuh26 Ekim 2020 15:56

  Bitirdin milleti bitirdin

 • Sussus26 Ekim 2020 15:52

  Suudlara niye sesin cikmiyor

 • Ali recai26 Ekim 2020 15:42

  Arap ulkeleri icin bizi dunyaya dusman yapti sonuc olarak yanimizda arap ulkeleride kalmadi yeter artik faturalari odemez halle geldik senin tuzun kuru tabi sen rahat bir sekilde yasarken benden fedakarlik bekleme hep konusuyor bos konusuyor recon keserek devlet yönetilemez

 • Yazik26 Ekim 2020 15:38

  Hergun konusmak zorundamisin

 • Asi26 Ekim 2020 15:33

  Grip Asini bile disardan bekliyorsun versinler diye sen kime dikleniyorsun ya git artik yeter dus milletin yakasindan

 • Yeteeer!!!26 Ekim 2020 15:31

  Dolar euro aldı başını gitti, Ülkeyi yönetemiyorsunuz, kavgalı olmadığınız ülke kalmadı, yok mu bu ülkenin diplomatları? Diplomasi senen bir şey var... Düşün artık yakamızdan! Ona buna çatarak racon keserek, kabadayılıkla ülke yönetilmez,

 • Bro bro26 Ekim 2020 15:30

  Çek git artık ya sen konuatukça ekonomi bitiyor kabadayılık la olmaz bu işler reis milletine sahıp çık seçime git güven tazele ama tabii o güveni bırakmadınız millette

 • Eh26 Ekim 2020 15:27

  Iyi la boyle yandaslar saray musvetteleri

 • melih26 Ekim 2020 15:26

  sen ekonomistleri dinliyon mu da bez seni dinleyelim. faizi sabit tutarak piyasayı mahvettiniz. dolar lobisinin kimler olduğu anlaşıldı.

 • 👍🏻26 Ekim 2020 15:16

  Renault hariç almam reis onu mecburen alıyoruz binlerce yurttaşımız ekmek yiyor.

 • Muck26 Ekim 2020 15:08

  Eee hadi biz almayizda... sizde fransaya, ihale, arsa, ev, arac, vb.vb satmayin bari...