E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriOYAK YATIRIM’dan dijital varlık hizmetleri için uluslararası iş birliği---

OYAK YATIRIM’dan dijital varlık hizmetleri için uluslararası iş birliği

OYAK YATIRIM’dan dijital varlık hizmetleri için uluslararası iş birliği
15 Eylül 2022 - 16:24 www.borsagundem.com

OYAK YATIRIM, Türkiye ve komşu ülkelere dijital varlık hizmetleri sunmak amacıyla Kanadalı altyapı şirketi CLTS Technologies Ltd. (Aquanow) ile mutabakat anlaşması imzaladı.

Ürün portföyünü her geçen gün geliştirerek artıran OYAK YATIRIM, sermaye piyasaları ve finansal hizmetler alanlarında gelişen teknoloji ile yaygınlaşan dijitalleşme yönünde adımlar atıyor. OYAK YATIRIM, Türkiye ve çevre ülkelerdeki dijital varlık hizmetleri potansiyelini araştırmak, dijital varlıklar ve blockchain alanında teknoloji/saklama/altyapı konularında hizmet iş birliklerini değerlendirmek üzere Kanadalı CLTS Technologies Ltd. (Aquanow) firması ile mutabakat anlaşması imzaladı.

Merkezi Kanada’da bulunan Aquanow firması, bugüne kadar 20’yi aşkın ülkede 200’ün üzerinde kurumsal müşteriye dijital varlıklar konusunda altyapı ve finans hizmetleri sundu. Firma her ay yüzlerce finans kuruluşu, işletme ve internet platformuna milyarlarca dolar değerinde dijital varlık hizmeti veriyor.

OYAK Grup Şirketlerinden OYAK YATIRIM ile Aquanow arasında imzalanan anlaşma kapsamında, Türkiye’deki sermaye piyasalarının gelişimine katkı sunulması amacıyla; mevzuata uyum, dijital varlık güvenliği, varlıkların dijitalleştirilmesi süreçleri, blockchain tabanlı işlemler, dijital varlıkların saklanması ve dijital varlık yatırımları konuları başta olmak üzere bu alanda sunulabilecek alternatif hizmetler değerlendirilecek. Ayrıca anlaşma uyarınca Türkiye’de uygulamaya alınacak yasal düzenlemelere mümkün olan en hızlı şekilde hazır olabilmek adına gerekli çalışmalar yapılacak, karşılıklı olarak bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacak.

OYAK Yatırım’dan son üç yılın en büyük VDMK ihracı

OYAK Yatırım’dan, bedelsiz sermaye artırımı ve kar payı dağıtımı

OYAK Yatırım, 2021’de güçlü iştirakleri ve iş birlikleri ile büyüdü

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 34,80
En Yüksek: 35,30
En Düşük: 34,38
Değişim -0,85 %
FK: 16,61
PD / DD: 9,12
İşlem Hacmi 3.166.305
Toplam Adet: 91.062
Ağırlıklı Ort.: 34,93
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)