E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemPara transferinde rota Güney Afrika'ya döndü---

Para transferinde rota Güney Afrika'ya döndü

Para transferinde rota Güney Afrika'ya döndü
18 Aralık 2016 - 09:29 www.borsagundem.com

Maddi olarak köşeye sıkışan FETÖ’nün himmetlerle elde ettiği serveti Güney Afrika'ya ‘transfer’ etmek için iş adamlarının kapısını çaldığı ortaya çıktı.

FETÖ’nün mali kaynakları ile savaş tüm hızıyla sürüyor. FETÖ ile bağlantılı bugüne kadar yaklaşık 4 bin 50 kurum kapatılırken, bunlara ait 3 bin 500 bina, 7,5 milyon metrekare arazi de devlet adına tescil edildi. FETÖ’nün Türkiye'nin dört bir yanında yaklaşık 15 milyar liralık bir mal varlığı olduğu tahmin ediliyor. İşte FETÖ’cü hainler şimdi de bu servetten kurtarabildiklerini yurtdışına kaçırmanın derdinde.

İŞ DÜNYASINDAN KİRLİ PARAYA RET

Akşam'ın haberine göre kanlı 15 Temmuz darbe girişiminden sonra para transfer etmekte zorlanan FETÖ’cüler iş adamları için ‘transferi yap, komisyonu kap’ kampanyasını başlattı. FETÖ’cüler iş adamlarına paralarını transfer etmelerine karşılık yüzde 1,5 komisyon vereceklerini söyledi. Güney Afrika Cumhuriyeti’ndeki yerel kaynaklar FETÖ’cülerin teklif götürdüğü özellikle Güney Afrika ile iş yapan Türk işadamlarının 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sırasında FETÖ’cülerin hainlikleri üzerine ‘kirli parayı’ reddettiklerini belirtiyor.

25 MİLYON KOMİSYON TEKLİFİ

Öte yandan İstanbul Kıraç'ta FETÖ'cülerin bir iş adamına 700 milyon dolar karşılığında 25 milyon dolarlık komisyon teklif ettikleri de öğrenildi. FETÖ'cülerin özellikle hakkında herhangi bir soruşturma açılmamış işadamlarının peşinde olduğu belirtiliyor. FETÖ’cüler, bu paraları transfer eden işadamlarının deşifre olması üzerine kendilerinden olmayan iş adamlarına para transferi karşılığında komisyon teklifinde bulundukları ortaya çıktı. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Ibrahim ozyol18 Aralık 2016 16:36

    Bunun Firavun la bir akrabaligi arastirilsa mutlaka cikar firavun gibi

  • Qerty18 Aralık 2016 13:09

    Bunlar müslümanım diye gezen ........insanlar dini kullanıp beyin yıkayan ....... Insanlar para için vatanını namusunu satan ......insanlar

  • KILIÇ18 Aralık 2016 12:11

    ALLAH KAHRETSİN BUNLAR NAMERT VATAN HAYİNİ ÜLKESİNE İHANET EDEN HAYİN BAŞKA ÜLKELERE DAHA NAMERT DAVRANACAGINI BİLMELİLER BUNLARA YER YÜZÜNDE YAŞAM İMKANI VERİLMEMELİ.